ebook Imperium burz
4.27 / 5.00 (liczba ocen: 4579)

Imperium burz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 19.90
wciąż za drogo?
-28% 19.90 zł
33.99 zł Lub 30.59 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
25.90 zł
31.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Piąty tom bestsellerowej serii „Szklany Tron”. Droga do Terrasenu dopiero się rozpoczęła. I choć młoda królowa z każdym dniem coraz lepiej poznaje potęgę swojej magii, to wie, że nie wygra wojny z Erawanem w pojedynkę...

Nadszedł czas szukania sojuszników. Kto odpowie na wezwanie młodej królowej? I jaką cenę będzie ona skłonna zapłacić za zwycięstwo z siłami ciemności?
„Imperium burz” to piąty tom bestsellerowej serii „Szklany Tron”.

Imperium burz od Sarah J. Maas możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Lęk przed utratą może cię zniszczyć równie skutecznie jak sama utrata.
Twórczość Sary J. Maas uwielbiam i jest to jedna z moich ulubionych autorek. Kwestią czasu było również to, że pojawi się tutaj moja opinia na temat Imperium Burz, czyli piątego już tomu z cyklu Szklany tron. O tym, jak mi się podobało opowiem za chwilę.

Aelin Galathynius rozpoczyna poszukiwania sojuszników w wojnie z Erawanem. Choć potrafi już władać swoją magią, to jednak nie da rady pokonać wroga w pojedynkę. Kto odpowie na jej wezwanie? Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za walkę z ciemnością?

Między skończeniem tomu czwartego, a rozpoczęciem przeze mnie tomu piątego minęło kilka miesięcy. Kiedy zaczynałam Imperium Burz, nie pamiętałam wiele z tej historii i bardzo ciężko przyszło mi wbicie się na powrót w historię. Swoją przygodę z tą powieścią skończyłam na 540 stronie. Odczekałam dwa miesiące i znowu po nią sięgnęłam, głównie z ciekawości jak zakończy się ta historia. W dwa dni przeczytałam następne 300 stron, które dzieliły mnie do końca i... moje serce zostało złamane, a nerwy zszargane.

To, co autorka wyczynia w tej książce, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Śmierć, wrogie nastawienie, miłość, walki na śmierć i życie, ucieczki to tylko kilka problemów z jakimi przyszło zmierzyć się zarówno bohaterom jak i czytelnikowi. Nie będę ukrywać, że na końcu się popłakałam jak małe dziecko, ale nie mogę Wam zdradzić dlaczego, bo byłby to spoiler stulecia.

Naprawdę spodobało mi się to, że Maas nie skupiła się tylko i wyłącznie na panującej dookoła wojnie, ale również wzięła pod uwagę relacje między bohaterami. Związek Aelin i Rowana jest czymś pięknym i szczerze mówiąc, zaczynam się do niego przekonywać. Choć oczywiście nadal jestem team Chaol to wiem, że czas tych dwojga dawno się skończył.

W powieści pojawiają się również sojusze, o których nigdy w życiu bym nie pomyślała. Niektóre mnie naprawdę zaskoczyły i nadal nie jestem pewna co do ich szczerości. Pamiętam o tym, że każdy może zdradzić każdego, ze względu na różne okoliczności.

Sama nie wiem co jeszcze mogłabym tu napisać. To jest po prostu Sarah J. Maas, którą kocham i Szklany tron, który darzę równie wielką miłością. Myślę, że każdemu miłośnikowi tej serii ta część przypadnie do gustu tak jak mnie.

A jeśli nie czytałeś/łaś jeszcze tej serii, to koniecznie to nadrób. W trybie natychmiastowym.

Ocena: 5+/6
©Inthefuturelondon
Przed Erileą trudne czasy. Wojna zbliża się nieubłagania i pewnym jest, że będzie to ciężkie starcie. Erawan mobilizuje siły, by ostatecznie rozprawić się z wrogami. Nadzieją krainy jest Aelin. Jednak jej droga do tronu dopiero się zaczęła. Młoda królowa nadal uczy się magii i szuka wsparcia dla swych armii. Z każdym dniem przekonuje się o potędze swej mocy. Towarzyszą jej przyjaciele i ukochany. Jednak oni nie wystarczą do wygrania wojny. Kto odpowie na wezwanie królowej Trrrasenu i zostanie jej sprzymierzeńcem?

Maas ostatnio bardzo szybko i skutecznie zawładnęła nie tylko moim serduszkiem, ale i czytelniczymi planami. Gdy nie została mi już żadna pozycja jej autorstwa, przebieram nogami niczym łania na myśl o kolejnych. Na myśl o kolejnym tomie Dworów obgryzam paznokcie (przy hybrydach to takie trudne, demn), a jak będzie z serią Szklanego tronu?

Jeśli kogoś jeszcze dziwi objętość książek tej autorki, od razu uspokajam - dopóki nie upadnie wam na stopę, nie odczujecie gabarytu. Akcja pędzi, bohaterowie zmieniają lokacje, kolejne intrygi zostają uknute, a tajemnice sprzed lat dostrzegają światło dzienne. Imperium burz to Maas w świetnej formie. Chwyta czytelnika i nie chce dać mu od siebie odejść. Fakt, ma kilka słabszych momentów, ale szybko można o nich zapomnieć przy tej dawce emocji jakie zaserwowała.

Gdy wypowiadam się o pierwszym tomie tej serii, zawsze mówię że nie porwał mnie na tyle by kontynuować lekturę. Tę chęć zawdzięczam nowelkom. I dopiero teraz, po lekturze tej części, rozumiem po co one tak naprawdę powstały. Wcale nie są ot takim dodatkiem do serii. Umiejętność Maas do przeplatania wątków jest zachwycająca. U mnie wywołała nie mały uśmiech na twarzy,

Zawsze podkreślam, że lubię poznawać tę samą historię poprzez różne oczy. Dlatego tak bardzo cieszą mnie różni narratorzy. Nie dość, że poznaje sytuacje w różnych częściach świata przedstawionego z pierwszej ręki, to jeszcze zaznajamiam się z samym bohaterem. Uwielbiam ten zabieg i niemal zawsze jest on dla mnie ogromnym plusem. Manon i Elide wiele zyskały w moich oczach właśnie dzięki temu, że zostały narratorkami. Zwłaszcza wiedźma, ona przypadła mi do gustu najbardziej.

Teraz mam dwie teorie - albo przez brak przerwy pomiędzy ich czytaniem, lub przez to, że równocześnie powstawały, mam wrażenie, iż Imperium ma wiele punktów wspólnych z drugim tomem Dworów. Nie chodzi mi tutaj o wątki główne. Akcja każdej z nich toczy się własnymi torami. Bardziej chodzi mi tutaj o relacje między bohaterami. Mam ogromną nadzieje, że przy kolejnych tomach to podobieństwo zniknie.

Muszę sobie troszkę ponarzekać, bo w końcu mogę, na wątki miłosne. Nie kryje się z tym, że za nimi nie przepadam. Dlatego gdy nagle zaczęło się ich pojawiać tak wiele, wywracałam oczami i prychałam bez końca. Autorka troszeczkę mnie zawiodła faktem, że poszła w te stronę. Jednak za całą resztę jaką mi zaserwowała, jestem w stanie przymknąć na to oko. A nawet wybaczyć.

Bez zająknięcia i po raz kolejny zachęcam was do sięgnięcia po tę serię. Choć pierwszy tom może wydawać się nieco nudnawy, każdy kolejny jest wart tego chwilowego poświecenia. To co później dostaje czytelnik jest rewelacyjny rollercoasterem. A kace książkowe są gwarantowane. Zwłaszcza po zakończeniach takich jak to w Imperium burz. Takie pogrywanie z czytelnikiem powinno być karane.

Ocena: 6/6
©Ciekawy cytat o książkach
Myślicie, że oczekiwanie na tę książkę było straszne? Mylicie się. Prawdziwą męczarnią jest przeczytanie Imperium burz, kiedy na horyzoncie nie widać premiery kolejnej części. Sarah jak mogłaś mi to zrobić? Zakończyć w takim momencie? (płacze)

Imperium burz to piąty tom serii Szklany tron. Aelin i jej najbliżsi brali udział w krwawych i brutalnych wydarzeniach, ale przeżyli, stali się silniejsi i zdeterminowani, by pokonać Erawana. Wielu ludzi muszą do siebie przekonać, wiele przeciwności pokonać, by Aelin mogła zasiąść na tronie Terrasenu.

Imperium burz to ciągła akcja, walka i niebezpieczeństwo. Ta część jest, według mnie, najbardziej emocjonującą i trzymającą w napięciu pośród wszystkich pięciu książek. Aelin i Rowan są siłą i opoką nie tylko dla siebie nawzajem, ale także dla najbliższych, którzy zdecydowali stanąć z nimi do walki z Erawanem. W poprzednich częściach autorka pokazała, że uczucie łączące Aelin i Rowana jest niezwykłe, wielkie i trwałe. W Imperium burz Sarah J. Maas nie poświęciła wiele uwagi ich związkowi, nie oznacza to jednak, że brakuje tu wątku miłosnego — Lorcan i Elide, Aedion i Lyssanra, Dorian i Manon, skutecznie zapełniają tę lukę.

To, co spodobało mi się najbardziej w Imperium burz, to nie ciągła walka i niebezpieczeństwo, a to, w jaki sposób dojrzeli bohaterowie - zwłaszcza Aelin i Rowan. Ona nie jest już tą porywczą i lekkomyślną dziewczyną, dojrzała i stała się zdeterminowana, by osiągnąć swój cel, a to uczyniło ją jeszcze bardziej niebezpieczną. Rowan stał się bardziej pewny uczucia łączącego go z Aelin, jest mniej porywczy. Oboje marzą o spokojnym życiu w Terrasenie, po wygranej wojnie z Erawanem. Czy im się to uda?

Imperium burz to mistrzowsko zaplanowana intryga, od pierwszej strony autorka wciąga nas w sieć tajemnic, prastarych sekretów i niebezpieczeństw. Stopniowo poznajemy odpowiedzi na najważniejsze pytania, ale autorka nie spieszy się z ich ujawnieniem.

Imperium burz to najlepsza część z serii Szklany Tron. Sarah J. Maas udowodniła, że ciągle się rozwija i przygotowuje kolejne niespodzianki dla swoich czytelników. Imperium burz to książka pełna akcji, walk i niebezpieczeństwa, z zakończeniem, przez które będziecie chcieli krzyknąć: Co do diabła?!. Bardzo, bardzo gorąco polecam!!

Ocena: 6/6
©My Fairy Book World
Na Imperium burz czekałam od roku. Królowa cieni tak mocno wcisnęła mnie w fotel, że tygodniami zastanawiałam się nad tym, jak wydarzenia będą mogły potoczyć się w kontynuacji. Siedziałam jak na szpilkach do premiery cudownego Dworu mgieł i furii, od którego nie oczekiwałam niczego więcej, jak chwili wytchnienia. Potraktowałam tę powieść niczym przypadkowo znalezioną gazetę w poczekalni u dentysty. Ten rodzaj magazynu, po jaki zazwyczaj nie sięgamy, ale gdy zdążyliśmy odpisać już na wszystkie wiadomości, dwa razy przejść się do toalety i zużyć miesięczny limit Internetu w komórce - a wciąż nie nadeszła nasza kolej, aby usiąść na fotelu - chwytamy się wszystkiego. Po kontynuację Dworu cierni i róż sięgnęłam z zainteresowaniem, bo pierwszy tom przeczytałam z prawdziwą przyjemnością, ale jednak ten głosik z tyłu mojej głowy wciąż skandował: Daj mi Imperium burz, chcę Imperium burz… I co się stało? Okazało się, Dwór mgieł i furii to prawdziwe fajerwerki. Żadne zimne ognie pocieszenia, które dostajesz do ręki od babci na sylwestra, bo wciąż jesteś za mały, żeby ze starszym rodzeństwem puszczać coś większego kalibru, o nie. Druga część nowej serii Maas to bomba, jakiej się nie spodziewałam. Czytałam tę powieść cztery miesiące temu, a wciąż nie potrafię mówić o niej bez wypieków na twarzy.

Dlatego, kiedy w końcu na czytnik załadowało się moja upragniona piąta część przygód Celaeny, byłam przygotowana na prawdziwy sztorm, na burzę dziesięciolecia. Na pioruny, pożary, kace książkowe i zakazy zbliżania się do S. J Maas, jakie niewątpliwie podeśle mi sąd, niedługo po skończeniu czytania książki. Niestety i tym razem moje oczekiwania nie przecięły szlaku, jakim podążyła amerykańska pisarka. Powiedziałabym nawet, że moje oczekiwania od trzech dni tułały się zagubione w jakimś Stumilowym Lesie, zanim zrozumiały, że to nie ta bajka. Tym razem bowiem zamiast fajerwerków były zimne ognie; zamiast sztormów - letnia, licha burza.

Nie zrozumcie mnie źle - to nie oznacza, że Imperium burz to najgorsza powieść z cyklu, a w ogóle to najlepiej by było, gdyby jej istnienie usunąć ze spisu twórczości Maas. Piąta część Szklanego tronu wiernie kontynuuje nowo powstałą ścieżkę, jaką autorka zaczęła kroczyć przy Dziedzictwie ognia. Jest to ścieżka porywających plot twistów, zapierających dech wydarzeń i genialnie wykreowanych bohaterów. Wciąż nie potrafię pozbyć się tego uczucia zachwytu, które ogarnęło mnie podczas wkraczania tychże zmian - to całkiem tak, jakby Maas nagle przy trzecim tomie Szklanego tronu stwierdziła, że chce napisać całkiem inną historię. Lepszą, ciekawszą historię. Tyle że i ta nowa opowieść ma wady. Warsztat pisarski Sarah ma wady. I najbardziej widoczne są one właśnie przy lekturze Imperium burz.

O ile dwie pierwsze części Szklanego tronu chciałabym pominąć milczeniem, tak trzeba przyznać, że chociaż trzecia i czwarta wypadły na tym tle zdumiewająco dobrze, tak niestety nie brakowało w nich mankamentów. Akcja tych powieści jest nierówna, czasem naprawdę potrafi powiać nudą. Zdawać by się mogło, że pisarka zbyt wiele czasu poświęca na budowanie relacji pomiędzy bohaterami, a mniej na samo opisywanie wydarzeń. Biorąc pod uwagę objętość obydwu tych tomiszczy oraz fakt, że od Dziedzictwa ognia S. J Maas opisuje wydarzenia z punktu widzenia różnych bohaterów, każda z wymienionych uwag trafia ze zdwojoną siłą. W Imperium burz zaś podobnych przestoi nie widać prawie wcale. Pisarka świetnie stopniuje akcję, dobrze wychodzi jej przedstawianie historii z perspektywy wielu postaci, podobnie jak równomierne rozkładanie wydarzeń. Napięcie trzyma do ostatnich stron, a za taki cliffhanger, jaki jest w tej książce, można by zabić! Wszystko byłoby więc bajecznie i fantastycznie, gdyby tylko nie kilka szczegółów...

Rozpocznę od rzeczy najmniej istotnej, ponieważ jest to punkt, który zapewne przez wielu czytelników nie zostanie rozpatrzony jako niedociągnięcie, a kilkoro mogłoby się o to ze mną pokłócić. W piątym tomie Szklanego tronu bowiem pojawia się wiele postaci znanych z nowelek. I TYLKO z nowelek. Dla osób, które nie czytały pisanych przez Maas opowiadań o Zabójczyni, Imperium burz może się momentami wydawać niejasne, jeśli też nie chaotyczne czy infantylne. Maas bowiem niczym profesjonalny czarodziej wyciąga nam tutaj przeróżne króliki i gołębie z cylindra, nie tłumacząc, skąd tak naprawdę je bierze. I - o ile w cyrku widz miałby przy tym mnóstwo zabawy - tak czytelnik trzymający w rękach powieść Sarah zastanawia się, dlaczego autorka nie znalazła prostszego sposobu na załatanie dziur w fabule, jak przez tworzenie na pęczki nowych bohaterów, którzy przypadkiem pojawiają się zawsze wtedy, gdy są potrzebni. Sama czytałam opowiadania i widziałam geniusz w sposobie, jak Maas poradziła sobie z niektórymi kłopotami, z którymi zmagali się nasi bohaterowie. Cieszyłam się za każdym razem, kiedy na scenę wkraczała nowa - ale - znajoma postać. Jednak niezmiennie jestem zdania, że opowiadania to tylko dodatek do książek; do głównej historii opisywanej w sadze. A takie opieranie najważniejszych rozwiązań fabularnych na charakterach znanych tylko z nowelek? To wciąż strzał w kolano.
Zanim całkiem zrobi się gorąco, przejdźmy na chwilę do głównej bohaterki. Nigdy za bardzo nie lubiłam Aelin. Ani jeszcze wtedy, kiedy znaliśmy ją jako Celaenę, ani gdy wróciła już do swojej prawdziwej tożsamości. Jednak widać pewną różnicę w sposobie prowadzenia tej postaci w trzech pierwszych tomach oraz w tych dwóch najnowszych. I niestety, jestem zdania, że jako Celaena, królowa Terrasenu miała łatwiejsze życie ze swoją autorką. Na początku Maas nie robiła z niej takiego osła do pchania do przodu fabuły - ponieważ właśnie do tego zadania sprowadza się teraz istnienie Aelin w powieści. Postacie, które pojawiły się niedawno - Manon, Elide, Fae - posiadają jeszcze jakieś pole do popisu. Mają ogromny wpływ na fabułę, ale czytając książki, nie miałam wrażenia, że dosłownie trzymają te wszystkie wydarzenia na swoich barkach, tak aby przedstawiane sytuacje wciąż miały sens.

Co nie zmienia faktu, że z resztą postaci też w Imperium burz nie jest zbyt różowo. Pewne spłycenie charakterystyki bohaterów pobocznych było już widoczne w Królowej cieni, ale to piąty tom Szklanego tronu jest częścią, gdzie ta sytuacja zaszła za daleko. Rowan, Aedion, Dorian? Trzy przykłady z samego brzegu - istotne dla fabuły postaci, postawione pod ścianą w roli podpórek i to takich do dekoracji. Nie czułam, aby w najnowszej powieści Maas choć trochę wykorzystała ich potencjał - o dynamice, rozwoju nawet już nie wspominając. Przez całą lekturę książki nie mogłam wyzbyć się odczucia, że panowie zostali sprowadzeni do roli ochroniarzy/służących naszej ulubionej protagonistki. Protagonistki, która - przypomnijmy ku ścisłości - jest wyszkolonym ninja i ochroniarzy nie potrzebuje. Jak wcześniej byłam całym sercem #Team_Rowan, tak teraz cała Rowaelin staje mi ością w gardle. Mój ulubiony Fae w piątym tomie Szklanego tronu dostaje niewielką rólkę, polegającą na chodzeniu krok w krok za swoją królową i okazyjnym okazywaniu jej uczuć. O wcześniejszej brutalnej szczerości i porządnym doradzaniu nie ma mowy. Gdzieś ukryła się także ta głęboka więź przyjaźni, jaką oboje dzielili. Podstawa kolejno idącego zaufania i miłości. Dlaczego?

Nie lepiej ma się sytuacja z Aedionem. Być może w Królowej cieni ten pierwszy foch był uroczy, lecz zapewniam Was, 77 raz w Imperium burz z urokiem nie ma nic wspólnego. Pamiętam takie czasy - gdzieś na początku czwartego tomu - kiedy królowa Terrasenu była dla generała ulubioną osobą. Te czasy chyba minęły, biorąc pod uwagę, że Aedion coraz częściej nie tylko obdarza bliskich fochami, ale przy okazji tupie też nóżką i załącza melodyjkę. Kuzyn głównej bohaterki został obdarty z jakiegokolwiek charakteru, jakim mógł być obdarzony, gdy pojawił się w Dziedzictwie ognia. Dorian zaś wiele zyskuje, kiedy na scenie pojawia się Manon. Ta dwójka ma chemię i Maas potrafi ją pokazać. Szkoda tylko, że poza tym jednym wątkiem król Adarlanu nie ma za wiele do roboty. A przypomnijmy o tym małym fakcie, że jest to postać tak samo ważna, jak Aelin. Zarówno stanowiskiem, co i rezerwami mocy.

Absolutnie wymiatającą w tej części postacią była zaś Lysandra. Maas świetnie poprowadziła tę bohaterkę, wykorzystując pełen potencjał, jaki w niej drzemał, i dając jej niemałą rolę do odegrania w następnych wydarzeniach. Podobnie stało się także z Manon oraz Trzynastką - które ubóstwiam! - jak i z Elide. Jak w Dziedzictwie ognia lubiłam wątek Manon, ale nie mogłam doczekać się wstawek Rowana i Aelin, tak teraz było zupełnie odwrotnie. Z wypiekami na twarzy czekałam, aż znów wrócimy do Manon czy Elide. Podczas lektury pierwszej połowy książki to dla Czarnodziobej zarywałam noce. Nie mogłam spać, zanim nie doczytałam rozdziału. Gdyby całe Imperium burz zostało napisane tak, jak ten jeden wątek, dostałabym fajerwerki, na które czekałam. No i jeszcze Elide. Przewidywałam, że ta bohaterka dostanie w najnowszym tomie Szklanego tronu własny wątek, ale nie sądziłam, że będzie on tak dobrze, ciekawie napisany!

Moja relacja z twórczością S. J Maas jest skomplikowana, jak można wywnioskować z powyższej opinii. Z jednej strony uwielbiam Sarah za Dwór mgieł i furii i widzę, że od czasu Szklanego tronu niewiarygodnie udoskonaliła swój warsztat pisarski. Z drugiej strony jednak wciąż wracam do jej debiutanckiej serii i nie potrafię nie widzieć w niej wad. Chociaż pisarka mnóstwo rzeczy tutaj zmieniła, poprawiła, ulepszyła, to nadal jest to wszystko grubymi nićmi szyte - raz lepiej, raz gorzej. Imperium burz opisałabym jako doskonałą mieszankę wszystkich wad i zalet, jakie znajdziecie w tej serii. Niektóre rzeczy można puścić płazem, inne wybaczyć, a przy reszcie zaczekać na premierę ostatniego tomu Szklanego tronu. W nadziei na sztorm roku i sylwestrowe fajerwerki w środku lata. Przynajmniej ja zamierzam.

Ocena: 4/6
©Nocny Cień
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  • 5 część wspaniałej serii osadzonej w fantastycznym świecie, pełna magii i przygód okraszona nutką miłości.
  • Świetnie napisana, nie pozwala na długo oderwać się od lektury. Cała seria skupia się wokół znanej od zawsze wojny dobra ze złem, jest pełna dynamicznej akcji.
  • Bogaty świat przedstawiony jest dowodem na bujną wyobraźnię autorki, wszystko jest na swoim miejscu, dokładnie przemyślane. Bohaterowie są wyraziści, a za razem prawdziwi.
  • Imperium burz to utrzymana na najwyższym poziomie powieść, pełna emocji, która z pewnością porwie każdą nastolatkę, a także starsze czytelniczki, nie mające nic przeciwko odrobinie magii :)
  Więcej: www.onlypretender.pl

Warto zerknąć