ebook Pamiętam Cię
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 994) Ilość stron (szacowana): 319

Pamiętam Cię

Kategoria:  / /
Wydawca:  Wydawnictwo Muza
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Pamiętam cię to dwie równoległe historie, opowiadane naprzemiennie.
O ile wątek drugi zaczyna się zgodnie z regułami kryminału, o tyle pierwsza historia od początku przypomina horror.
Obie opowieści w pewnym momencie łączą się odkrywając zaskakującą pointę i powikłane zależności międzyludzkie.


Na początku powieści czytelnik poznaje trójkę bohaterów, którzy w środku zimy przybywają na północne rubieże Islandii do opuszczonej osady by wyremontować stary dom. Na miejscu zastają ciemność, ziąb, pustkę, a na domiar złego zaczynają odnosić wrażenie, że cały czas ktoś kręci się w ich pobliżu. Punktem wyjścia dla drugiej historii jest włamanie do przedszkola w niedużym miasteczku. Ktoś zakradł się do środka i dokonał aktu wandalizmu, bazgrząc po ścianach. Na miejscu pojawia się psychiatra, zatrudniony od niedawna w miejscowym szpitalu. Sprowadził się do miasteczka uciekając przed koszmarem wspomnień - kilka lat wcześniej  w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął jego synek. Jeden z pacjentów doktora wspomina o podobnym akcie wandalizmu, który miał miejsce wiele lat wcześniej. Wówczas włamanie poprzedziło znikniecie małego chłopca.

Pamiętam Cię od Yrsa Sigurdardóttir możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Jeśli człowiek chce, aby wybrano konkretne rozwiązanie, nie powinien podsuwać dwóch.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Z Yrsą Sigurdardóttir spotkałem się już kilka razy, czytając jej kryminały, których główną bohaterką była prawniczka Thora Gudmundsdóttir. Tym razem autorka zarzuciła kryminał na rzecz horroru. Czy udało się jej przykuć moja uwagę?
  Pamiętam Cię to powieść zbudowana z dwóch wątków, w których na przemiennie poznajemy losy bohaterów książki.
  Wszystko rozpoczyna się w mroźnej i nieprzyjemnej atmosferze w opuszczonej osadzie, w północnej części Islandii. Poznajemy trojkę przyjaciół, Katrin, jej męża Gardara i ich przyjaciółkę Lif, którzy przypływają do Hesteyri, w celu wyremontowania jednego z niezamieszkanych domów i urządzenia w nim pensjonatu. Hesteyri jest opuszczoną przez ludzi osadą, do której można dostać się wyłącznie drogą morską.
  Drugi wątek opowiada o psychiatrze Freyru, który w niewyjaśnionych okolicznościach stracił kilkuletniego syna. Benni zaginął podczas zabawy i nikt więcej nigdy go nie widział. Niedługo po tym zajściu małżeństwo Freyra i Sary rozpadło się. Zrozpaczona matka trafiła do szpitala psychiatrycznego a Freyr nie mogąc pogodzić się ze stratą dziecka, poświęcił się pracy. Poznajemy go w chwili, kiedy pomaga policji w toczącym się śledztwie, dotyczącym aktu wandalizmu, dokonanego w miejscowym przedszkolu. W trakcie tego dochodzenia lekarz odkrywa, że w miasteczku tym, kilkadziesiąt lat wcześniej, miały miejsce podobne akty wandalizmu. Ponadto okazuje się, że zaginał wtedy w niewyjaśnionych okolicznościach zaniedbywany przez ojca alkoholika, chłopiec.
  W tym samym czasie w opuszczonej osadzie , przebywający tam przyjaciele, są świadkami nadprzyrodzonych zjawisk. To czego doświadczają nie da się wytłumaczyć w żaden racjonalny sposób.
  Zatem co łączy obie sprawy? Aby dowiedzieć się co stało się z małym Bennim, Freyr musi odkryć prawdę o zaginionym przed pięćdziesięciu laty chłopcu.
  Pamiętam cię, jest dobrym horrorem. Stworzony przez autorkę klimat w opuszczonej osadzie potęguje grozę, którą czytelnik odczuwał będzie przez cały czas, chcąc odkryć zagadkę, jaką przygotowała w swej książce Yrsa Sigurdardóttir.

Warto zerknąć