Skrzydła nocy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.74 / 5.00
liczba ocen: 1695
Ilość stron (szacowana): 224
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
24.50 zł
19.29 zł
20.09 zł
24.50 zł
24.50 zł
Pozostałe księgarnie
15.68 zł
17.15 zł
19.83 zł
20.34 zł
22.05 zł
22.05 zł
24.50 zł
24.50 zł
Opis:

Czy na zajętej przez obcą rasę Ziemi można jeszcze odnaleźć szczęście? Powieść amerykańskiego autora fantastyki o imponującym dorobku teraz dostępna również w formie ebooka. Kolejna godna uwagi pozycja z klasyki science fiction przypomniana dzięki serii „Artefakty”.

Dziejące się w dalekiej, umownej przyszłości, na zbankrutowanej, siłą przejętej za długi przez obcą rasę Ziemi, „Skrzydła nocy” są piękną, liryczną opowieścią o pielgrzymce starego, beznadziejnie zakochanego, obciążonego poczuciem winy człowieka, przemierzającego ruinę swego świata w poszukiwaniu wiedzy, dającej ukojenie i akceptację, a także zdolnej podnieść ludzkość na nowy poziom rozwoju.

Recenzje blogerów
Świat, jaki prezentuje Silverberg jest zniszczony przez kataklizmy związane z ingerencją w naturalny klimat. Ludzkość posługuje się na co dzień raczej prostymi narzędziami, a jednocześnie wciąż na całej Ziemi znajduje się dużo nowoczesnych sprzętów - pozostałości po czasach świetności. Jednym z nich jest specjalny wózek, wykorzystywany przez Strażnika podczas Strażowania do przeczesywania kosmosu. Takie dwie skrajności tworzą razem niepowtarzalne tło dla całej opowieści, która bardzo dużo na tym zyskuje. W związku z takim upadkiem cywilizacyjnym, konieczne było wprowadzenie gildii, które pomogłyby zagubionej ludzkości na odbudowę. Mamy zatem Strażników, Obrońców, Pamiętających, Kupców, Pielgrzymów i tak dalej... Jeszcze innym niezwykle interesującym elementem kreacji świata są ludzie, którzy powstali w licznych eksperymentach inżynierii genetycznej w czasach świetności Ziemi. Stanowią oni również przejaw pychy ludzi, którzy sądzili, że mogą bezkarnie "bawić się" w bogów... Jedną z takich istot jest Avluela - towarzyszka Strażnika i przedstawicielka Lataczy, niezwykle pięknych istot z delikatnymi skrzydłami, które mogą wykorzystywać jedynie nocami, ale również Gormon - partacz, czyli zniekształcona istota, powszechnie pogardzana i wyszydzana.

Skrzydła nocy są piękną i wspaniałą opowieścią o poszukiwaniu odkupienia przez ludzkość, która przez swoją arogancję wzniosła się wysoko, a następnie upadła na samo dno. To powieść - droga, w której obserwujemy wędrówkę starszego człowieka, szukającego wiedzy i prawdy mogącej przynieść kres cierpieniu ludzkości.

Ocena: 5/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć