ebook W rytmie passady
3.61 / 5.00 (liczba ocen: 218) Ilość stron (szacowana): 392

W rytmie passady
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 22.33
wciąż za drogo?
26.97 złpremium: 17.40 zł Lub 17.40 zł
-23% 22.33 zł Lub 20.10 zł
29.00 zł Lub 26.10 zł
22.29 zł
22.91 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Dwoje zupełnie innych ludzi, którzy stanęli w obliczu osobistej tragedii. Julita, licealistka, i Marcel, tancerz i instruktor – każde z nich próbuje rzucić wyzwanie losowi. Wydaje się, że oprócz udziału w konkursie tańca nic ich nie łączy, a jednak wraz z kolejnymi spotkaniami w ich sercach pojawia się promyk radości…

Julita, uczennica warszawskiego liceum w niczym nie przypomina typowej nastolatki. Nie chodzi na imprezy ani na randki, nie spotyka się z przyjaciółmi. Żyje w cieniu wydarzenia z przeszłości, które nie pozwala jej zachowywać się tak jak klasowe koleżanki. Pewnego dnia otrzymuje propozycję, która może jej pomóc przełamać strach. Jedyne, co musi zrobić, to zatańczyć w konkursie kizomby.
Marcel jest tancerzem i instruktorem, który zaraża swoją pasją innych w szkole tańców latynoamerykańskich. Jego życie ulega całkowitej przemianie, kiedy dowiaduje się o chorobie matki. Światełkiem w tunelu okazuje się konkurs tańca, w którym mężczyzna postanawia wystartować. Wygraną chciałby przeznaczyć na pomoc matce.
Dwoje obcych sobie ludzi zaczyna łączyć jedno pragnienie, chociaż każde z nich postrzega zwycięstwo w zupełnie innym wymiarze. Wydaje się, że Julitę i Marcela dzieli przepaść, której nie można pokonać, a jednak…
W tańcu i miłości wszystko może się zdarzyć.

W rytmie passady od Anna Dąbrowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Miłość jest niedorzeczna i przez to niepowtarzalna.
Julita i Marcel to pozornie zwyczajni, młodzi ludzie, jednak nie ma w nich nic zwyczajnego. Oboje przed czymś uciekają. Oboje czegoś poszukują. Ich losy łączą się na moment dzięki tańcowi, który odmienia ich życie.

Muzyka. Rytm. Namiętność. Taniec. Pożądanie. Tajemnice.

Przed lub w trakcie czytania tej książki koniecznie posłuchajcie muzyki do kizomby. Pomoże wam to wczuć się w klimat tej książki. Obiecuję, że pokochacie te rytmy.

Nie jestem pewna czy jestem w stanie ocenić tę książkę - wzbudziła we mnie wielkie emocje. Jestem odrobinę zła na Anię Dąbrowską - takich rzeczy nie robi się czytelniczkom!

W rytmie passady to książka, która ma swój niepowtarzalny klimat, w którym się zakochałam. Muzyka do kizomby ciągle gra w moich słuchawkach, towarzyszy przy codziennych pracach. Wydawać by się mogło, że historia Julity i Marcela jest banalna, ot, kolejna książka o chłopaku i dziewczynie, którzy zakochują się w sobie podczas wspólnej pracy. Możecie mi jednak wierzyć, że w tej książce nie ma nic banalnego czy przewidywalnego. Autorka włożyła w tę książkę ogromny ładunek emocji. Ta powieść porusza ważne, poważne i bolesne tematy, takie jak brak poczucia bezpieczeństwa, depresja, strata, śmierć, poszukiwanie własnej tożsamości. Z pewnością nie jest to zwykła, błaha opowiastka o miłości młodych ludzi. Wszystkie te ważne sprawy przeplatają się z namiętnością i rytmem kizomby. Nie mogłam nie zakochać się w tej książce. Jednak zakończenie książki złamało mi serce i zniszczyło tę miłość. Nie potrafię kochać tak bolesnej i niesprawiedliwej historii. Bardzo, bardzo chciałabym, by ta książka miała szczęśliwe zakończenie. By dla tej dwójki muzyka nie przestawała grać, by mogli kochać się w życiu i tańcu.

Aniu, złamałaś mi serce. To nie tak miało być. Jednak dziękuję za tę niezwykłą historię. Dziękuję za to, że pokazałaś mi kizombę.

W rytmie passady to powieść wyjątkowa, wielowątkowa i trudna. Rytm kizomby wyznacza tu tempo akcji, a trudne przeżycia bohaterów są tu fabułą. Ta książka to wielka bomba emocji, nie da się przejść obok niej obojętnie. Przygotujcie chusteczki - będą niezbędne.

PS. Jeśli pod wpływem tego wpisu zdecydujecie się przeczytać tę książkę, to nie odpowiadam za złamane serca.

Ocena: 5/6
©My Fairy Book World
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Książka w moim odczuciu przereklamowana. Czytając recenzje liczyłam na większe emocje, więcej tańca. "W rytmie passady" jest historią miłości dwojga ludzi, każde z nich walczy z własnymi demonami, każde z nich w jakiś sposób wygrywa i przegrywa zarazem. Ich miłość jest zbyt krucha aby przetrwać w okrutnym świecie, ale trwa i naznacza życia obojga bohaterów, ich rodzin i przyjaciół. Czy polecam? Oczywiście, bo każdy z nas jest inny, do każdego książka dotrze w inny sposób. Jeśli masz na coś ochotę zrób to, nawet jeśli inni będą odradzać :) To Twoje życie i Twój czas, jeśli chcesz go poświęcić na przeczytanie tej powieści, śmiało.

Warto zerknąć