Kwiat, który nie rozkwitnie
3.68 / 5.00 (liczba ocen: 1722)

Kwiat, który nie rozkwitnie

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Warto zerknąć
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Pełna wzlotów i upadków samotna podróż w poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi. Prawie 20 lat po napisaniu „Czerwonej azalii”, która stała się bestsellerem w 27 krajach, Anchee Min sięga do dalszych wątków ze swojego życia.

Dramatyczne, wstrząsające i poruszające do głębi wspomnienia chińskiej artystki, która dorastała w czasach Rewolucji Kulturalnej. Opowieść o utracie ojczyzny i niechcianej emigracji do Stanów Zjednoczonych, bez grosza w kieszeni i znajomości języka. Pełna wzlotów i upadków samotna podróż w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, o której Anchee Min opowiada w sposób niezwykle przejmujący. Samodzielna nauka języka angielskiego, praca ponad siły, spanie w nieogrzewanych pomieszczeniach, ból związany z gwałtem, życie na skraju nędzy oraz nieudane małżeństwo zakończone rozwodem składają się na gorzką lekcję życia, która wstrząśnie niejednym czytelnikiem. Historia Anchee Min to jednak nie tylko cierpienie. To także opowieść o wytrwałości i wierze w lepsze jutro. Znalezienie miłości, narodziny córki i kariera pisarska to dowód na to, że zawsze warto mieć nadzieję. 

„Tym, co wyróżnia tę książkę na tle innych jest niesamowita szczerość autorki” – „Los Alamos Daily Post”

„Poruszająca… Podnosząca na duchu opowieść o męstwie i odwadze” – „Kirkus Reviews”

Kwiat, który nie rozkwitnie od Anchee Min możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Inspirująca, trudna i poruszająca historia dorastającej w Chinach kobiety, której udało wyrwać się z komunistycznego reżimu i wyemigrować do Stanów Zjednoczonych. Upragniony wyjazd przyniósł jednak wyobcowanie, trudności z adaptacją w całkiem innej kulturze i bolesne doświadczenia. Anchee Min opowiada historię determinacji i walki o lepsze życie.

Przedstawiona historia, oparta na wątkach autobiograficznych, jest dramatyczna i poruszyła mnie do głębi. To gorzka lekcja życia, tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka. 27-letnia kobieta dorastająca w czasach Rewolucji Kulturalnej w Chinach emigruje do obcego kraju. Stara się odnaleźć w zachodniej kulturze, nie posiada środków finansowych, znajomości języka czy przyjaciół. Toczy walkę z samotnością i niezrozumieniem. Kwiat, który nie rozkwitnie to historia przetrwania, walki i woli życia. Chociaż językowo powieść nie jest wybitna, emocje i uczucia w niej przedstawione trafią w serce i umysł czytelnika. Autorka koncentruje się głównie na stanach wewnętrznych i swoich przeżyciach, począwszy od dzieciństwa. Pomimo, iż opowieść jest pełna dramatyzmu, bohaterka nie użala się nad sobą. Potrafi przyznać się do swoich błędów i wyciąga z nich wnioski. Chociaż czasem gubiłam się nieco w kolejności przedstawianych zdarzeń, ciekawa mieszanka stylów i autentyczne emocje przekazywane przez autorkę, bardzo mnie poruszyły. Warto wsłuchać się w historię, którą opowiedziała Anchee Min.

Ocena: 5/6
czytaj więcej
©Obsesyjna
Komentarze dotyczące książki: