Ludzie z Placu Słońca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.63 / 5.00
liczba ocen: 77
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.20 zł
18.80 zł
-32% 19.43 zł
24.56 zł
24.97 zł
Pozostałe księgarnie
24.54 zł
25.10 zł
25.58 zł
28.08 zł
29.64 zł
31.20 zł
31.21 zł
Opis:

Intymny portret kraju na rozdrożu. Miejsca, w którym stare się skończyło, a nowe jeszcze się nie zaczęło. Zbiór reportaży o Hiszpanii z krwi i kości, mającej niewiele wspólnego z wizerunkiem z turystycznego folderu.

Franek Kanalarz – deweloper, który postawił miasto pośrodku pustyni. Susana, która zamówiła w banku whoppera z serem, bo przestała się bać. Manuel, który przez 30 lat nie wychodził z domu. Pedro, syn obwoźnego handlarza, który zamiast mówić „Nie ma Boga, można wszystko”, powiedział „Zmarł Franco, można tańczyć w damskim szlafroku”. Pilar, która chciała stworzyć nową hiszpańską kobietę. Ada, która była skłoterką, a potem została pierwszą burmistrzynią w historii Barcelony. 
To o nich jest ta książka.
Jest to też książka o Hiszpanii – kraju, który był przykładem sukcesu, ale z dnia na dzień zmienił się w „chorego człowieka Europy”. Wtedy na miejsce dawnej opowieści o Hiszpanii pojawiła inna: o nierozwiązanych konfliktach z przeszłości, o cenie rozwoju, o kraju, który zrobił gigantyczny skok – okazało się jednak, że ku kryzysowi...

Książka powstała dzięki stypendium Fundacji Herodot im. Ryszarda Kapuścińskiego i stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć