Chaszcze
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.31 / 5.00
liczba ocen: 537
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
28.00 zł
21.72 zł
23.80 zł
24.68 zł
27.99 zł
Pozostałe księgarnie
23.24 zł
23.78 zł
23.79 zł
25.50 zł
26.04 zł
26.60 zł
27.99 zł
28.00 zł
28.00 zł
28.00 zł
Opis:

Stanisław Madej pięćdziesięcioletni kawaler, miał kiedyś szanse zostać pisarzem. Jednak po swoim debiutanckim tomiku otrzymał list z druzgoczącą krytyką jego książki. Zawarta była w nim groźba, że jeśli jeszcze raz ośmieli coś opublikować zazna publicznego linczu. Bohater „Chaszczy” kurczy się, zajmując się przez lata jedynie redagowaniem i tłumaczeniem tekstów. Pędzi życie jakby w kominiarce.

Po śmierci matki, kupuje stary domek w puszczy i oddaje się nowej pasji – ornitologii. Pewnego dnia, polując obiektywem swego aparatu na wilgę, w koronie drzewa zamiast ptaka, odnajduje wisielca. To makabryczne znalezisko sprawia że po raz pierwszy od lat wystukuje w komputerze swoje własne zdanie, a nie tłumaczenie: „Dlaczego człowiek wspina się na drzewo, pod niebo i skacze do piekła?”

To pytanie natury kryminalno filozoficznej  powoduje, że z ornitologa staje się detektywem.

CYTATY:
Można się starać, ale nie poniżać, bo to droga donikąd, szmata jest potrzebna tylko sprzątaczkom.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Dałem się złapać autorowi na zapowiedź wątku kryminalnego. Co dostałem ?

    Jan Grzegorczyk zaserwował mi jednak mętną, banalną i rozłażącą się w szwach intrygę kryminalną. Dorzucił do tego sporo dość ciekawych wątków obyczajowych, które umieścił w pięknych okolicznościach przyrody - na polskiej wsi. Przeczytałem o człowieku, który rzuca w diabły wszystko i przeprowadza się na wieś. A tam na tej wsi, źle się dzieje…
    Lektura w żadnym wypadku nie zapada w pamięć. Po kilku dniach człowiek nie pamięta o czym było i kto kogo tam nie lubił.

    Ocena: 3/6

Inne proponowane
Warto zerknąć