Operacja Talos
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.56 / 5.00
liczba ocen: 520
Ilość stron (szacowana): 359
najlepsza cena! w ostatnich 4 miesiącach
cena polecana: 23.90
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
39.00 złpremium: 23.40 zł
23.90 zł
33.15 zł
33.15 zł
39.00 zł
Pozostałe księgarnie
-27% 23.40 zł
28.20 zł
32.64 zł
33.14 zł
34.71 zł
35.10 zł
37.05 zł
39.00 zł
Opis:

Kolejna powieść Bogusława Wołoszańskiego oparta o realia drugiej wojny światowej.

Informator polskiego wywiadu, esesman ze straży najtajniejszego bloku obozu w Dachau, ginie pod kołami ciężarówki. Szefowie wywiadu w Warszawie nie mają wątpliwości, że byli na tropie czegoś wielkiego, i przypisują zbadanie sprawy jednemu ze swoich najlepszych agentów, ekscentrycznemu milionerowi Michałowi Sosnowitzowi. Odkrywając wierzchołek góry lodowej, polski agent zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę wywiadów, którą z jednej strony prowadzi sam Heinrich Himmler, a z drugiej szef wywiadu brytyjskiego Stewart Menzies. Autor poprowadzi czytelnika przez kulisy zamachów na Adolfa Hitlera, walki o władzę w Trzeciej Rzeszy oraz niezgłębioną tajemnicę powojennych losów fortuny SS.

Intryga w książce jest znakomita i nieprzewidywalna. Czytelnik będzie zaskoczony zwrotami akcji, a odpowiedzi na wszystkie pytania pozna dopiero po przeczytaniu ostatniego rozdziału.

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Postaci Bogusława Wołoszańskiego raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Wiadomo, że człowiek ten bardziej znany jest z programów telewizyjnych pt. Sensacje XX wieku. Nie wszyscy wiedzą, że Bogusław Wołoszański pisze także powieści z wątkami historycznymi.
  Jedną z takich powieści jest "Operacja Talos".
  Autor jako wybitny historyk potrafił w doskonały sposób zainteresować widza przedstawianymi faktami historycznymi. W swej książce fakty takie, w przystępny sposób łączy ze swoja wyobraźnią literacką, zapewniając czytelnikowi świetną rozrywkę.
  W "operacji Talos" znaleźć można mieszankę wątków szpiegowskich, kryminalnych a nawet miłosnych.
  Powieść napisana jest łatwym językiem i spodoba się zapewne nie tylko fanom wybitnego historyka.

Inne proponowane
Warto zerknąć