Operacja Dzień Wskrzeszenia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.57 / 5.00
liczba ocen: 4482
Ilość stron (szacowana): 498
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
23.83 zł
24.80 zł
30.24 zł
30.25 zł
Pozostałe księgarnie
30.24 zł
24.29 zł
25.10 zł
27.22 zł
27.22 zł
27.50 zł
30.25 zł
30.25 zł
Opis:

Rozpoczęło się końcowe odliczanie... Rakiety z głowicami atomowymi są już gotowe do odpalenia. Nikt się nie spodziewa, że właśnie Polsce przypadnie niechlubna rola wywołania ostatecznej wojny. A wszystko z powodu ambicji nowego prezydenta, który postanowił uczynić z naszego kraju atomowe mocarstwo. Jak na rasowego polityka przystało, nie wziął pod uwagę, że jego program może wymknąć się spod kontroli, a świat stanie w obliczu zagłady... Młodzi bohaterowie biorą odpowiedzialność za losy przyszłych pokoleń. I nie tylko przyszłych, bowiem cel ich tajnej misji znajduje się w przeszłości. Podjęte przez nich zadanie jest tym trudniejsze, że podróżom w czasie towarzyszą liczne paradoksy, które mogą zmienić obraz świata w teraźniejszości. Może się przecież zdarzyć, że po cofnięciu się w przeszłość syn zawróci w głowie swojej przyszłej matce... Czy któremuś z bohaterów uda się zakończyć „Operację Dzień Wskrzeszenia” z powodzeniem i uratować świat przed atomową katastrofą?

CYTATY:
Każde z was miało dwoje rodziców, czworo dziadków, ośmioro pradziadków, szesnaścioro prapradziadków. A zatem na to, abyście siedzieli tutaj, pięć pokoleń temu zapracowało aż szesnaście osób.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Nie wiem, co mnie podkusiło żeby toto kupić. Jeżeli polecać, to czytelnikom -16, [nie obrażając ich inteligencji].

 • Awatar

  Niestety książka mnie rozczarowała. Jest płytka, banalna, niekonsekwentna itd. Poziom języka i akcja wskazują na to, że książka skierowana jest dla młodzieży (chwilami miałem skojarzenia z "Tajemniczą wyprawą Tomka" Szklarskiego). Niestety niektóre fragmenty (dość drastyczne) przekreślają ją (moim zdaniem) dla takiego odbiorcy.

 • Awatar

  Wiele razy, kiedy mijałem warszawską Starówkę, zastanawiałem się jak wyglądała Warszawa w minionych czasach. Teraz czytając Operację Dzień Wskrzeszenia mogłem doskonale wspomóc swoją wyobraźnię, śledząc opisy serwowane przez Pana Andrzeja Pilipiuka w swojej książce.Wybrałem się na taką historyczną wycieczkę.
  Mogłem także spojrzeć na Warszawę post apokaliptyczną, która zrobiła na mnie duże wrażenie. Przechodziły mnie ciarki kiedy czytałem opisy zrujnowanej wybuchem atomowym lub falą sejsmiczną stolicy.
  Wreszcie kiedy czytałem tę powieść, czułem się jakbym wrócił w czasy swojego dzieciństwa i czytał Niziurskiego czy Nienackiego. Tylko, że młodzież w tamtych książkach miała trochę inne zmartwienia. Podsumowując książka ta dała mi sporo przyjemności i była miłym przerywnikiem w codziennym kołowrocie.

Inne proponowane
Warto zerknąć