Pakt Ribbentrop-Beck czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki
3.78 / 5.00 (liczba ocen: 2006) Ilość stron (szacowana): 363

Pakt Ribbentrop-Beck czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 31.12
Audiobook - najniższa cena: 27.94
wciąż za drogo?
35.91 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.12 zł
31.12 zł Lub 28.01 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
29.88 zł
33.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W dziejach narodów są chwile, gdy trzeba zacisnąć zęby i iść na bolesne koncesje. Ustąpić, aby ratować państwo przed zniszczeniem, a obywateli przed zagładą. W takiej sytuacji znalazła się Polska w 1939 roku.

Piotr Zychowicz konsekwentnie dowodzi w tej książce, że decyzja o przystąpieniu do wojny z Niemcami w iluzorycznym sojuszu z Wielką Brytanią i Francją była fatalnym błędem, za który zapłaciliśmy straszliwą cenę. Historia mogła się jednak potoczyć inaczej.

Zamiast porywać się z motyką na słońce, twierdzi autor, powinniśmy byli prowadzić Realpolitik. Ustąpić Hitlerowi i zgodzić się na włączenie Gdańska do Rzeszy oraz wytyczenie eksterytorialnej autostrady przez Pomorze. A następnie razem z Niemcami wziąć udział w ataku na Związek Sowiecki. 40 bitnych polskich dywizji na froncie wschodnim przypieczętowałoby los imperium Stalina.

Czy w 1939 roku na Zamku Królewskim w Warszawie należało podpisać pakt Ribbentrop–Beck…?

 

 

Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym. Pisze o drugiej wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego. Jest dziennikarzem „Rzeczpospolitej” i tygodnika „Uważam Rze” oraz zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Uważam Rze Historia”. Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.

 

„Piotr Zychowicz podejmuje sprawę najbardziej tragicznego momentu w polskiej historii, kiedy stawiliśmy czoła agresji hitlerowskiej, narażając się nie tylko na niewolę, ale także na eksterminację. Nie wiemy na pewno czy można było tego uniknąć, ale to dobrze, że w naszej pamięci historycznej pojawi się wreszcie przemilczana na ogół sprawa, że w 1939 roku Polacy, wbrew zdrowemu rozsądkowi, wybrali „egzotyczny” sojusz z Anglią i bardzo wątpliwy sojusz z Francją, co tylko uradowało Stalina. Miłość swego kraju, jego dziejów i doli wymaga, aby rzetelnie badać i oceniać kluczowe decyzje historyczne bez dotychczasowych uników i przemilczeń. Tego wymaga też narodowa i ludzka solidarność z milionami tych, co wtedy cierpieli i ginęli bez nadziei”.

Andrzej Wielowieyski

 

 

„Sam bardzo chciałem napisać taką książkę, ale dla czytelnika to dobrze, że nie starczyło mi czasu, bo Piotr Zychowicz napisał ją lepiej. Nieodparcie nasuwa się przy jej lekturze skojarzenie z przełomowym Lodołamaczem Wiktora Suworowa. Autor nie odkrywa żadnych sensacji, zbiera tylko przesłanki powszechnie znane, niezaprzeczalne, i zestawia je w nieodparty ciąg logiczny. Nie sposób zakwestionować jego wywodu w żadnej części. A zarazem trudno pogodzić się z tym, co ewidentnie udowadnia. Bo przez całe dziesięciolecia wbijano nam do głowy coś przeciwnego”.

Rafał A. Ziemkiewicz

 

 

Pakt Ribbentrop-Beck czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki od Piotr Zychowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Polacy mają wszelkie przymioty oprócz zmysłu politycznego.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Niestety muszę napisać, że to znakomita książka. Bardzo nie chciałbym, żeby Piotr Zychowicz miał rację, ale wychodzi na to, że ma i to w 100%. To nie jest żadne political fiction, żadne, co by było gdyby, tylko analiza faktów, z których po prostu autor wyciągnął wnioski, które kłócą się ze wszystkim. Poczynając od naszej dumy, przez historyczną wiedzę, aż po logikę współczesnych działań. Polecam. Właśnie po to pisze się książki historyczne.

  • Awatar

    To niewiarygodne, na ile różni się historia, której uczyłem się w szkole, od historii przedstawionej w tej pasjonującej książce. Lektura wywołuje ogromne emocje. Bo gdy się zastanowić, że historia mogła potoczyć się zupełnie inaczej, to aż łzy cisną się do oczu. Wyobraź sobie czytelniku sam fakt, że Polska mogłaby nie dostać się pod panowanie Sowietów. Jak wiele mogłoby to zmienić w naszym narodzie.
    Wniosek nasuwa się tylko jeden, jak zwykle się nie udało. Polska chyba skazana jest na wieczne niepowadzenia i kiedy żyjemy bez bata nad głową i bez żadnego ciemiężyciela, to jesteśmy chorzy i nie umiemy sobie poradzić z wolnością. Smutne to ale i prawdziwe.
    Pozycja ta jest obowiązkowa dla każdego Polaka. Poprzestawia w głowie i otworzy oczy na wiele spraw, o których wcześniej nie miało się pojęcia.

Warto zerknąć