ebook Księgobójca - audiobook
3.21 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 329) Ilość stron (szacowana): 332

Księgobójca - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 19.59
Audiobook - najniższa cena: 20.43
wciąż za drogo?
VIRTUALO#VIRTUALO Fabryka S
VIRTUALO#VIRTUALO Fabryka S
26.03 złpremium: 16.79 zł Lub 16.79 zł
20.43 zł 20% rabatu
-23% 21.55 zł Lub 19.40 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
23.31 zł
25.19 zł
Inne proponowane

„Miłość do książek staje się obsesją, miłość do kobiety – zbrodnią.” Szyba lustra zmienia się w weneckie lustro. Kto jest ofiarą, a kto podejrzanym? Czy w czterech ścianach domu można ukryć prawdę o zbrodni? Thriller o amsterdamskim księgarzu, zawodowym podglądaczu, zakochanym w tajemniczej femme fatale, który prowadzi prywatne śledztwo w sprawie pewnego zabójstwa.

Szyba księgarni, tak jak lustro weneckie, zaciera ślad między tym, kto jest podejrzanym, a kto ofiarą. Jednak jeśli czytelnik będzie wystarczająco uważny, odkryje zaszyfrowany w powieści klucz, który ujawnia imię sprawcy.
Wątek kryminalny jest pretekstem do opowieści o starości i sensie osobistych wyborów z perspektywy schyłku życia: grupa podglądanych przez Wiktora przyjaciół, niebanalnych sześćdziesięciolatków, osiedla się wspólnie w wyremontowanej kamienicy naprzeciwko księgarni i zamienia ją w dom „wesołej starości”. Czy w czterech ścianach wąskiego amsterdamskiego domu można ukryć prawdę o zbrodni? A może sprawca znajduje się po drugiej stronie lustra?

Księgobójca - audiobook od Maja Wolny możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Przyciągnął mnie tytuł - "Księgobójca", kapitalna okładka i autorka - polska autorka - Maja Wolny. A że bardzo lubię poznawać rodzimych pisarzy, więc długo się nie zastanawiałam. Niestety już na samym początku zazgrzytało mi w uszach - lektor, Maciej Jabłoński nie najlepiej poradził sobie z interpretacją.

  Akcja książki osadzona jest w Amsterdamie, mieście, które zafascynowało autorkę i tę chemię naprawdę czuć. Nigdy tam nie byłam, a miałam wrażenie, jakby było wprost przeciwnie.
  Umiera renowator zabytkowych mebli Jan Visser. Przyczyna śmierci wydaje się jasna i oczywista, jednak policjantka Eva Paelinck, której marzeniem były studia medyczne, a oględziny zwłok to jej konik, doszukuje się drugiego dna. To nie jest jedyny wątek kryminalny, jednak w "Księgobójcy" nie gra pierwszych skrzypiec. Za to warstwa obyczajowa jest dużo bardziej rozbudowana i ciekawsza.
  Poznajemy Wiktora Krzesima, Polaka, niegroźnego dziwaka, który prowadzi niewielką księgarnię i od ponad 30 lat sprzedaje książki. Tutaj nie można kupić zwykłego przewodnika, za to księgarz oferuje literaturę wschodnio-europejską i klasyczną. Książki są jego miłością, czasami zaborczą.

  "Ja sprzedaję ludziom zapomnienie. Dzięki książkom mogą wyrwać się z niewoli czasu. Dobra literatura, to bilet w nieskończoność, w bezczasowe trwanie w fotelu aż do ostatniej kartki."

  "Tu się sprzedaje zapomnienie, emocje. Czasami jedyny ratunek dla zdesperowanych umysłów."

  Muzą, do której wzdycha jest Marianna Keller, również Polka - agentka nieruchomości. Dla niej sprowadza różne dzieła literackie i wyczekuje z utęsknieniem cotygodniowego spotkania. Dobry los sprawia, że wraz ze swoimi przyjaciółmi Marianna realizuje marzenie wspólnego zamieszkania na starość w jednej kamienicy. Ot, dom spokojnej starości w gronie najbliższych, znanych sobie od lat osób. A że kamienica znajduje się naprzeciwko księgarni Krzesima, może on do woli obserwować życie ich mieszkańców.

  Duży plus za nieoczywistość wątku kryminalnego, jednak jeszcze większą wartością dodaną w "Księgobójcy" jest obyczajowa otoczka. Poznajemy ludzi z pasją, ludzi pełnych miłości, nie do końca odwzajemnionej i ludzi starych, bo tutaj właśnie bohaterami są osoby w jesieni życia. Poza tym autorka poruszyła temat emigracji. Dowiadujemy się kiedy i dlaczego Marianna i Wiktor zamieszkali w Holandii.

  Audiobooka oceniam na 4, a książkę na 5. Dlatego jeśli macie wybór, to czytajcie a nie słuchajcie.
  www.naczytniku.blogspot.com

Warto zerknąć