Sfera Armilarna
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.61 / 5.00
liczba ocen: 2850
Ilość stron (szacowana): 426
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
22.48 zł
23.42 zł
28.56 zł
28.56 zł
Pozostałe księgarnie
28.56 zł
23.07 zł
23.70 zł
25.70 zł
25.70 zł
26.00 zł
28.56 zł
28.56 zł
Opis:

Mówi się, że do niektórych lektur trzeba dojrzeć... Jeżeli chodzi o "Oko Jelenia", to lepiej przypomnieć sobie, czy na strychu leżą jeszcze te stare znoszone trampki, które towarzyszyły nam podczas ostatniej wyprawy młodości. Lepiej pomyśleć o tych wszystkich sprawach, które mieliśmy załatwić tylko za szybko dogoniło nas życie. A potem już tylko czytać...

W Sferze Armilarnej odkryjecie, jak potoczyły się losy bohaterów cyklu, co stało się z Okiem Jelenia i... skąd wziął się pomysł na sagę.

Maj, Anno Domini 1560. Gdańsk. Staszek czuwa nad śmiertelnie ranną Helą. Nie widzi zaciskającej się pętli. Niebawem kolejny wilczy ogon zaznaczy śmierć kolejnego przyjaciela. Pomoc nie nadejdzie - Marek strzeżony przez hanzeatyckich zabójców podejmuje desperacką decyzję...
Już za późno na intrygi. Rozbitkowie z innych czasów są w tym świecie anomalią. Los się ich nie ima i nie będą mieli przyszłości. Uczepieni nadziei na przetrwanie desperacko poszukują mitycznego Oka Jelenia...
Wstęgi ludzkich losów łączą się jak w sferze armilarnej: Ty trzymasz w ręce swój świat i ja trzymam świat w ręce. Jak mówi stare kozackie przysłowie – kto jest durniem, niech umrze jako niewolnik.

CYTATY:
Ci, którzy zadają innym cierpienia, przeważnie są tchórzami. Znają potęgę strachu, bo sami jej nie raz doświadczyli.
Jako mówią, inna jest sprawiedliwość w księgach zapisana, a inną ta, która serce przepełnia.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Cała seria godna polecenia ciężko opisać wrażenia poszczególnych tomów bez uchylania treści. Nie ma wyboru trzeba przeczytać samemu :)

  • Awatar

    Dobry, może nawet bardzo dobry. Jednak nie mistrzowski. Trzeba przyznać, że jest wciągający, szczególnie tom 6. Jednak nie podobało mi się zakończenie...zatracenie wątków, porzucenie bohaterów.
    Mimo wszystko polecam, choćby dla rzucenia okiem na tradycje różnych kultur pojawiających się w owym cyklu, a także dla samej Hanzy. ;)

Inne proponowane
Warto zerknąć