ebook Pasja według św. Hanki
3.18 / 5.00 (liczba ocen: 383) Ilość stron (szacowana): 228

Pasja według św. Hanki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 15.60
wciąż za drogo?
-35% 15.60 złpremium: 9.36 zł Lub 9.36 zł
20.28 zł Lub 18.25 zł
26.00 zł Lub 23.40 zł
20.27 zł
20.54 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Opowieść o miłości totalnej


Miłość chodzi po ludziach i szuka kochanków. Wszystko jedno kim są i jak uwikłani w życie, ile lat mają, ile sił, pieniędzy, czasu, jakie mają poglądy, plany, obowiązki, powinności. (…)

Zakochany człowiek nie ma sumienia. Możesz mieć męża, żonę, dzieci, chorą matkę, debet w banku, czterdzieści lat, wszystko jedno. I tak dzielą cię od tego pradystans i lata gwiezdne. W dodatku masz tę absolutną pewność, jaką miewają prorocy, że wiesz, co robisz, i wszystko będzie, jak ma być. Jakbyś się sam ze sobą na dusze pozamieniał!

(fragment)

Najnowsza książka Anny Janko to piękna opowieść o potężnej sile miłości, która jak demon, zarazem tworzy i niszczy, prowadzi na szczyty egzystencjalnych doznań, ale także porzuca na krawędzi, spycha na dno, w pobliże śmierci. 

Hanka, bohaterka Dziewczyny z zapałkami zbliża się do czterdziestki, jest matką dwójki dzieci, rozczarowaną małżeństwem żoną, niespełnioną poetką. I wtedy pojawia się ON, a wraz z nim wielka namiętność, ekstremalne przeżycia, szansa na szczęście. Ale też poczucie winy i ból.  Autorka opisuje z przenikliwością, niezwykłą dynamiką, dramat miłości i udowadnia, że polszczyzna jest w stanie unieść temat erotyki i seksu.  Uczta dla zmysłów, uczta dla umysłu.

Pasja według św. Hanki od Anna Janko możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kto panuje nad miłością, nie wie, co to miłość.
Miłość i śmierć zrośnięte są plecami, nie wyrwą się sobie. Mają jedno serce, o które walczą, aby je zawłaszczyć.
Czekanie to gęsta substancja, która oddziela nas od świata tak bardzo, że gdy wreszcie zjawia się ten oczekiwany ktoś, jesteśmy zaskoczeni!
Każdy jest zdolny jakoś kochać, choćby raz. Ale tylko wyjątkowi mężczyźni potrafią wielbić. Oni obdarowują swoją kobietę dzień po dniu jej własną siłą, jej własną urodą, ubierają ją i budują od środka, uzupełniając wszystko, o czym zapomniał Stwórca w nawale pracy.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Powieść, która stała się dla mnie jednym wielkim zbiorem cytatów. Niemal z każdej strony wyłuskałam coś, co trafiło - w sedno, w czuły punkt, w przemyślenia, w wydarzenia z życia wzięte... Pogubiona, nieprzewidywalna, czasem solidnie irytująca, jednak tak prawdziwa. Każe z większa pokorą i dystansem odnosić się do cudzych losów, nie wchodzić w rolę sędziego, bo życie nie jest czarno-białe i nie są takimi nasze ludzkie wybory, decyzje.
    Hanka w życiu po, w trakcie, przed i znów po rozpadzie domku z kart. Nie polecam zaczynać tej lektury przed przeczytaniem "Dziewczyny z zapałkami" - odwrotna kolejność wskazana dla rozeznania w kontekście, umiejscowienia kolejnych kart tej historii w przestrzeni życiowej bohaterki, w tym jej chaosie wewnętrznym i zewnętrznym.

Warto zerknąć