ebook Spowiedź
3.93 / 5.00 (liczba ocen: 14) Ilość stron (szacowana): 56

Spowiedź
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

Uwaga! E-book dostępny w różnych wydaniach.
Okładka, opis i nazwa wydawnictwa dotyczą jednego z nich.
E-book - najniższa cena: 3.49
Audiobook - najniższa cena: 12.80
3.62 złpremium: 2.33 zł Lub 2.33 zł
3.71 złpremium: 2.39 zł Lub 2.39 zł
3.49 zł Lub 3.14 zł
3.89 zł
3.90 zł
3.99 zł
3.99 zł Lub 3.59 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (13)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Krótka rozprawa rosyjskiego pisarza Lwa Tołstoja, napisana w latach 1879–1880, stanowiąca świadectwo przemiany światopoglądowej, której autor doświadczył na przełomie lat 70. i 80. XIX wieku.

Tołstoj dokonuje w „Spowiedzi” rozrachunku ze swoim poprzednim stylem życia. Jako arystokrata rosyjski, pisarz obracał się w najwyższych kręgach władzy politycznej i wojskowej Imperium Rosyjskiego, był właścicielem chłopów w systemie pańszczyźnianym, wyznawał religię prawosławną, mającą status religii państwowej w ówczesnym czasie. Na kartach „Spowiedzi” kontestuje powyższe elementy swojego życia i kwestionuje dotychczasowe osiągnięcia, poddając drobiazgowej analizie swe czyny, pobudki i dążenia
Tołstoj zadaje w „Spowiedzi” ważne pytania: „Po co żyję?”, „Jaki jest sens życia?”, „Co wyniknie z mojego życia?”. Podejmując się próby odpowiedzi, przykłada do nich wzorce znane z religii, filozofii i nauki, dochodząc do konkluzji, że nie są one w stanie udzielić rzetelnych odpowiedzi na postawione pytania. Autor przedstawia własne postrzeganie Boga, a bazując na nim, przedstawia rozstrzygnięcie podniesionych kwestii.
„Spowiedź” stanowiła punkt zwrotny w życiu i twórczości Tołstoja. Rozpoczęła ostatni etap twórczości pisarza – w większym niż do tej pory stopniu moralizatorski, edukacyjny i społecznie zaangażowany.

Spowiedź od Lew Tołstoj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć