Wzgórze psów
3.68 / 5.00 (liczba ocen: 6337)

Wzgórze psów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 31.37
Audiobook - najniższa cena: 33.92
wciąż za drogo?
33.21 złpremium: 22.14 zł Lub 22.14 zł
31.37 zł
31.37 zł Lub 28.23 zł
32.10 zł Lub 28.89 zł
35.90 zł
29.00 zł
31.34 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Tajemnicze zaginięcia, makabryczne odkrycia, dramat rodzinny, uwikłanie w prowincjonalne układy. Najnowszy thriller Jakuba Żulczyka. Autor kultowych powieści „Ślepnąc od świateł” i „Zrób mi jakąś krzywdę” tym razem stawia pytania: czy karą za zło może być inne zło oraz gdzie jest granica w wymierzaniu sprawiedliwości?

Zimna, ciemna warmińsko-mazurska prowincja. Na jej tle doskonale skonstruowany mroczny thriller: zaskakujący, niepokojący, wciągający od pierwszej strony. Ale to tylko najprostsze odczytanie nowej powieści Jakuba Żulczyka. Tajemnicze zaginięcia ludzi, makabryczne odkrycia związane z ich odnalezieniem, dramat rodzinny głównego bohatera to pretekst do mistrzowsko nakreślonego portretu lokalnej społeczności oraz uwikłanej w miejscowe układy rodziny. Żulczyk pokazuje, jak ojcowie niszczą swoich synów, mężowie – żony, przyjaciele – przyjaciół. Zajmuje go pamięć o krzywdzie i wybiórczość tej pamięci. Prowincja Polski jako miejsce, w którym widać metafizyczną prawdę o „polskim losie” i Warszawa jako miejsce, gdzie przyjezdny z prowincji może wygrać albo przegrać, ale nie może żyć spokojnie. Czy karą za zło może być inne zło? Gdzie jest granica w wymierzaniu sprawiedliwości? Jak zwykle Żulczyka interesuje to, co ukryte najgłębiej.

O e-booku Wzgórze psów blogerzy napisali:

Wzgórze psów to literatura grozy i thriller, który doskonale potrafi przestraszyć, zaintrygować i zaskoczyć czytelnika. To książka, która wciąga od pierwszej strony i nie pozwala oderwać się od lektury. Polecam ją miłośnikom mrocznych i intrygujących opowieści. Pod warunkiem, że nie będą liczyć na jakiekolwiek szczęśliwe zakończenie. - Autorski przewodnik kulturalny

Wzgórze psów od Jakub Żulczyk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Honor to coś, co wypada z kieszeni przy pierwszej lepszej okazji, jak klucz bez breloczka.
Rodzina to zatrzaśnięcie się w windzie z zupełnie obcymi ludźmi na całe życie.
Dobra wola to zbrodnia zadana samemu sobie.
Wszystkie fantazje o apokalipsie wzięły się z tego, że człowiek nie chce być sam na sam ze śmiercią. Pragnie przeżyć ją zbiorowo, w gromadzie, epicko, jak koncert na wielkim festiwalu muzycznym.
Robimy ludziom krzywdy, oni w odpowiedzi robią je nam, a my w odpowiedzi wyrządzamy je jeszcze komuś innemu.
Jest moment, gdy chce się na poważnie, gdy chce się, by sytuacja, w której się jest, do czegoś prowadziła. Pragnie się mieć przynajmniej złudzenie kontroli; czuć, że zaciśnięte pięści są czegoś pełne, nawet żwiru.
Wzgórze psów to powieść Jakuba Żulczyka wydana w 2017 roku. Jest to thriller kryminalny, który opowiada o losach Mikołaja Głowackiego, młodego pisarza, który wraz z żoną Justyną wyjeżdża z Warszawy do swojego rodzinnego miasteczka na Mazurach, Zyborka. Zybork to taka esencja polskości i prowincji jednocześnie. Mikołaj z żoną przybywają do domu ojca z przymusu. Znaleźli się bowiem w nierozwiązywalnym dla siebie kryzysie finansowym.

Atmosfera miasteczka od razu przypomina Mikołajowi, dlaczego stąd uciekł. Miasteczkiem rządzą gangi handlarzy narkotyków, które wyrosły ze złodziejskich grup kradnących samochody. Władze miasta uwikłane są w tajemnicze związki z szefem bandytów tajemniczym Kaltem. Gdzieś obok pojawia się również rodzinny gang cygański. A ojciec bohatera usiłuje z tym walczyć doprowadzając do referendum, które ma odwołać kobietę będącą burmistrzem.

