Złowrogi cień Marszałka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.57 / 5.00
liczba ocen: 159
Ilość stron (szacowana): 448
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
35.92 zł
28.28 zł
30.53 zł
35.92 zł
35.92 zł
Pozostałe księgarnie
21.55 zł
29.10 zł
29.81 zł
30.53 zł
35.49 zł
35.92 zł
35.92 zł
Opis:

"Rzucam na Polskę za duży cień", miał ponoć powiedzieć Marszałek, z właściwą swej starości megalomanią. Duży czy mały –nie w tym rzecz, ale w tym, że jest to cień, w którym nic dobrego nie może wyrosnąć. W którym kwitnąć może tylko wiara w prymitywne recepty, w to, że wszystko stać się może siłą ducha i mocą słuszności, że trzeba tylko znaleźć wodza, oddać mu się całą duszą i bić kurwy i złodziei, które On do bicia wskaże.

Odurzeniu postacią Józefa Piłsudskiego zawdzięczmy do dziś marność naszej niepodległości i to wszystko, co do cna nam ją obrzydza. Niesprawność państwa, bezkarność i wszechwładzę politycznych sitw, chroniczny stan niemożności, a nade wszystko plemienność życia politycznego, sprowadzonego do podjudzania Polaków przeciwko sobie.

Kult Piłsudskiego niszczy to, co stanowi naszą cywilizacyjną odrębność, co decyduje o naszej wyjątkowości, co nam pozwoliło odnieść największy sukces w dziejach, jakim było odzyskanie i obronienie niepodległości po I Wojnie Światowej – i co powinno pozostać, jak za dawnych czasów, podstawą polskości: Polski republikanizm. Bez uświadomienia sobie tego, nie zrozumiemy, na czym naprawdę polegało znaczenie Komendanta dla polskości.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Świetnie napisana i ciekawa, uzupełnia powszechną wiedzę historyczną. Mam jednak wrażenie, że Autor zdecydowanie gloryfikuje Dmowskiego ( choć nie o nim jest książka ).

Inne proponowane
Warto zerknąć