ebook Nowe przygody Kubusia Puchatka
3.57 / 5.00 (liczba ocen: 45)

Nowe przygody Kubusia Puchatka

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Ukochany miś świata ma już ponad 90 lat!

Poznaj jego zupełnie nowe opowiadania!

Przenieś się do Stumilowego Lasu i znów spotkaj ulubionych bohaterów z dzieciństwa: Kubusia Puchatka, Krzysia, Prosiaczka, Tygryska, Kłapoucha i resztę przyjaciół. 

Te ciepłe, zabawne historie to ponadczasowe lekcje przyjaźni, pokazujące siłę dziecięcej wyobraźni. Nieważne, czy masz 5 czy 55 lat. Nowe przygody Kubusia Puchatka to obowiązkowa lektura rozchmurzająca w każdym wieku. 

Oficjalna kontynuacja klasycznych opowiadań A.A. Milne’a w wykonaniu najlepszych współczesnych pisarzy dla dzieci z nowymi pięknymi ilustracjami w stylu E.H. Sheparda i w znakomitym tłumaczeniu Michała Rusinka.

 

Nowe przygody Kubusia Puchatka od Paul Bright, Kate Saunders, Brian Sibley, Jeanne Willis możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kubuś Puchatek niedawno obchodził swoje dziewięćdziesiąte urodziny. Z tej okazji zaproszono czworo autorów książek dla dzieci, aby stworzyli własne opowiastki z bohaterami ze Stumilowego Lasu, a następnie wydano je w formie jednego, jubileuszowego tomiku. Wiadomo, że nikt nie jest w stanie dorównać A. A. Milne’owi, ale myślę, że byłby zadowolony gdyby mógł przeczytać, jak jego następcy poradzili sobie z tematem.

Książka składa się z czterech opowiadań, po jednym na każdą porę roku. W jesiennej historii Paula Brighta Puchatek zastanawia się, jaka jest różnica między “wytycznym” a “mimarłym”, Kłapouszek znajduje Coś Interesującego, a Krzysiowi Nie Wolno Przeszkadzać. Brian Sibley pokazuje Stumilowy Las w zimowej odsłonie i zaprasza do niego nowe zwierzątko. Na wiosnę Kłapouszka dopada jeszcze większe niż zwykle przygnębienie, gdyż podejrzewa, że w lesie pojawił się Inny Osiołek, który chce zjeść jego oset - o tym przeczytamy w opowiadaniu Jeanne Willis. Kate Saunders kończy tomik w letnim klimacie, zabierając nas razem z Puchatkiem i Prosiaczkiem w podróż w poszukiwaniu Przyprawy Nilu. Całości dopełniają piękne ilustracje w stylu E.H. Sheparda, autorstwa Marka Burgessa, a także świetny przekład Michała Rusinka.

Wszystkim autorom udało się doskonale oddać atmosferę oryginału, osobowości poszczególnych postaci, oraz charakterystyczny styl, jakim posługiwał się Milne w swoich książkach. Gdybym przeczytała same opowiadania, nie znając ich autorów, bez problemu byłabym w stanie uwierzyć, że to właśnie on napisał wszystkie te cztery historie. Wspaniale było po latach powrócić do Stumilowego Lasu, gdzie czas stoi w miejscu, a nasi bohaterowie, niezmiennie rozczulający w swoich przywarach, ciągle są gotowi na nowe przygody.

Książki o Kubusiu Puchatku są ponadczasowe i nigdy nie jest się na nie zbyt młodym lub zbyt starym. Dotyczy to także tego tomiku - uroczego, zabawnego, idealnego do wspólnego czytania z dziećmi, jak również samemu, niezależnie od wieku. W końcu w każdym z nas ciągle drzemie odrobina dziecka, prawda?

Ocena: 5+/6
©Tea Books Lover
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć