ebook Duchowe życie zwierząt
3.51 / 5.00 (liczba ocen: 3291)

Duchowe życie zwierząt
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.59
Audiobook - najniższa cena: 17.90
UpolujEbooka.pl #Instagram
UpolujEbooka.pl #Instagram
19.59 zł
Inne proponowane

Koguty okłamujące kury? Zawstydzone konie? Łanie pogrążone w żałobie? To przejawy fantazji ekologów czy naukowo udowodnione fakty z życia zwierząt? Czy bogate życie uczuciowe nie jest zastrzeżone jedynie dla ludzi?

Peter Wohlleben, leśnik i miłośnik przyrody, korzystając z najnowszych badan oraz własnych obserwacji, udowadnia, że zwierzęta i ludzie w sferze uczuć i doznań są do siebie podobni. Odkrywa przed nami niesamowite historie zwierząt, w których możemy dostrzec ich mądrość, współczucie, troskę czy przyjaźń. Podobnie jak w bestsellerowym „Sekretnym życiu drzew” Wohlleben przedstawia w fascynujący sposób świat przyrody, którego nie znamy. Kochasz zwierzęta? Dzięki tej książce przekonasz się, że są ci bliższe, niż ci się zdawało.

 

Duchowe życie zwierząt od Peter Wohlleben możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Duchowe życie zwierząt to fascynująca lektura, w której Peter Wohlleben zawarł ciekawostki ze świata zwierząt i swoje własne przemyślenia. Przekazuje w przystępny sposób swoją wiedzę i doświadczenie, dostarczając czytelnikowi lektury poruszającej serce i umysł. Wohlleben przedstawia swój punkt widzenia w sposób nienachalny, pozwalający czytelnikowi wyciągać własne wnioski.

Dzięki tej książce poznałam wiele chwytających za serce, smutnych i niezwykłych, informacji. Zwierzęta (nie tylko nasi domowi pupile) odczuwają strach, miłość rodzicielską, radość, ból. Wohlleben w swojej nowej książce opowiada o tych wszystkich emocjach i uczuciach w odniesieniu do zwierząt domowych, dzikich, hodowlanych, ptaków, ryb czy nawet bezkręgowców. W każdym zdaniu książki da się odczuć pasję, a także szacunek do otaczającego nas świata. Autor przytacza także wyniki badań i eksperymentów, którymi stara się potwierdzić swoje tezy. Chociaż o zwierzętach wiem stosunkowo dużo, autor i tak potrafił mnie zaskoczyć. Lektura Duchowego życia zwierząt dostarczyła mi wielu emocji, a także poszerzyła światopogląd. Niestety odczułam, że autor skupiając się na wielu aspektach omówił je nieco zbyt pobieżnie.

Duchowe życie zwierząt polecam nie tylko osobom zafascynowanym światem fauny, ale każdemu kto pragnie zdobyć ciekawą wiedzę na temat istot tak podobnych do nas samych. Natura jest pełna fascynujących zjawisk i tajemnic.

Ocena: 5/6


©Obsesyjna
Zacznijmy od okładki, która jest naprawdę śliczna i przykuwa uwagę. Moje wydanie ma twardą oprawę i jest to edycja ilustrowana, dlatego w środku znajdziemy masę naprawdę ładnych zdjęć. Duża czcionka usprawnia czytanie, a zdjęcia są miłym uzupełnieniem treści. To wszystko sprawia, że książka jest idealnym prezentem, choćby na święta.

Autorem tej ślicznej książki jest Peter Wohlleben. Kim jest ten Pan i czy w ogóle wie o czym pisze? Okazuje się, że Peter całkiem dobrze wie o czym pisze i posiada sporą wiedzą. Jest leśnikiem z ponad dwudziestoletnim stażem w Zarządzie Lasów Państwowych w Niemczech.

Wydaje Wam się, że książka napisana przez leśnika jest nudna? Nic bardziej mylnego. Co znajdziecie w środku? Oczywiście dowiemy się z niej sporo o zwierzętach oraz ich zwyczajach. Zapytacie więc skąd ten zwrot "duchowe" w tytule, a no właśnie to słowo jest kluczowe.

Peter naprawdę przedstawia nam duchowe życie zwierząt. W tej książce udowadnia, że świnie wcale nie są głupie, zwierzęta kłamią, dzikich stworzeń nie da się oswoić z różnych powodów, kilka słów o pożądaniu, miłości do ludzi, o tym czy zwierzęta mają imiona i o tym czy posiadają coś takiego jak współczucie.

Myślicie, że to stek bzdur? Zapomnijcie o takim podejściu. Myślicie, że wszystko już wiecie? Odpowiem: nic nie wiecie. Wyobraźcie sobie, że taki kozioł dla przykładu, żeby przypodobać się partnerkom spryskuje swoje nogi i usta cudowną perfumą, a więc swoim moczem, tak właśnie, moczem nie pomyliłam się. Nie wiecie pewnie również tego, że słodka wiewiórka z puchatym ogonkiem lubi zjadać pisklaki, krwiożerczo trochę, co? No to mniej strasznie. Czy wiecie, że wrony są bystre i potrafią planować? Kiedy widzą, że ktoś je obserwuje, a mają pysznego żołędzia, to kopią kilkanaście dołków, żeby zmylić potencjalnego złodziejaszka i tylko w jednym z nich umieszczają swój przysmak, a później odlatują i wracają kiedy zgłodnieją.

Moim zdaniem Duchowe życie zwierząt, to świetna książka, a jej treść nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Myślę, że zadowolone z niej będą dzieci, które znajdą tam fotografie ciekawych zwierzaków, starsze dzieci poznają mnóstwo ciekawostek, którymi będą się chwalić w szkole, a dorośli? Dorośli poznają świat zwierząt, o którym czasem zdarza im się zapominać, poprzyglądają się cudownym fotografią i odprężą. To naprawdę świetny prezent.

Ocena: 5/6
©Recenzje z pazurem
W zeszłym roku, czytelniczy świat oszalał na punkcie poprzedniej książki Petera Wohllebena "Sekretne życie drzew". Czy "Duchowe życie zwierząt" ma szansę dorównać swojej poprzedniczce? Zdecydowanie tak. Autor obu pozycji, to niemiecki leśnik, który wykonuje swoją pracę z ogromną pasją, poświęceniem, zaangażowaniem i tym wszystkim pragnie zarażać swoich bliskich, przyjaciół, ale i obcych sobie wielbicieli natury i tym co niekoniecznie zbyt wiele na co dzień o niej myślą.

Najnowsza książka to zobrazowane, w cudowny sposób życie zwierząt, wraz z ich uczuciami, zachowaniami, instynktami. To spektrum ich fantastycznego świata duchowego. Każdy myślący człowiek ma świadomość że zwierzęta, również te, które spożywamy, czują. Ale czy faktycznie zastanawiamy się w jaki sposób, z jakim natężeniem? Jak nasze hodowle i sposób uśmiercania wpływają na nie? Obserwacje i eksperymenty opisane w książce, jasno przedstawiają nam, mechanizmy ukazywania i przekazywania uczuć przez zwierzęta. Ukazują ich niesamowite zachowania, fascynujące dowody na to, że to istoty czujące i myślące.

Największym plusem tej książki, jest to, że nie jest to podręcznik akademicki, a głównie opis obserwacji i wnioski eksperymentów, z którymi zapoznał się autor. To tez pochwała życia, w szacunku i zgodzie z naszymi braćmi mniejszymi lub większymi. Niestety, nie jestem w stanie potwierdzić rzetelności i prawdziwości niektórych twierdzeń przytoczonych w tej publikacji, ale myślę, że dla osób takich jak ja, którzy szukają w takich książkach ciekawostek, jak również skłaniania do refleksji i potrzeby zaciekawienia tematem, to idealna pozycja (szczególnie na wiosnę). Jeśli głównym celem, tej książki ma być pomoc w zrozumieniu otaczającego nas świata zwierząt. Ja zdecydowanie jestem na tak.!

To naprawdę ma znaczenie, czy kura która znosi nam jajka jest "szczęśliwa", a mięso które spożywamy nie jest "zestresowane i przemęczone". Widziałam ostatnio reportaż na temat składu jaj od kur z różnych wybiegów, że teoretycznie są takie same. Z drugiej jednak strony, czy my jak nieodpowiednio traktujemy nasze ciało, jak nie dbamy o nie wystarczająco, jak poddajemy je ciągłemu stresowi, to czy czujemy się dobrze, czy raczej chorzy? Nie wiem jak Wy, dla mnie ma niesamowite znaczenie, czy świnia (na marginesie zachęcam do części im poświęconych, w sposób szczególny) którą mam podać swoim najbliższym czuła się "chora".

Bardzo gorąco zachęcam do sięgnięcia po tę, jak i poprzednią książkę autora. Zachęcam również do reelekcji na temat zależności między nami a zwierzętami. Do życia w otaczającej nas naturze i jak przenikamy się z nią nawzajem, jak jesteśmy od niej zależni. To ważne rozważania.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Książka, moim zdaniem, nie podołała jej "matce", czyli Sekretnemu życiu drzew. Jednak to nie oznacza, że jest gorsza. Książki tego autora uświadamiają mi, że świat który nas otacza jest dużo bardziej skomplikowany i połączony niewidzialnymi nićmi. Wielu rzeczy nie dostrzegamy przez brak chwili na zatrzymanie się i rozejrzenie się dookoła. Dzięki takim pozycjom jak ta, w dodatku tak bogato opisanym (w przystępnym języku i przyjemnym tonie fabularnym) człowiek zaczyna rozmyślać, czy może przypadkiem świat który go otacza wcale nie wygląda tak, jak na pierwszy rzut oka widać.
    Jesteśmy dużo bardziej podobni do zwierząt a one do nas niż nam się wydaje - ta książka to uświadamia. :)

Warto zerknąć