Oszukana
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.68 / 5.00
liczba ocen: 1283
Ilość stron (szacowana): 552
Audioteka#Audiobooki nawet 50% taniej
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
26.00 zł
30.49 zł
32.50 złpremium: 19.50 zł
32.50 zł
Pozostałe księgarnie
27.61 zł
27.63 zł
28.28 zł
32.50 zł
Opis:

Kate Linville, policjantka pracująca w Scotland Yardzie, czuje, że odebrano jej szczęśliwe życie. Ojciec był jedyną osobą, którą ta nieśmiała i samotna kobieta tak naprawdę kochała, więc kiedy zostaje w brutalny sposób zamordowany w swoim domu, Kate traci ostatnie oparcie. Policjantka nie ufa uzależnionemu od alkoholu miejscowemu śledczemu, dlatego postanawia sama rozwiązać zagadkę tajemniczej zbrodni. Z czasem coraz bardziej przekonuje się, że przeszłość ojca była ułudą, a on zupełnie innym człowiekiem niż ten, za którego uważała go przez całe życie…

W tym samym czasie pewna londyńska rodzina wyrusza na upragnione wakacje. Jonas Crane, znany scenarzysta, wraz z żoną i synem wyjeżdża na torfowiska, by wśród ciszy i spokoju pokonać grożące mu wypalenie zawodowe. Żadne z nich nie przypuszcza, że za sprawą historii zamordowanego ojca Kate znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Zbiegły zbrodniarz szuka bowiem dobrego schronienia…

„Mistrzowsko opowiedziana historia”. BUNTE

„Książka, która przyprawi cię o dreszcze!” People

„Charlotte Link stworzyła idealną mieszankę napięcia i emocji”. FÜR SIE

CYTATY:
Pragnienie staje się jeszcze gorsze, kiedy się o nim mówi.
Widocznie wszyscy jesteśmy tacy sami. Zawsze chcemy zachować pozory, pokazać się od najlepszej strony. Nawet jeśli za tą piękną fasadą jest już tylko ruina.
Recenzje blogerów
Kate Liville, policjantka ze Scotland Yardu nie może się pogodzić z brutalnym zabójstwem ojca. Jako, że dochodzenie miejscowej policji od miesięcy stoi w miejscu, kobieta rozpoczyna śledztwo na własną rękę, przy okazji którego odkrywa, że jej ojciec nie zawsze był osobą, za którą go uważano. W międzyczasie londyńska rodzina rozpoczyna upragniony urlop z dala od wszelkiej łączności. Nikt z nich nawet nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia, w jakim się znajdą za sprawą mordercy ojca Kate.

Oszukana to już kolejna powieść cenionej Charlotte Link, której książki po prostu uwielbiam. I tym razem już na samym początku muszę przyznać, że pisarka utrzymała wysoki poziom i, jak głosi okładka, po mistrzowsku opowiada swoją historię.

Widocznie wszyscy jesteśmy tacy sami. Zawsze chcemy zachować pozory, pokazać się od najlepszej strony. Nawet jeśli za tą piękną fasadą jest już tylko ruina.

Powieść wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Autorka od początku zasiewa w sercach czytelników mnóstwo niepokoju, tworzy specyficzne napięcie, które niemal zapowiada zbliżającą się katastrofę, której nikt z bohaterów nawet się nie spodziewa. Akcja książki nie rozwija się błyskawicznie, ale non stop „coś się dzieje”, mają miejsce nowe wydarzenia, pojawiają się nowe wątki i postaci. Z czasem śledztwo staje się coraz bardziej poplątane i skomplikowane na tyle, że nie sposób domyśleć się jego finału, który zaskoczy nawet najlepiej przewidującego czytelnika. Warto również wspomnieć, że Link nie po raz pierwszy prezentuje nam niemal szczegółowy portret psychologiczny postaci – poznajemy od podszewki nie tylko ich obecne życie, ale i przeszłość, uczucia, emocje, marzenia i plany, a także wydarzenia, które odcisnęły na nich swój ślad. To sprawia, że wszystkie ich decyzje i zachowania mają sens oraz dosyć jasne przyczyny i skutki.

Oszukana to dobrze przemyślany kryminał Charlotte Link, który z czystym sercem mogę polecić niemal każdemu. Intryguje i zaskakuje, wywołuje u czytelnika niepokój i nie daje o sobie zapomnieć.

Ocena: 5/6
©Caroline Livre
Oszukana, to najnowsza książka niemieckiej pisarki Charlotte Link, której powieści lubię i do których wracam. Sięgając po nie wiem czego mogę się spodziewać, wiem czego nie dostanę i wiem na co mogę liczyć. Akcja nie pędzi na łeb na szyję, a wręcz powoli, niemal ślamazarnie się rozkręca, napięcie rośnie pomału, natomiast sama historia jest dopracowana i przemyślana. I co warto dodać - warstwa obyczajowa jest zawsze rozbudowana. Oszukana wpisała się w ten schemat doskonale.

Książka ma dwa główne wątki. Jednym z nich jest życie Stelli i Jonasa Crane, którzy nie mogąc mieć własnych dzieci, adoptowali synka Therese Malyan, zwanej Terry. Za radą lekarza, który zalecił Jonasowi solidny odpoczynek, wyjeżdżają w odludne rejony północno-wschodniej Anglii. Ta całkowita niemal izolacja przyczynia się jednak do bardzo wielu problemów, a zaplanowany urlop, który miał przywrócić spokój rodzinie, kończy się niemal katastrofą.
Drugi wątek, to ciągłe próby rozwikłania zabójstwa emerytowanego policjanta Richarda Linville'a, na tyle nieskuteczne, że do śledztwa, na własną rękę, włącza się jego córka Kate. Ginie kolejna osoba, tym razem kobieta, znajoma Richarda. A to jeszcze nie koniec...

Wydawałoby się, że te dwa wątki nic nie łączy, żyją własnym życiem. Nic bardziej mylnego - spoiwo jak najbardziej jest. Poza tym ma się wrażenie, że nic się nie dzieje, zwłaszcza w wątku kryminalnym, gdzie wszyscy kręcą się w kółko pod przewodnictwem Caleba Hale i nic z tego nie wynika. Jednak sukcesywnie, kostka po kostce buduje się droga, na której końcu jest rozwiązanie zagadki.

Ta książka wzbudziła we mnie sporo emocji. Denerwowałam się na Kate i Caleba, którzy całkowicie nie wierzyli w siebie i we własne zdolności. Caleb z tego powodu popadł nawet w alkoholizm. Chciałam potrząsnąć Terry, która zaślepiona miłością dała się całkowicie omamić i trwała w toksycznej relacji. Byłam pełna uznania dla autorki za skonstruowanie tak pokrętnej kryminalnej zagadki.

Bez fajerwerków, pościgów, rozlewu hektolitrów krwi, z tempem konwersacyjnym można napisać wciągający kryminał. Niejedna postać w książce mogła się czuć oszukana, prawie wszyscy byli nieszczęśliwi, smutni, z garbem własnych problemów i złych doświadczeń. Czuć klimat przygnębienia i apatii.
Po lekturze jestem bardzo zadowolona, choć nie zaskoczy mnie opinia, że książka nie porwała. Lubiącym pióro Link Oszukana powinna przypaść do gustu. Ja w każdym bądź razie polecam!

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć