Złowrogi cień Marszałka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.57 / 5.00
liczba ocen: 178
Ilość stron (szacowana): 448
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
35.92 złpremium: 21.55 zł
30.05 zł
30.53 zł
35.92 zł
35.92 zł
Pozostałe księgarnie
17.96 zł
30.53 zł
31.97 zł
35.92 zł
35.92 zł
Opis:

"Rzucam na Polskę za duży cień", miał ponoć powiedzieć Marszałek, z właściwą swej starości megalomanią. Duży czy mały –nie w tym rzecz, ale w tym, że jest to cień, w którym nic dobrego nie może wyrosnąć. W którym kwitnąć może tylko wiara w prymitywne recepty, w to, że wszystko stać się może siłą ducha i mocą słuszności, że trzeba tylko znaleźć wodza, oddać mu się całą duszą i bić kurwy i złodziei, które On do bicia wskaże.

Odurzeniu postacią Józefa Piłsudskiego zawdzięczmy do dziś marność naszej niepodległości i to wszystko, co do cna nam ją obrzydza. Niesprawność państwa, bezkarność i wszechwładzę politycznych sitw, chroniczny stan niemożności, a nade wszystko plemienność życia politycznego, sprowadzonego do podjudzania Polaków przeciwko sobie.

Kult Piłsudskiego niszczy to, co stanowi naszą cywilizacyjną odrębność, co decyduje o naszej wyjątkowości, co nam pozwoliło odnieść największy sukces w dziejach, jakim było odzyskanie i obronienie niepodległości po I Wojnie Światowej – i co powinno pozostać, jak za dawnych czasów, podstawą polskości: Polski republikanizm. Bez uświadomienia sobie tego, nie zrozumiemy, na czym naprawdę polegało znaczenie Komendanta dla polskości.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Świetnie napisana i ciekawa, uzupełnia powszechną wiedzę historyczną. Mam jednak wrażenie, że Autor zdecydowanie gloryfikuje Dmowskiego ( choć nie o nim jest książka ).

Inne proponowane
Warto zerknąć