ebook Opowieść niewiernej
3.54 / 5.00 (liczba ocen: 1691) Ilość stron (szacowana): 177

Opowieść niewiernej

Kategoria:  /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Ewa i Maciek biorą ślub. Dla niego to racjonalny krok, dla niej spełnienie marzeń. Małżeństwo nie jest jednak bajkowe. Dla Ewy zabrakło miejsca w napiętym grafiku męża. Dzieci? Temat tabu, a później powód kolejnego rozczarowania.
W życiu Ewy pojawia się przyjaciel i kochanek z czasów młodości.

Czy to Ewa, ta niewierna, jest wszystkiemu winna? Nawet w małżeństwie, któremu nie można zarzucić nic, prócz tego, że brak w nim miłości?
Czy Ewa i Maciek mają jeszcze jakąś szansę?

Autorka nie daje jednoznacznych odpowiedzi, nie osądza, ale dotyka sedna, opowiada o potrzebie miłości i o samotności najtrudniejszej do zniesienia – samotności we dwoje.

O e-booku Opowieść niewiernej blogerzy napisali: 

To historia o walce o szczęście, o zaryzykowaniu i popełnianiu nawet tych najgorszych błędów. Skłania ona do refleksji na temat samotności będąc w związku, o byciu docenionym i spełnionym. A co najważniejsze o pokochaniu siebie i braniu pod uwagę tego, że zawsze powinniśmy być dla siebie najważniejsi, gdyż spędzamy ze sobą 24h/dobę i nie możemy od siebie odpocząć. Polecam! - Martyna Pokrzywa - Zaczytana Majka

Opowieść niewiernej od Magdalena Witkiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zazdrość to cień miłości. Im większa miłość, tym większy cień.
Małżeństwo to przekupstwo, by pomoc domowa myślała, że jest panią domu.
Jakie to dziwne, że gdy człowiek jest szczęśliwy, często nawet o tym nie wie. Nie zdaje sobie z tego sprawy. Dopiero później, żyjąc wspomnieniami, zauważa, że to, co go wtedy spotkało, to było właśnie szczęście.
To prawda, że gdy człowiek jest zakochany, nie musi spać, nie musi jeść, do życia wystarczy mu tylko miłość, która wtedy wydaje się wieczna.
Miłość to przede wszystkim akceptowanie wszystkich niedoskonałości partnera. Bo kocha się nie za coś, ale mimo wszystko.
Opowieść niewiernej to przedstawia historię o małżeństwie, które z pozoru jest idealne. Nie można mu nic zarzucić. Jednak Ewa i Maciej mierzą się z wieloma problemami, co kobietę doprowadza do frustracji i złości. Historia przestawiona przez Magdalenę Witkiewicz opowiada o walce o związek za wszelką cenę.

Czy walka o związek ma sens, kiedy zamiast cię trzymać w bezpiecznych ramionach, tylko cię rani? Po przeczytaniu książki pani Magdaleny jestem w stanie powiedzieć, że jest to ważna pozycja książkowa, która zwraca uwagę na te najdrobniejsze gesty i zachowania. Mówi o potrzebie miłości, ale i o tym, że samotność w związku to nie jest kara i nikt na nią nie zasługuje.

Małżeństwo Ewy i Macieja wydaje się być idealne. Jednak także w idealnym świecie pojawiają się problemy. Z takimi właśnie mierzą się ci bohaterowie. Nie ma tutaj wyszukanych sytuacji, które ukazywałyby małżeństwo jak również każdy związek od tej trudniejszej strony. Toż codzienne życie, nasze przyzwyczajenia, zamiatanie problemów pod dywan czy niedopowiedzenia. Ewa była w stanie naprawdę bardzo dużo poświęcić dla małżeństwa i dla niego walczyła o wszystko. Niestety brak zainteresowania ze strony męża, ciągłe pretensje i podkreślanie przez niego, że to on jest w tym układzie najważniejszy, pchnęło kobietę do zdrady. Niedopowiedzenia i brak komunikacji sprawił, że ci oboje nie potrafili odnaleźć siebie, a może nigdy do siebie nie pasowali?

Kiedyś myślałam, że miłość polega na tym, że nie dostrzegamy wad drugiej osoby. Teraz jestem przekonana, że byłam w błędzie. Miłość to przede wszystkim akceptowanie wszystkich niedoskonałość partnera. Bo kocha się nie za coś, ale mimo wszystko...

Czytająć powieść byłam przejęta historią Ewy. Trochę jej współczułam, przez co przechodziła z mężem, który nigdy nie zauważał jej potrzeb i pragnień. Dopasowywał się do wszystkiego i akceptował wszystko, co się działo, ale nigdy tak naprawdę tego nie chciał. Magdalena Witkiewicz zagłębiła się nie tylko w problemach małżeńskich/związkowych, ale co ważne w psychice głównych bohaterów. Jesteśmy dzięki temu poznać myśli i wszystkie emocje, jakie im towarzyszą. To też sprawiło, że inaczej patrzyłam na Ewę, bo oczywiście dopuściła się zdrady i jest to złe — ale i poznajemy jej motywy i staramy się je zrozumieć.

Czy po przeczytaniu miałam myśl, że to dzieje się w wielu małżeństwach, gdy to kobiety bądź mężczyźni jednostronnie walczą o nie? Tak. Z czego to wynika i jak można temu zaradzić? To wszystko sprawia, że pragnie się znaleźć odpowiedź na te wszystkie pytania. Wzruszyłam się na końcówce, gdy Ewa w końcu odnalazła swoje szczęście. Jej nieszczęścia wynikały z jej prób naprawy czegoś, co od zawsze było skazane na porażkę.

Opowieść niewiernej to historia o walce o szczęście, o zaryzykowaniu i popełnianiu nawet tych najgorszych błędów. Skłania ona do refleksji na temat samotności będąc w związku, o byciu docenionym i spełnionym. A co najważniejsze o pokochaniu siebie i braniu pod uwagę tego, że zawsze powinniśmy być dla siebie najważniejsi, gdyż spędzamy ze sobą 24h/dobę i nie możemy od siebie odpocząć. Polecam!

Ocena: 5/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Jak tylko książka do mnie dotarła, zaczęłam czytać i ....przepadłam. Przeczytałam "na raz". To zupełnie inna proza, niż ta, do której nas autorka przyzwyczaiła. Temat trudny, ale opisany prostym, czytelnym językiem. Narracja pierwszoosobowa pozwoliła uniknąć moralizatorsko-oskarżycielskiego tonu, skupiając się na emocjach i uczuciach.Mimo dwuznacznego postępowania żaden z bohaterów nie powoduje u mnie złości, bądź niechęci. Motywy ich zachowania są tak przedstawione, że zaczynam je rozumieć, a bohaterów na swój sposób polubiłam. Nawet Maćka, do czasu...Jedyną osobą niewzbudzającą mojego zaufania jest Paweł. Ale nie za to co zrobił, tylko w jakich okolicznościach. Natomiast Michał to ideał mężczyzny. Wspierający i pomocny, zawsze gotowy wysłuchać, pocieszyć kiedy trzeba i powstrzymać własne emocje gdy należy. Czasami miałam wrażenie, że Ewa nie potrafi tego docenić i zachowuje się dość samolubnie....
  To jedna z lepszych powieści, jakie do tej pory czytałam, a na pewno najlepsza Magdaleny Witkiewicz.
  Książkę polecam szczególnie kobietom, ale i facetom, żeby wiedzieli co kobiety pcha do zdrady. Polecam ją zarówno młodym dziewczętom myślącym o zalegalizowaniu związku z partnerem. jak również dojrzałym mężatkom. Tym pierwszym po to, żeby przed podjęciem tak ważnej decyzji, sprawdziły czy priorytety i spojrzenie na życie jakie mają w swoich wyobrażeniach, zgadza się z tym, co myśli przyszły mąż. Tym drugim, aby odpowiedziały sobie na pytanie czy są szczęśliwe? i czy czas spędzony w związku, jest ich sprzymierzeńcem czy wrogiem.
  Ulubione cytaty:
  „Nie wiedziałam wtedy, ze z małżeństwem jest jak z nową posadą: ile na początku wynegocjujesz, tyle masz. Potem bardzo trudno zmienić warunki – zarówno pracy, jak i życia. Mechanizm działania jest dokładnie taki sam”

  „wiecie… Bo siebie trzeba kochać. Bardzo. I lubić siebie trzeba. I szanować. I musicie się sobie podobać – mówił dominikanin. – Bo jeżeli sami siebie nie lubicie, nie kochacie, to jak możecie wymagać, by inni was kochali?”

  „Zazdrość to cień miłości. Im większa miłość, tym większy ma cień”, przeczytałam gdzieś kiedyś. Miłość mojego męża do mnie nie miała cienia. Wtedy nie chciałam myśleć, ze skoro nie ma cienia, miłości najprawdopodobniej również brakuje…”

  "Kiedyś myślałam, że miłość polega na tym, że nie dostrzegamy wad drugiej osoby. Teraz jestem przekonana, że byłam w błędzie. Miłość to przede wszystkim akceptowanie wszystkich niedoskonałości partnera. Bo kocha się nie za coś, ale mimo wszystko."

  "Mówi się, że póki w małżeństwie masz siłę się kłócić, to jest duża szansa, że ten związek naprawisz".

Warto zerknąć