ebook Złowrogi cień Marszałka
3.53 / 5.00 (liczba ocen: 328) Ilość stron (szacowana): 448

Złowrogi cień Marszałka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.26
Audiobook - najniższa cena: 17.96
PakietyMedyczne#PakietyMedyczne
PakietyMedyczne#PakietyMedyczne
33.68 złpremium: 20.21 zł Lub 20.21 zł
-14% 28.63 zł Lub 25.77 zł
35.92 zł
-11% 25.26 zł
28.63 zł
28.97 zł
30.50 zł
35.92 zł
Inne proponowane

"Rzucam na Polskę za duży cień", miał ponoć powiedzieć Marszałek, z właściwą swej starości megalomanią. Duży czy mały –nie w tym rzecz, ale w tym, że jest to cień, w którym nic dobrego nie może wyrosnąć. W którym kwitnąć może tylko wiara w prymitywne recepty, w to, że wszystko stać się może siłą ducha i mocą słuszności, że trzeba tylko znaleźć wodza, oddać mu się całą duszą i bić kurwy i złodziei, które On do bicia wskaże.

Odurzeniu postacią Józefa Piłsudskiego zawdzięczmy do dziś marność naszej niepodległości i to wszystko, co do cna nam ją obrzydza. Niesprawność państwa, bezkarność i wszechwładzę politycznych sitw, chroniczny stan niemożności, a nade wszystko plemienność życia politycznego, sprowadzonego do podjudzania Polaków przeciwko sobie.

Kult Piłsudskiego niszczy to, co stanowi naszą cywilizacyjną odrębność, co decyduje o naszej wyjątkowości, co nam pozwoliło odnieść największy sukces w dziejach, jakim było odzyskanie i obronienie niepodległości po I Wojnie Światowej – i co powinno pozostać, jak za dawnych czasów, podstawą polskości: Polski republikanizm. Bez uświadomienia sobie tego, nie zrozumiemy, na czym naprawdę polegało znaczenie Komendanta dla polskości.

Złowrogi cień Marszałka od Rafał A. Ziemkiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Świetnie napisana i ciekawa, uzupełnia powszechną wiedzę historyczną. Mam jednak wrażenie, że Autor zdecydowanie gloryfikuje Dmowskiego ( choć nie o nim jest książka ).

Warto zerknąć