Zmorojewo
3.19 / 5.00 (liczba ocen: 1118) Ilość stron (szacowana): 490

Zmorojewo
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - polecana oferta: 23.99
Audiobook - najniższa cena: 22.40
wciąż za drogo?
21.83 zł
-20% 23.99 zł Lub 21.59 zł
25.19 zł Lub 22.67 zł
26.90 zł
25.50 zł
26.09 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nieopodal Zmorojewa rozpoczęła się wojna. Nie było słychać krzyku żołnierzy ani huku spadających bomb. Tylko krwista czerwień zachodzącego słońca była znakiem, że w pobliżu wydarzyło się coś złego... „Trochę straszna, trochę śmieszna, trochę romantyczna, pełna dziwnych pomysłów książka dla każdego” – Jakub Żulczyk

Tytus to 15-letni nerd, fanatyk horrorów, gier komputerowych i zjawisk nadprzyrodzonych. Właśnie zanosi się na najnudniejsze wakacje jego życia u dziadków w Głuszycach, gdy w „zabitej dechami dziurze” poznaje Ankę, odważną, zbuntowaną nastolatkę.
Równocześnie w mazurskim lesie czai się Zło - legendy o nim od lat krążą po wsi. Gdy zaczynają ginąć ludzie i dzieją się dziwne rzeczy, niespodziewanie lato u nadpobudliwej babci zamienia się w mroczną przygodę.
Narażając się na śmiertelne niebezpieczeństwo, para przyjaciół próbuje rozwikłać tajemnicę miasta widma, którego zdjęcia pojawiają się w sieci.

Tymczasem Strzępowaty i Gangrena, żołnierze Zła, usiłują zdobyć trzy Klucze, dzięki którym będą mogli zawładnąć światem.
Wojnę z agentami ciemności, dowodzonymi przez ponurego Leszego, może wygrać jedynie tajemniczy potomek Strażnika Dobra.

Jakub Żulczyk wykreował w swojej wiele przerażających postaci, które chcą wtargnąć w ludzki świat iktórych nikt z nas nie chciałby spotkać w realnym życiu.

O e-booku Zmorojewo blogerzy napisali:

To powieść, która nie tylko trzyma w napięciu, lecz również skłania do refleksji nad naturą strachu, ludzkich obsesji i granicami percepcji. Ponieważ jest to powieść, która sprawnie łączy różne gatunki literackie, przypadnie do gustu różnym czytelnikom. Jeśli jesteś miłośnikiem mrocznych opowieści o głębokim sensie i psychologicznej głębi, ta książka z pewnością ci się spodoba. - Autorski przewodnik kulturalny

Zmorojewo od Jakub Żulczyk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zmorojewo Jakuba Żulczyka nie jest nową pozycją. Po raz pierwszy książka ukazała się w 2011 roku, a w 2019 pojawiło się wznowienie. Ta powieść to fascynująca podróż w głąb ludzkiej psychiki osadzona w mrocznej i niezwykle oryginalnej wizji świata. Skrzyżowanie horroru, dark fantasy oraz psychologicznego thrillera razem tworzą hipnotyzującą opowieść. A zapowiada się na przeciętną historię dla nastolatków.

Żulczyk mistrzowsko konstruuje atmosferę pełną napięcia i niepokoju. Akcja rozpoczyna się w małej mazurskiej wsi, której mieszkańcy skrywają tajemnice i mroczne historie. Głównym bohaterem jest Tytus Grójecki, który przybywa do wsi Głuszce na pozornie nudne wakacje u dziadków. Tu poznaje nastolatkę Ankę, z którą razem wybierają się rowerami do porzuconej chaty w środku lasu. Z tą chatą i jej dawnym mieszkańcem wiążą się dziwne miejscowe legendy. A miejscowi niespecjalnie chcą o nich mówić.

Jednym z najmocniejszych elementów powieści jest jej zdolność do wywołania uczucia dezorientacji i niepewności. Czytelnik wraz z bohaterami zgłębia coraz to bardziej dziwne i przerażające zdarzenia, a granica między rzeczywistością a iluzją staje się coraz bardziej zamazana. A wszystko zaczyna się właśnie od rowerowej wycieczki do lasu. Anka ucieka w panice, a Tytus trafia do tytułowego Zmorojewa.

Zmorojewo to powieść, która nie tylko trzyma w napięciu, lecz również skłania do refleksji nad naturą strachu, ludzkich obsesji i granicami percepcji. Ponieważ jest to powieść, która sprawnie łączy różne gatunki literackie, przypadnie do gustu różnym czytelnikom. Jeśli jesteś miłośnikiem mrocznych opowieści o głębokim sensie i psychologicznej głębi, ta książka z pewnością ci się spodoba. Po lekturę pewnie chętnie sięgną nie tylko nastolatkowie, ale ich rodzice.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Autor, jak sam stwierdził, zamierzał stworzyć historię dla wszystkich, zarówno dzieci, jak i ich rodziców. To jednak trudna sztuka - zadowolić każdego czytelnika - i trzeba pójść na ustępstwa obniżające poziom. Przyznaję dość umiejętnie żongluje on konwencjami przywołującymi styl okropieństw Kinga i Barkera czy sztubacki klimat z harcerskich książek Zbigniewa Nienackiego i Kornela Makuszyńskiego. Pytaniem jest jednak czy wmieszanie odrobiny gore i splatterpunka do życia wyjątkowo nudnie praworządnego Tytusa zainteresuje dzisiejszą młodzież?

Warto zerknąć