ebook W rytmie passady
3.61 / 5.00 (liczba ocen: 218) Ilość stron (szacowana): 392

W rytmie passady
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 22.33
29.00 złpremium: 17.40 zł Lub 17.40 zł
-23% 22.33 zł Lub 20.10 zł
29.00 zł
29.00 zł Lub 26.10 zł
24.07 zł
24.15 zł
24.65 zł
24.65 zł
26.10 zł
26.50 zł
29.00 zł
30.00 zł
Inne proponowane

Dwoje zupełnie innych ludzi, którzy stanęli w obliczu osobistej tragedii. Julita, licealistka, i Marcel, tancerz i instruktor – każde z nich próbuje rzucić wyzwanie losowi. Wydaje się, że oprócz udziału w konkursie tańca nic ich nie łączy, a jednak wraz z kolejnymi spotkaniami w ich sercach pojawia się promyk radości…

Julita, uczennica warszawskiego liceum w niczym nie przypomina typowej nastolatki. Nie chodzi na imprezy ani na randki, nie spotyka się z przyjaciółmi. Żyje w cieniu wydarzenia z przeszłości, które nie pozwala jej zachowywać się tak jak klasowe koleżanki. Pewnego dnia otrzymuje propozycję, która może jej pomóc przełamać strach. Jedyne, co musi zrobić, to zatańczyć w konkursie kizomby.
Marcel jest tancerzem i instruktorem, który zaraża swoją pasją innych w szkole tańców latynoamerykańskich. Jego życie ulega całkowitej przemianie, kiedy dowiaduje się o chorobie matki. Światełkiem w tunelu okazuje się konkurs tańca, w którym mężczyzna postanawia wystartować. Wygraną chciałby przeznaczyć na pomoc matce.
Dwoje obcych sobie ludzi zaczyna łączyć jedno pragnienie, chociaż każde z nich postrzega zwycięstwo w zupełnie innym wymiarze. Wydaje się, że Julitę i Marcela dzieli przepaść, której nie można pokonać, a jednak…
W tańcu i miłości wszystko może się zdarzyć.

W rytmie passady od Anna Dąbrowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Miłość jest niedorzeczna i przez to niepowtarzalna.
Julita i Marcel to pozornie zwyczajni, młodzi ludzie, jednak nie ma w nich nic zwyczajnego. Oboje przed czymś uciekają. Oboje czegoś poszukują. Ich losy łączą się na moment dzięki tańcowi, który odmienia ich życie.

Muzyka. Rytm. Namiętność. Taniec. Pożądanie. Tajemnice.

Przed lub w trakcie czytania tej książki koniecznie posłuchajcie muzyki do kizomby. Pomoże wam to wczuć się w klimat tej książki. Obiecuję, że pokochacie te rytmy.

Nie jestem pewna czy jestem w stanie ocenić tę książkę - wzbudziła we mnie wielkie emocje. Jestem odrobinę zła na Anię Dąbrowską - takich rzeczy nie robi się czytelniczkom!

W rytmie passady to książka, która ma swój niepowtarzalny klimat, w którym się zakochałam. Muzyka do kizomby ciągle gra w moich słuchawkach, towarzyszy przy codziennych pracach. Wydawać by się mogło, że historia Julity i Marcela jest banalna, ot, kolejna książka o chłopaku i dziewczynie, którzy zakochują się w sobie podczas wspólnej pracy. Możecie mi jednak wierzyć, że w tej książce nie ma nic banalnego czy przewidywalnego. Autorka włożyła w tę książkę ogromny ładunek emocji. Ta powieść porusza ważne, poważne i bolesne tematy, takie jak brak poczucia bezpieczeństwa, depresja, strata, śmierć, poszukiwanie własnej tożsamości. Z pewnością nie jest to zwykła, błaha opowiastka o miłości młodych ludzi. Wszystkie te ważne sprawy przeplatają się z namiętnością i rytmem kizomby. Nie mogłam nie zakochać się w tej książce. Jednak zakończenie książki złamało mi serce i zniszczyło tę miłość. Nie potrafię kochać tak bolesnej i niesprawiedliwej historii. Bardzo, bardzo chciałabym, by ta książka miała szczęśliwe zakończenie. By dla tej dwójki muzyka nie przestawała grać, by mogli kochać się w życiu i tańcu.

Aniu, złamałaś mi serce. To nie tak miało być. Jednak dziękuję za tę niezwykłą historię. Dziękuję za to, że pokazałaś mi kizombę.

W rytmie passady to powieść wyjątkowa, wielowątkowa i trudna. Rytm kizomby wyznacza tu tempo akcji, a trudne przeżycia bohaterów są tu fabułą. Ta książka to wielka bomba emocji, nie da się przejść obok niej obojętnie. Przygotujcie chusteczki - będą niezbędne.

PS. Jeśli pod wpływem tego wpisu zdecydujecie się przeczytać tę książkę, to nie odpowiadam za złamane serca.

Ocena: 5/6
©My Fairy Book World
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Książka w moim odczuciu przereklamowana. Czytając recenzje liczyłam na większe emocje, więcej tańca. "W rytmie passady" jest historią miłości dwojga ludzi, każde z nich walczy z własnymi demonami, każde z nich w jakiś sposób wygrywa i przegrywa zarazem. Ich miłość jest zbyt krucha aby przetrwać w okrutnym świecie, ale trwa i naznacza życia obojga bohaterów, ich rodzin i przyjaciół. Czy polecam? Oczywiście, bo każdy z nas jest inny, do każdego książka dotrze w inny sposób. Jeśli masz na coś ochotę zrób to, nawet jeśli inni będą odradzać :) To Twoje życie i Twój czas, jeśli chcesz go poświęcić na przeczytanie tej powieści, śmiało.

Warto zerknąć