ebook Siostra
3.76 / 5.00 (liczba ocen: 13232) Ilość stron (szacowana): 400

Siostra
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 9.25
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
23.25 złpremium: 15.00 zł Lub 15.00 zł
-32% 16.90 zł
16.90 zł
21.25 zł Lub 19.13 zł
25.00 zł Lub 22.50 zł
20.00 zł
20.56 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Samobójstwo przyjaciółki to dla Grace wielki wstrząs. Nie może poradzić sobie z samotnością ani ze swoim codziennym życiem. Wydawało się, że ratunkiem będzie dla niej zawarcie znajomości z tajemniczą siostrą Cherlie. Ale wraz z Ann zamiast nadziei przychodzą mrok i czyhające zewsząd niebezpieczeństwo…
 

„Grace, zrobiłam coś strasznego. Mam nadzieję, że mi wybaczysz…”

Grace nie potrafi się pogodzić ze śmiercią swojej najbliższej przyjaciółki Charlie. Nie może spać ani skupić się w pracy, a jej związek z Danem powoli się rozpada. Dręczą ją ostatnie słowa przyjaciółki.
Szukając wskazówki, znajduje stare pudełko należące do Charlie. Gdy je otwiera, staje się jasne, jak wielu rzeczy o niej nie wiedziała…
W jej życiu pojawia się Anna, która twierdzi, że jest siostrą Charlie. Grace czuje się tak, jakby odnalazła nową rodzinę. Wkrótce dziewczyna zadomawia się u Grace i jej chłopaka Dana.
Coś jednak zaczyna być nie w porządku. Z domu znikają przedmioty, Dan zachowuje się dziwnie, a Grace jest przekonana, że ktoś ją śledzi.
Czy to tylko złudzenia? Czy w miarę jak Grace zbliża się do odkrycia prawdy o Charlie i Annie, zaczyna grozić jej coraz większe niebezpieczeństwo?
Nie mogła nic zrobić, żeby uratować Charlie… Ale czy na pewno?

„Siostra wciągnęła mnie od pierwszej do ostatniej strony. Byłem pewny, że wiem, co będzie dalej, po czym okazało się, jak bardzo się myliłem” – Robert Bryndza, autor „Dziewczyny w lodzie”

Siostra od Louise Jensen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nic nie działa tak niszcząco jak poczucie winy.
Opis tej książki bardzo mnie zainteresował, a że jest to bestseller to musiałam czym prędzej zabrać się za lekturę. Ale czy na pewno jest to tak dobra książka, jak wszyscy mówią?

Grace i Charlie były najlepszymi przyjaciółkami. Wszystko zmienia się w chwili, gdy Charlie umiera, a Grace nie potrafi pogodzić się ze śmiercią przyjaciółki. Pewnego dnia odkrywa jak wielu rzeczy nie wiedziała o swojej przyjaciółce. Niedługo później pojawia się Anna, która podaje się za siostrę zmarłej dziewczyny, a to dopiero początek...

To, co mogę powiedzieć o tej książce już na początku, to z pewnością to, że trzyma ona w napięciu do samego końca.

Grace, która musi jakoś pozbierać się po śmierci przyjaciółki, wzbudza głównie litość. Jest tak naprawdę cieniem siebie z dawnych lat. Ciągle odczuwa niepokój, a żeby zasnąć musi brać tabletki nasenne.
Prawdę powiedziawszy ta bohaterka jest dla mnie kompletnie neutralna i nie poczułam się z nią w jakikolwiek sposób związana. Zazwyczaj udaje mi się nawiązać z głównymi bohaterami jakąś tam więź, ale tym razem tego po prostu nie było.
Z pewnością należy ona do takich postaci, o których nie pamięta się zbyt długo.

Zdecydowanie więcej mojej sympatii zyskała Charlie, która (jak można się domyślić) jest całkowitym przeciwieństwem głównej bohaterki. Jest, a raczej: była szaloną, szczerą i pełną życia młodą kobietą, która miała swoje marzenia i cele do spełnienia.

Ale, ale... Co z tą Anną?
No cóż. Chyba nie mogę powiedzieć o niej nic więcej jak to, że jest... dziwna. Od początku wydaje się taką jakąś zołzą, która coś ukrywa. I to coś naprawdę przerażającego.

Jest to moje pierwsze spotkanie z Louise Jensen i muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczona.
Nie spodziewałam się, że ta powieść będzie tak dobra i pochłonie mnie na długie godziny.
Choć przewidziałam kilka wydarzeń, które były dość istotne dla całej fabuły, to i tak jestem zafascynowana stylem i umiejętnościami pisarskimi autorki. Od jakiegoś czasu uwielbiam czytać thrillery i choć nie mam w tym temacie zbyt dużego doświadczenia, to wiem, że jest to jedna z tych lepszych książek. Już teraz jestem pewna, że sięgnę po kolejne książki pani Jensen i to z czystą przyjemnością.

Jest to ciekawa i dobra książka, która z pewnością zadowoli wszystkich miłośników lekkich thrillerów oraz poszukiwaczy lektury na długie, jesienne wieczory. Tajemnice, przerażające sytuacje, które sprawiają, że na ciele pojawiają się ciarki to coś co uwielbiam w takich powieściach. Ja jestem zdecydowanie na tak.

Ocena: 5/6
©Inthefuturelondon
Tajemnica zabrana do grobu rokuje jeszcze gorzej niż inne. Wokół jednego zdania Louise Jensen zbudowała historię, przez którą kotłują się myśli, udzielają obawy i nie zasypiają przeczucia. Nawet jeśli nie porwie od razu, a wkrótce zainteresuje, Siostra zapewni napięcie do ostatniego rozdziału. Definitywnie udany debiut.

Najlepsza przyjaciółka Grace zmarła tragicznie, pozostawiając ją z niewytłumaczonym wyznaniem - zrobiła coś strasznego. Codzienność głównej bohaterki rozsypała się miesiące temu i dalej kuleje. Udawanie pracy, wegetacja w domu, związek wiszący na włosku i pytania bez odpowiedzi, wspomnienia, wyrzuty, wieczne poczucie winy. Kiedy w życie Grace pojawia się Anna, siostra zmarłej Charlie, świat zdaje się rozbłyskać nową nadzieją. Nikt nie wie, jaką katastrofę Grace zaprasza pod swój dach... Czytelnik, krążąc między wtedy a teraz, próbuje zauważyć paralele, połączyć fakty i razem z bohaterką znaleźć wytłumaczenie, które pozwoli pogodzić się z przeszłością. Kto zawinił? Kto przemilczał, ba, okłamał? Czy ci, którzy najbardziej zasługują na współczucie, warci są empatii? Jedna myśl Grace w mgnieniu oka zamienia się w falę emocji i wizji, które nie pasują do rzeczywistości. Poczucie zagrożenia się udziela, mimo że atak nie nadchodzi. Ale czy aby na pewno nadejdzie z tej strony, z której można by się spodziewać...? Jensen wie, co robi, rzucając tu i ówdzie wskazówkę, nie pozwalając jednak zboczyć ze ścieżki otumanienia i niepewności. Postacie są przejmujące w swoim nieszczęściu, a prawda wcale nie tak skomplikowana, jak jej 'strażniczki'.

Jeśli Siostra wciągnie, nie odłoży się jej przed skończeniem. Nie nadaje się jednak na wieczór z winem, bo wtedy próba dotrzymania kroku myślom i słabościom głównej bohaterki z góry skazana będzie na porażkę, albo przynajmniej kaca (moralnego). Polecam tym, których nie usatysfakcjonuje pierwsze nasuwające się na myśl rozwiązanie, i których nie odrzucą pokiereszowane psychicznie kobiety.

Ocena: 4/6
©paratexterka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć