Atlantydzki świat
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.92 / 5.00
liczba ocen: 15032
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
37.00 zł
22.20 zł
29.14 zł
29.60 zł
30.34 zł
Pozostałe księgarnie
24.42 zł
25.90 zł
29.60 zł
29.60 zł
29.96 zł
33.30 zł
33.30 zł
33.30 zł
37.00 zł
37.00 zł
37.00 zł
Opis:

Świat Atlantydy to ostatnia część Zagadki pochodzenia – trylogii, która stała się światowym bestsellerem. Opowieść o walkach w przestrzeni kosmicznej oraz odkrywaniu historii Atlantydy. Obowiązkowa pozycja dla czytelników, którzy interesują się nauką oraz fanów „Genu Atlantydzkiego”

Recenzje blogerów
Do fantastyki zaczęłam przekonywać się stosunkowo niedawno, jednak jeśli chodzi o gatunek science-fiction, nadal go omijam. Nie lubię poruszanej w nim tematyki. Wolę coś bardziej przyziemnego. Pewnego pięknego dnia w moje ręce trafił Gen Atlantydzki, jak się okazało, otwierający cykl Zagadka pochodzenia autorstwa A.G. Riddle’a. Wiedziona jednak ciekawością poznania tajemnicy Atlantydy oraz zamiłowaniem do genetyki, postanowiłam dać pisarzowi szansę. Opasłe tomisko pochłonęłam w dwa dni i polecałam je każdemu, komu tylko mogłam. Z wielką niecierpliwością oczekiwałam premiery Atlantydzkiej zarazy, która miała byś środkową częścią i odpowiedzią na wiele nurtujących mnie pytań. Odpowiedzi znalazłam, jednak znów moja cierpliwość została wystawiona na próbę. Oczekiwanie na zakończenie serii. Zastanawiałam się, w jakim kierunku pójdzie autor? Czym tym razem mnie zaskoczy, zainteresuje i czym porwie w ten ciekawy i nieprawdopodobny świat? Czy mu się to udało? Jedno jest pewne – zaskoczył mnie!

A.G. Riddle zanim poświęcił się swojej prawdziwej pasji – pisaniu – spędził dziesięć lat na zakładaniu i prowadzeniu firm internetowych. Wychowywał się w małym miasteczku w stanie Karolina Północna, uczęszczał do University of North Carolina w Chapel Hill. Tam też do spółki ze swoim przyjacielem z dzieciństwa założył pierwszą firmę. Aktualnie mieszka w Parkland na Florydzie. Atlantydzki świat jest ostatnim tomem, zamykającym serię Zagadka pochodzenia.

Każdy kto poznał dwie pierwsze części, doskonale zna już najważniejszych bohaterów. Osobiście bardzo polubiłam doktor Kate, jednak również moją uwagę zwracały czarne charaktery, które były perfekcyjnie doprecyzowane. A.G. Riddle stworzył niesamowitą historię, w której prawda doskonale miesza się z literacką fikcją, robiąc mętlik w głowie tym, którzy z historią mają trochę na bakier. Szczerze powiedziawszy sama momentami zastanawiałam się, w którym momencie kończy się fikcja, a zaczyna najprawdziwsza prawda. Tak było w dwóch pierwszych częściach. Atlantydzki świat tak bardzo przeze mnie wyczekiwany, okazał się być zupełnie inny, niż jego poprzedniczki. I to niestety mnie zasmuciło. Tym razem autor przeniósł się z większością historii z Ziemi na inne planety. Fani typowego science-fiction mogą być zadowoleni. Mi osobiście taki zabieg się nie spodobał. Oczekiwałam nowych informacji na temat inżynierii genetycznej Atlantydów, która tak często była poruszana we wcześniejszych tomach i szeroko omawiana. Niestety, Atlantydzki świat jest swego rodzaju podsumowaniem wiedzy zdobytej w Genie Atlantydzkim oraz Atlantydzkiej zarazie i nic nowego w tej dziecinie w ostatniej i najcieńszej części nie wnosi. Riddle trzecim tomem pokazał swoim czytelnikom możliwe problemy zaawansowanych cywilizacji. Ta problematyka niestety nie wpasowała się w mój gust czytelniczy i zdecydowanie jest w moim odczuciu najsłabsza z całej serii. Żałuję, że pisarz tym razem skupił się na czystym science-ficion, zostawiając ziemskie problemy daleko w tyle. Uwielbiałam poznawać tajemnice, intrygi, układy i wszelkie ciekawostki związane z Atlantydą i inżynierią genetyczną. Dodatkowo historia Katy i Davida bardzo przypadła mi do gustu. Tutaj niewiele już z niej pozostało.

Atlantydzki świat to książka, która z całą pewnością znajdzie swoich zwolenników. Jest to jednak czyste science-fiction, którego ja nie lubię. Dałam jej szansę, przeczytałam od początku do końca, jednak zdecydowanie dwie pierwsze części trylogii Zagadka pochodzenia dużo bardziej mi się podobały. Ostatni tom jest swego rodzaju podsumowaniem wiedzy zdobytej we wcześniejszych częściach. Jeśli lubicie historie osadzone setki kilometrów od Ziemi, to ta opowieść powinna Wam się spodobać.

Ocena: 3,5/6
©Kraina Książką Zwana
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć