ebook W oparach absyntu. Skandale Młodej Polski
3.33 / 5.00 (liczba ocen: 186) Ilość stron (szacowana): 384

W oparach absyntu. Skandale Młodej Polski
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.90
Audiobook - najniższa cena: 33.85
wciąż za drogo?
26.97 złpremium: 17.40 zł Lub 17.40 zł
21.90 zł
24.65 zł Lub 22.19 zł
29.00 zł
29.00 zł Lub 26.10 zł
22.54 zł
23.87 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Podkowiński, Komornicka, Przybyszewska, Kasprowicz... Napisana znakomitym piórem opowieść o skandalach tych artystycznych i tych obyczajowych, które niegdyś bulwersowały opinię publiczną. Warto się wybrać z Iwoną Kienzler, autorką znakomitych tytułów biograficznych, w fascynującą podróż po salonach Młodej Polski.

Okres Młodej Polski jawi nam się barwniej i bardziej szaleńczo od poprzedniego okresu – pozytywizmu.
W dziedzinie sztuki wiele się działo i w Warszawie, i w Krakowie, także na prowincji. Polski na mapie nie było, a mimo to życie kulturalne Polaków kwitło: pisano i wystawiano sztuki, ukazywały się książki, malowano i tworzono pomimo cenzury we wszystkich zaborach. Nad wszystkim unosił się duch dekadentyzmu, urok końca wieku, co rusz wybuchały skandale i zawzięcie romansowano. W oparach alkoholu i narkotyków, bez grosza przy duszy, ale sztuka nie na pieniądzach wszak polega.

Książka opowiada o skandalach zarówno tych artystycznych, jak i obyczajowych, które do żywego bulwersowały opinię publiczną. Podkowiński niszczący własne dzieło w warszawskiej Zachęcie, młoda poetka Maria Komornicka, mająca poważne problemy z identyfikacją z własną płcią, zjawiskowa Dagny Juel-Przybyszewska, która rozkochała w sobie niemal cały artystyczny Kraków, i arcyszatan modernizmu – Stanisław Przybyszewski, rozbijający małżeństwo swego przyjaciela Jana Kasprowicza – oto niektórzy bohaterowie tej publikacji, zabierającej Czytelników w fascynującą podróż w czasie.

W oparach absyntu. Skandale Młodej Polski od Iwona Kienzler możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć