ebook Plan Sary
2.62 / 5.00 (liczba ocen: 236) Ilość stron (szacowana): 137

Plan Sary

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Ekscytujący kryminał autorstwa Pawła Jaszczuka - zdobywcy prestiżowej Nagrody Wielkiego Kalibru.

Nad Lwowem zawisła ciemna chmura - zwiastun krwawej zbrodni. Miasto czeka dziewięć mrocznych dni…

Maj 1938. Jakub Stern, dziennikarz „Kuriera”, zajmuje się najbardziej drastycznymi zbrodniami z lwowskiej kroniki kryminalnej. Pisanie artykułów szybko przestaje mu wystarczać i prowadzi własne dziennikarskie śledztwa. Często ubiega policję, a rozwiązanie sprawy podkuwającego swoje ofiary „kowala z lasu” i szaleńca kolekcjonującego prawe kobiece dłonie przynosi mu sławę. W końcu nawet Uniwersytet Jana Kazimierza uznaje go za eksperta i proponuje poprowadzenie ćwiczeń na Wydziale Prawa. Stern wciąga swoich studentów w ryzykowny eksperyment: mają się wczuć w psychikę przestępcy i przygotować scenariusz zbrodni dla mordercy-psychopaty. Niedługo potem, na Rynku - pod rzeźbą Amfitryty - policja znajduje zamarznięte zwłoki młodego, nagiego mężczyzny ze zmasakrowaną twarzą. Stern dostrzega, że ktoś zaczął realizować jeden z psychopatycznych scenariuszy...

Plan Sary od Paweł Jaszczuk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Książka „Plan Sary” autorstwa Pawła Jaszczuka, laureata Nagrody Wielkiego Kalibru w 2005 roku, jest drugą częścią kryminalnego cyklu czytelniczego, zatytułowanego „Jakub Stern”.
  Fabuła powieści osadzona jest we Lwowie w latach trzydziestych dwudziestego wieku. Dziennikarz lwowski Jakub Stern w ciągu kilku dni musi zmierzyć się z zagadką szeregu morderstw, których ofiarami padają jego studenci. Stawka jest wysoka, bo sam bohater, prowadzący dziennikarskie śledztwo, staje się podejrzanym.
  Skłoniłem się do przeczytania tego kryminału ze względu na umiejscowienie jego akcji we Lwowie. Mam ciągle w pamięci Lwów z powieści Marka Krajewskiego i byłem ciekaw jak Paweł Jaszczuk poradzi sobie z opisami miasta oraz samych jego mieszkańców. I jak okazało się, cześć nazwijmy ją miejską wypadła całkiem nieźle i w miarę przekonująco. Autorowi w dobry sposób udało się oddać klimat przedwojennego Lwowa i jego stosunki społeczne. Jednak zdecydowanie lepiej czyni to w swych mrocznych kryminałach Marek Krajewski.
  Wątek kryminalny powieści, na którym według mnie powinien skupić się autor, wyszedł niestety mizernie. Zagadka była przewidująca i dość szybko można było domyślić, kto jest odpowiedzialny za zbrodnie. Przyczepiłbym się także do rysu głównego bohatera, który jawił mi się jako nijaki i bezbarwny gostek, który mało bywa w domu i w związku z tym ma wiele kłopotów z małżonką. Zupełnie inaczej wyobrażam sobie detektywów, nawet tych, którzy są amatorami.
  Po lekturze, zastanawiam się czy powieść ta tak mało mi się podobała ze względu na to, że w swym życiu przeczytałem zbyt wiele świetnych kryminałów? A może ona po prostu nie jest w stanie przypaść do gustu czytelnikowi? Według mnie, jest po prostu słaba. Jednak, niech każdy czytelnik oceni ją sam.

Warto zerknąć