ebook Powrót do starego domu
3.33 / 5.00 (liczba ocen: 437)

Powrót do starego domu

Wydawca:  Wydawnictwo Muza
Kategoria:  /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Powieść o potyczkach z losem, które – jak to zazwyczaj bywa – przychodzą nie w porę. O odkryciu szokującej rodzinnej tajemnicy, która to, co najdroższe sercu, wystawia na próbę, i o uczuciu, upominającym się o swoje prawa w najmniej spodziewanym momencie. Daje wiarę i nadzieję na to, że nigdy nie jest za późno, by budować swoje życie od nowa.

Alicja Pniewska ma 37 lat. Porzucił ją mąż, straciła lukratywną posadę, musiała opuścić wygodny apartament. Uciekając przed demonami przeszłości, znajduje schronienie w rodzinnym domu w malowniczej miejscowości Pniewo. Zaskakujące zdarzenia, niezwykli ludzie i tajemnica sprzed lat wystawią jej życie na ciężką próbę.
Pewnej upiornej nocy Alicja spotyka Dziada – legendę wydarzeń, które przed kilkudziesięcioma laty wstrząsnęły Pniewem. Otrzymuje od niego pamiętnik swojego dziadka Jana, który opisuje w nim piekło wojny. Na dodatek Alicja odnajduje w starej szafie na strychu list, który odkryje przed nią tajemnicę przeszłości. Na idealnym dotąd wizerunku jej rodziny powstaje rysa. Tragiczny los małego Michałka zmieni podejście Alicji do życia, a miłość upomni się o nią w najmniej spodziewanym momencie. Czy prawda o przeszłości rodziny pozwoli odnaleźć jej szczęście u boku wybranego mężczyzny?


Prawdziwa, wstrząsająca i trzymająca w napięciu do ostatnich stron książka o sile ludzkich pragnień i marzeń. Daje wiarę i nadzieję na to, że nigdy nie jest za późno, by budować swoje życie od nowa. Przenosi do świata dziecięcych wspomnień, czyli miejsca, które w sercu każdego człowieka ma szczególne znaczenie – do rodzinnego domu.

Powrót do starego domu od Ilona Gołębiewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Miłość nie jest tylko pustym frazesem, nie można łatwo jej kupić ani łatwo sprzedać.
Mieć rodzinę to znaczy mieć nadzwyczajny skarb.
Każdy z nas potrzebuje do życia drugiego człowieka. Może to być nasza miłość, nasz przyjaciel albo zupełnie ktoś obcy, kto jednak poda serdeczną dłoń. Nigdy nie odtrącaj od siebie innych ludzi, bo zawsze przyjdzie taki moment, że będziesz ich potrzebować.
Są w naszym życiu sprawy, które nigdy nie dają nam spokoju. Ale trzeba żyć dalej. Najlepiej jak się potrafi, bo innego życia nie będzie.
Strach to wytwór naszych myśli. Sami wywołujemy swój strach, ponieważ nie radzimy sobie z tym, co obce i nieznane.
Powrót do starego domu to magiczna opowieść o marzeniach, która trzyma w napięciu do ostatniej strony. Idealna dla miłośniczek tzw. literatury kobiecej. Bawi, wzrusza i porusza. Zabiera czytelnika w niesamowitą podróż – do krainy dzieciństwa i rodzinnego domu. Daje wiarę i nadzieję na to, że nigdy nie jest za późno, by zacząć od nowa.

Powrót do starego domu – piękna, poruszająca i trzymająca w napięciu powieść Ilony Gołębiewskiej, to literacka podróż do świata beztroskiego dzieciństwa oraz do domu pełnego miłości i dającego poczucie bezpieczeństwa. Niezwykli ludzie, zaskakujące wydarzenia i tajemnica sprzed lat sprawiają, że nie sposób oderwać się od tej książki.

Wydaje się, że trzydziestosiedmioletnia Alicja Pniewska, główna bohaterka historii, ma wszystko: męża, dom, pracę… To tylko pozory. Małżeństwo kobiety się rozpada, następnie traci pracę i dach nad głową. Postanawia uciec z Warszawy do starego rodzinnego domu, który opuściła po śmierci ukochanych dziadków.

Alicja decyduje się na remont domu w malowniczym Pniewie. Czuje, że to idealne miejsce do odzyskania równowagi, znalezienia duchowego ukojenia u boku dobrych ludzi. Jej rodziną stają się: przyjaciele dziadków, koleżanka, z którą bawiła się w dzieciństwie oraz mały Michałek, którego tragiczna przeszłość całkowicie zmienia podejście Alicji do życia. Bohaterka, dotąd samotna i zaszczuta przez męża, na nowo odkrywa piękno relacji rodzinnych i bezinteresownej pomocy. Na nowo odkrywa także potęgę prawdziwej miłości oraz utracone poczucie własnej wartości i kobiecości.

Pewnej upiornej, ze względu na zdarzenia i aurę, nocy na drodze Alicji staje postrach wioski – Dziad. To legendarny uczestnik wydarzeń, które kilkadziesiąt lat temu wstrząsnęły Pniewem. Stroni od ludzi, którzy, z niewiadomych dla Alicji przyczyn, potępiają go i nie akceptują. Bohaterka otrzymuje od niego pamiętnik swojego ukochanego dziadka. Niedługo potem, podczas porządków, znajduje dokument, który burzy jej przeszłość i wizerunek idealnej rodziny. Czy uda jej się odkryć tajemnicę do końca? Czy nauczy się z nią żyć? Jaki wpływ na jej życie uczuciowe będzie miał sekret? Sami musicie się o tym przekonać.

Powrót do starego domu czytałam z wielkim zainteresowaniem. Lektura tej wielowątkowej powieści była prawdziwą przyjemnością. Czytelnik poznaje nie tylko Alicję, ale również mieszkańców Pniewa. Większości z nich nie sposób nie lubić. Historia pisana jest pięknym językiem, co widać już po przytoczonych przeze mnie fragmentach książki, a magiczne opisy poruszają wyobraźnię (szczególnie tytułowej posiadłości i przyrody). Autorka, nie licząc prologu i epilogu, prowadzi narrację pierwszoosobową, co pozwala jeszcze lepiej poznać główną bohaterkę.


Ocena: 5/6
czytaj więcej
©Recenzje Dropsa Książkowego
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć