ebook Szepty dzieciństwa - audiobook
3.42 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 312)

Szepty dzieciństwa - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 18.43
Audiobook - polecana oferta: 22.36
wciąż za drogo?
25.99 złpremium: 16.77 zł Lub 16.77 zł
-19% 22.36 zł Lub 20.12 zł
23.86 zł
27.95 zł Lub 25.16 zł
27.95 zł
19.85 zł
Inne proponowane

Pełna emocji historia zwykłej rodziny. Pod jednym dachem mieszkają on, ona, dwójka dzieci i jej ojciec. Wszystko mogłoby układać się pięknie, gdyby nie traumatyczne wspomnienia i alkohol…

Senior rodu topi smutki w alkoholu i żyje wspomnieniami o zmarłej żonie. Nad główną bohaterką krąży widmo wspomnień związanych z okrutną matką. Baśka zaś jest zwykłą trzydziestokilkuletnią kobietą, która pragnie żyć jak inni, mieć pieniądze na nowe ubrania i kosmetyki, chodzić do kawiarni. Pewnego dnia na jej drodze staje Ula, koleżanka ze szkolnej ławki...
Anna Sakowicz pokazuje, jak duży wpływ na dorosłe wybory każdego człowieka ma dzieciństwo. To przejmująca i refleksyjna powieść o rodzinie, uzależnieniach i nie zawsze łatwej do zrealizowania potrzebie normalnego życia.

Szepty dzieciństwa - audiobook od Anna Sakowicz możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Moi drodzy jakiś czas temu dzieliłam się z Wami ogromną radością kiedy listonosz przyniósł mi cudowną paczuszkę,a w niej wspaniałe dary serca od Pani Anny Sakowicz w postaci jej trzech książek. Jedna z nich była "Złodziejka marzeń" wspaniała książka,której recenzję możecie przeczytać już w moich opiniach.Dziś przyszła kolej na recenzję kolejnej pozycji z przesyłki, a mianowicie na książkę "Szepty dzieciństwa". Muszę się Wam przyznać moi drodzy,że bardzo duże znaczenie ma dla mnie okładka książki kiedy decyduje się po nią sięgnąć.Uważam,że okładka powinna przyciągać oko czytelnika jeszcze zanim dowie się on czegokolwiek o samej fabule utworu.Tak wiem powiecie mi,że nie powinno oceniać się książki po okładce ale miło jest wziąć do ręki dzieło zachęcające do lektury już od pierwszej chwili.Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam zapowiedz "Szeptów dzieciństwa"jej szata graficzna bardzo mnie urzekła.Jest taka klimatyczna. Kojarzy mi się z czasami dzieciństwa gdyż jako mała dziewczynka zawsze rysowałam niebieskie domy.Jednak w przypadku książki Pani Ani Sakowicz jest ona wisienką na pysznym torcie,którym jest niesamowicie wciągająca fabuła.Biorąc do ręki książkę Pani Sakowicz trafiamy bod dach domu zwykłej rodziny.Spotykamy tu trzydziestokilkuletnia Baśkę,jej męża Mietka ich dwójkę dzieci oraz ojca Baśki.Cała piątka mogłaby tworzyć obrazek wspaniałej rodziny gdyby nie uzależnienie alkoholowe seniora. Ojciec Baśki nie mogąc pogodzić się ze śmiercią żony,która odeszła już dość dawno ucieka w alkohol. Izolując się od teraźniejszości żyje wspomnieniami o żonie.Nasza bohaterka musi zmagać się z problemami codziennego życia niemalże sama,co nie jest łatwe gdyż rodzina ledwo wiąże koniec z końcem. Bieda jest nieodłącznym towarzyszem ich codzienności.Wszyscy marzą o lepszym życiu,by jak sami mówią móc normalnie żyć.Móc pozwolić sobie na wszystko to,co mają inni. Wydaje się to odległym wręcz nierealnym marzeniem do czasu aż na w życiu rodziny pojawia się przyjaciółka z czasów szkolnych Baśki.Jaki wpływ na życie bohaterki i jej rodziny będzie miało pojawienie się Uli tego musicie dowiedzieć się już sami.
  Należy zwrócić uwagę na bardzo wyrazistą kreację bohaterów powieści.Baśka jest bardzo przebojową,przedsiębiorczą kobietą. To ona robi wszystko,by jej rodzinie żyło się lepiej,Wydaje się,że w małżeństwie to ona nosi spodnie.Swojego męża Mietka uważa za głupka,który niezbyt wiele rozumie ale którego na swój sposób kocha.Sama Basia podobnie jak jej ojciec boryka się z bolesnymi wspomnieniami o matce.Kobiecie,która nigdy nie kochała swojego męża,a tym bardziej swoich dzieci.Zarówno mąż jak i dzieci przez całe życie próbowali zasłużyć na miłość i uwagę Krystyny niestety bezskutecznie.Dziś dorosła już kobieta uświadamia sobie,że dzieciństwo ma wpływ na to kim jest i jak żyje obecnie.W powieści poznajemy również wiele innych charakterystycznych postaci drugoplanowych,których życie i postępowanie daje do myślenia.Autorka porusza naprawdę istotne kwestie skłaniające do refleksji i przemyśleń takie jak wspomniane już wcześniej przeze mnie uzależnienie, problem trudnych relacji rodzinnych,ale również zagadnienie konsumpcjonizmu czy rosnącej potrzeby posiadania.Przykre ale niestety prawdziwe jest to,iż im więcej mamy tym jeszcze więcej chcemy.Bo mieć często znaczy być.
  Podczas czytania "Szeptów dzieciństwa" przeżyłam prawdziwy rollercoaster emocji od wzruszenia chwytającego za gardło poprzez głębokie chwile refleksji,aż do wybuchów śmiechu dzięki specyficznemu humorowi charakteryzującemu twórczość autorki.
  Książkę serdecznie polecam. Daje słowo spędzicie z nią wiele wspaniałych chwil. Ja z pewnością wrócę do niej jeszcze nie raz.

  Pani Aniu jeszcze raz serdecznie dziękuję:)

  Moja ocena to:9/10
  Pozdrawiam serdecznie,
  Agnieszka Kaniuk

Warto zerknąć