Wszyscy piją, ćpają, dawni kompani bohatera przypominają mu wszystko co najgorsze. Ojciec nim pogardza, a być może go też nienawidzi, za książkę o Zyborku, którą kiedyś napisał. Pomiędzy Mikołajem, a Justyną trwa permanentny kryzys małżeński, a rozwiedziony brat bohatera – hazardzista – ma długi u miejscowych gangsterów. Atmosfera jest mroczna i przygnębiająca.

Wzgórze psów to literatura grozy i thriller, który doskonale potrafi przestraszyć, zaintrygować i zaskoczyć czytelnika. To książka, która wciąga od pierwszej strony i nie pozwala oderwać się od lektury. Polecam ją miłośnikom mrocznych i intrygujących opowieści. Pod warunkiem, że nie będą liczyć na jakiekolwiek szczęśliwe zakończenie. Zybork jako esencja życia na pełnej kołtuństwa prowincji nie pozwoli na żaden happy end.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
To kraina nadziei i brudu, w której z wielkim trudem, łamiąc sobie kości i nadwyrężając mięśnie, postawiono domy, gdzie ludzie mogą się do siebie uśmiechnąć.

Tu nie ma przyczajki. Żulczyk wpada, robi rozpierduchę i jeńców nie bierze. Nie ma żadnego tam pitu, pitu, tylko wali od razu z bańki i strzela po pysku.
Wzgórze psów, to dziwna książka była. Mam duży problem z jej oceną, bo z jednej strony cały czas mnie wabiła, kusiła i przyciągała, a z drugiej odpychała i zrażała do siebie.
Pomysł, historia, serce książki były świetne, niebanalne, ale gdyby tylko okroić ilość stron, skompresować treść, to byłabym zachwycona. Autor nie owija w bawełnę, pokazuje polską wieś jako miejsce brudne, zatęchłe, zaściankowe z mieszkańcami, którzy są antypatyczni, zacietrzewieni, zdegenerowani.

To dziwna kraina, gdzie rzeką płyną gówno i śmieci, w której, gdy pójdzie się w dół biegu rzeki, martwe zwierzęta leżą w trzcinach, nieruchome i wzdęte od gazów...

Obraz jaki się wyłania jest szaro-czarny i zakurzony. Tu nie ma nic pięknego, nawet ładnego, miłego dla oka. O takim miejscu nie da się pisać pięknymi słowami, kwieciście, używając wielu środków stylistycznych.

Opis książki zaczyna się słowami „mroczny thriller”. Miałam zupełnie inne wyobrażenia co znajdę w treści. Mrok znalazłam w duszach bohaterów, miasteczku, tajemnicach skrzętnie pielęgnowanych. Był i thriller, bo były morderstwa, niewiadome i zagadki do rozwiązania. Ale Wzgórze psów to powieść przede wszystkim o ludziach, ich postępowaniu, moralnym kręgosłupie. O miłości i zbrodni. Do czego mamy prawo wobec drugiego człowieka? Gdzie jest granica właściwego, dopuszczalnego zachowania?

To kraina, w której wszystkie psy idą pod koniec życia na Wzgórze Psów, aby tam umrzeć, a potem, po śmierci, chodzić dookoła wzgórza, pilnując go. Aby nikt nie wykopał i nie ukradł sprawiedliwości.

Wzgórze psów jest dla tych, którzy nie mają obaw przed opasłymi książkami, gdzie oprócz wątku głównego jest mnóstwo pomniejszych historyjek i dygresji. Jeśli ktoś jest uczulony i reaguje alergicznie na wulgaryzmy, to może być zniesmaczony - autor nie przebiera w słowach. Może się spodobać tym, którzy szukają niebanalnych historii, osadzonych w polskich realiach, w polskiej, podupadłej wsi.

Nadmiar rynsztokowego brudu i języka mnie męczył i musiałam uciekać do bardziej optymistycznych historii i książek, które dawały wytchnienie.
Targają mną sprzeczne emocje, ale wiem jedno, to była przygnębiająca książka.

Ocena: 4/6
czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Za każdym razem, kiedy biorę do ręki tę ksiązkę, czuję jak przez palce wsącza się we mnie czerń. Zalewa całe moje ciało i staję sie od środka cały czarny. Czarny jak ta książka...

  Bardzo wymęczyła mnie ta powieść. Wcale nie dlatego, że jest zła. Ona zawiera w sobie tak ogromną dawkę zła, że na dłuższą metę, jest nie do przyjęcia. Po pewnym czasie czytanie boli i dalej już się nie da, trzeba zrobić przerwę.

  Nie należy tej książki czytać w złym dla siebie okresie. Wzgórze psów jest dla ludzi stabilnych i odpornych.

 • Awatar

  Polecam.

 • Awatar

  Polecam.

 • Awatar

  Literatura przez duże L. Mroczna historia miłości, zbrodni i kary. Zdecydowanie warto przeczytać.

Warto zerknąć