ebook Piramida
3.76 / 5.00 (liczba ocen: 8549) Ilość stron (szacowana): 547

Piramida
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 33.92
wciąż za drogo?
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
31.92 zł
33.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Lektura obowiązkowa dla fanów Kurta Wallandera!

Piramida jest bodaj ostatnią okazją, by spotkać introwertycznego i samotnego detektywa z Ystad - będzie to jednak spotkanie inne od tych, do których przyzwyczaił nas szwedzki pisarz. Tym razem dostajemy zbiór pięciu opowiadań o Kurcie Wallanderze, z których jedno dało tytuł całości. Budując fabułę wokół tajemniczych morderstw, które wydarzyły się w ciągu dwu dekad poprzedzającej czas akcji „Mordercy bez twarzy”, Mankell przedstawia intrygującą przeszłość swojego bohatera. Poznajemy Wallandera jako początkującego policjanta w Malmö, a kolejne opowiadania rzucają światło na trudne relacje Kurta z żoną Moną, ekscentrycznym ojcem oraz córką Lindą. Dowiadujemy się, jak stał się zgorzkniałym, ale i odnoszącym sukcesy funkcjonariuszem w wydziale zabójstw. Tłem opowiadań jest świetnie zobrazowane szwedzkie państwo opiekuńcze, społeczeństwo z mnóstwem paradoksów i powszechnym poczuciem wyobcowania.

Jak inne książki o Wallanderze, Piramida to świetnie skrojona proza, które daje wgląd w przerażające motywacje ludzi i próbuje je wyjaśniać. Książka została przełożona na wiele języków, m.in. duński, norweski, fiński, niemiecki, angielski, niderlandzki, włoski, hiszpański i kataloński.

Pomysł zbioru opowiadań o Wallanderze jest prosty, ale genialny! - „Sunday Times"

Sukces... Delikatna specyfika Mankella jest hipnotyczna... To zaskakujące małe arcydzieła. - „The Times Literary Supplement"

Posępny szwedzki detektyw Mankella, komisarz Kurt Wallander, jest jedną z najbardziej imponujących postaci we współczesnych kryminałach. - „The Guardian"

Piramida od Henning Mankell możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć