ebook Piąta kobieta
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 19777) Ilość stron (szacowana): 490

Piąta kobieta

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

W algierskim klasztorze ginie z rąk fundamentalistów islamskich szwedzka turystka. Jej śmierć zostaje zatuszowana, córka ofiary dowiaduje się o niej niemal przypadkiem. Rok później, we wrześniu 1994, w okolicach Ystad zostaje dokonanych kilka tajemniczych, makabrycznych morderstw. Dlaczego ginie w męczarniach spokojny starszy pan, poeta i ornitolog? Właściciel kwiaciarni? A potem pracownik naukowy? Do akcji wkracza komisarz Kurt Wallander, ale jego zespół czeka trudne zadanie – między ofiarami brak jest związku, ślady prowadzą donikąd. Kolejna, aż do ostatniej strony trzymająca w napięciu, mroczna powieść Henninga Mankella to doskonałe studium psychologiczne mordercy i ofiary, skłaniające do refleksji nad istotą przemocy i sprawiedliwości.

Piąta kobieta od Henning Mankell możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jest z nas prawdziwy pożytek dopiero wtedy, kiedy każdy może się wykazać swoimi najmocniejszymi stronami.
Nie ma złych ludzi. Wydaje mi się, że wyjątki zdarzają się bardzo rzadko. Są złe warunki i to one rodzą przemoc. I właśnie z takimi warunkami powinniśmy walczyć.
Niczego nie żałuję, bo żałowanie czegokolwiek nie ma sensu.
Każdy, nawet człowiek związany i pozbawiony wszelkich praw, powinien znać powód, dla którego tych praw go pozbawiono. Inaczej wszechświat nie miałby sensu.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Polecając czytelnikom szósty tom przygód szwedzkiego policjanta, komisarza Kurta Wallnadera powiedzieć należy, że przesłaniem jego jest problem przemocy wobec kobiet oraz bezkarność sprawców tych wulgarnych czynów. Dla mnie poznawanie powieści Henninga Mankella jest emocjonalną i egzystencjalną ucztą. Zawartość "Piątej kobiety to wartka i bardzo wciągająca akcja, a także niepowtarzalne skandynawskie klimaty. Jak zawsze książkę warto poznać dla osoby głównego bohatera, który na stałe wpisał się już w kanon szwedzkiego kryminału.

Warto zerknąć