ebook Płomień i krzyż. Tom 1
3.79 / 5.00 (liczba ocen: 8427) Ilość stron (szacowana): 348

Płomień i krzyż. Tom 1
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.04
Audiobook - najniższa cena: 22.43
wciąż za drogo?
27.83 złpremium: 17.96 zł Lub 17.96 zł
24.04 zł Lub 21.64 zł
29.93 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
25.44 zł Lub 22.90 zł
29.93 zł
24.54 zł
27.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

OTO ŚWIAT, w którym Chrystus zstąpił z krzyża i surowo ukarał swych prześladowców. Świat gdzie słowa modlitwy brzmią: „i daj nam siłę, byśmy nie przebaczali naszym winowajcom”. Świat, w którym „nasz Pan i jego Apostołowie wyrżnęli w pień pół Jerozolimy”. OTO ON – inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. Płomień i Krzyż to symbole Świętego Officjum, instytucji niosącej w świat ogień jedynej i prawdziwej wiary. Poznaj losy inkwizytora Mordimera Madderdina widziane oczami między innymi Pięknej Katarzyny - matki Madderdina oraz Arnolda Lowefella - jego mentora i nauczyciela, członka Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium. A wszystko w krwawej scenerii chłopskiego buntu pustoszącego Cesarstwo, w bogatym domu pięknej kurtyzany parającej się mroczną sztuką, w mistycznej siedzibie perskiego czarnoksiężnika, w Akademii Inkwizytorium oraz w siedzibie Świętego Officjum – tajemniczym klasztorze Amszilas. Z punktu widzenia chronologii, tom ten otwiera „cykl inkwizytorski” Jacka Piekary. Jest więc doskonałym wprowadzeniem w świat wykreowany przez autora. Natomiast dobrym znajomym Madderdina odpowie na szereg pytań. Co sprawiło, że został Sługą Bożym i Młotem na Czarownice oraz czemu posiada nadnaturalne zdolności? Jaki mroczny sekret związał matkę inkwizytora z wszechwładnym biskupem Gersardem? Skąd wywodzą się członkowie Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium? W jaki sposób przebiega szkolenie w Akademii? Co łączy perskich wyznawców kultu ognia z inkwizytorami? Kim są zdegenerowani Bliźniacy, towarzyszący inkwizytorowi w czasie niektórych misji i jakie powierzono im zadanie?

Płomień i krzyż. Tom 1 od Jacek Piekara możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Pierwsze spotkanie z panem Piekarą i nie ostatnie, bo kolejne dwa tomy już zakupione.

  • Awatar

    Świetnie napisana książka, trzyma ten sam poziom co poprzednie

  • Awatar

    Nie mam nic przeciwko zaburzonej chronologii czesci cykli, ktore czytam. Wole najpierw polubic bohatera i zaciekawic sie jego historia, zanim ktos wepchnie mi ja na polke z ksiazkami. Dowiedzialam sie, spodobalo mi sie. Polecam ten, jak i inne tomy cyklu inkwizytorskiego.

Warto zerknąć