ebook Więźniowie geografii, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce
4.17 / 5.00 (liczba ocen: 8023)

Więźniowie geografii, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.20
wciąż za drogo?
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
37.20 złpremium: 24.00 zł Lub 24.00 zł
30.00 zł
-23% 30.80 zł Lub 27.72 zł
32.00 zł Lub 28.80 zł
40.00 zł
31.11 zł
35.60 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Świeże i oryginalne spojrzenie na geopolitykę stojącą za dzisiejszymi problemami polityki międzynarodowej. Tim Marshall przygląda się przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, by przybliżyć czytelnikowi jeden z najważniejszych czynników wpływających na światową historię. Wskazuje, że pora więcej uwagi poświęcić przedrostkowi „geo-” w słowie geopolityka.

Przywódcy wszystkich państw i narodów są ograniczeni przez geografię. Ich wybory krępują góry, rzeki, morza i beton. Dlatego, chcąc nadążać za wydarzeniami na świecie, powinniśmy rozumieć ludzi, idee i ruchy społeczne, a dla uzyskania pełnego obrazu musimy również zrozumieć geografię.
Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Putin ma aż taką obsesję na punkcie Krymu, dlaczego przeznaczeniem Stanów Zjednoczonych było zdobycie statusu supermocarstwa albo dlaczego wpływy Chin wciąż się zwiększają – ta książka da ci odpowiedź na powyższe pytania.

„Inteligentne spojrzenie na sposób, w jaki geografia kształtuje wybory światowych przywódców.” – Gideon Rachman, ft.com

„Niewielu korespondentów zagranicznych we współczesnych mediach brytyjskich potrafi przedstawić globalną sytuację polityczną tak jak Tim Marshall... Genialny styl, w jakim wiedza oraz doświadczenie przelane zostały na karty «Więźniów geografii», pokazuje, dlaczego w sprawach polityki z głosem Marshalla liczy się cały świat” – retroculturati.com

„Marshall nie obawia się trudnych pytań i odpowiada na nie z błyskotliwą precyzją (…) W coraz bardziej zagmatwanym, chaotycznym i pełnym koneksji świecie «Więźniowie geografii» to praktyczny, a zarazem zwięzły podręcznik traktujący o geopolityce” – Adam LeBor, „Newsweek”

„W swej najnowszej książce Marshall rzeczowo i w fascynującym stylu wyjaśnia, dlaczego bez geografii polityka nie może istnieć. Na wyróżnienie zasługuje sposób, w jaki autor potrafi uchwycić psychologię narodów oraz nadać mapom siłę, którą politycy zmuszeni są ujarzmić” – Dan Lewis, Top Ten Holiday Reads, Stanfords, worldtravelguide.net

Więźniowie geografii, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce od Tim Marshall możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć