ebook Córeczka
3.89 / 5.00 (liczba ocen: 13006) Ilość stron (szacowana): 350

Córeczka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 2 miesiącach
E-book - polecana oferta: 13.90
Audiobook - najniższa cena: 21.95
13.90 zł
34.32 złpremium: 22.14 zł Lub 22.14 zł
31.37 zł Lub 28.23 zł
36.90 zł Lub 33.21 zł
-50% 12.50 zł
-11% 14.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Osiemnaście lat temu porwano ci sześciomiesięczną córeczkę. A dziś do ciebie wróciła. Ale czy to rzeczywiście jest ona i dlaczego znowu zniknęła? Wciągający, mroczny thriller psychologiczny.

Osiemnaście lat temu nieznany sprawca uprowadził Helenę, sześciomiesięczną córkę Simone Porter. Simone i jej mąż Matt powoli otrząsnęli się po tej tragedii, lecz ból po stracie córki nigdy ich nie opuścił. 
Pewnego dnia do Simone zgłasza się młoda kobieta imieniem Grace, twierdząc, że wie coś o jej zaginionym dziecku. Tylko kim jest Grace – i czy Simone może jej ufać?
Grace znika tak szybko, jak się pojawiła, a Simone rzuca się na poszukiwania swojej córki i kobiety, która być może zna miejsce jej pobytu. W pogoni za prawdą zapędzi się na niebezpieczny grunt.
Straciła córkę. Czy straci życie, próbując ją odnaleźć?

Córeczka od Kathryn Croft możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Mówi się, że każda matka ma silny instynkt, naturalną zdolność pomagającą jej chronić swoje dziecko.
Życie jest po to, aby go doświadczać, powiedział, jedyne granice to te, które narzuca nam ciasnota naszych umysłów. Oraz strach. Nasz i cudzy.
Sięgnęłam po Córeczkę Kathryn Croft, bo miałam ochotę na książkę szybką, łatwą i przyjemną. I pomimo tego, że okładka w ogóle tego nie sugerowała, taką właśnie była.

W życiu Simone i Matta Porterów wydarzyła się tragedia - porwano ich sześciomiesięczną córeczkę Helenę. Strata niewyobrażalna, po której niebywale ciężko podźwignąć się i wrócić do normalnego życia. Porterom się to udaje. Po osiemnastu latach od pamiętnego dnia Simone zostaje zaczepiona przez młodą dziewczynę, która twierdzi, że ... jest jej zaginioną przed laty córką i jako dowód pokazuje dziecięcą zabawkę, którą miało niemowlę. To wydarzenie, ta wiadomość wywracają życie małżeństwa do góry nogami. Nadzieja odżywa. Z pewnością wszystko dałoby się łatwo wyjaśnić, dojść do prawdy, ale dziewczyna znika. Od tego momentu Simone podejmuje szereg działań, spotyka się z wieloma osobami, które mogą mieć jakiekolwiek informacje, pyta, drąży, aby tylko dowiedzieć się, czy faktycznie Grace to Helena i co się z nią stało? Już witał się z gąską...

Strata dziecka to trauma na całe życie, bezbrzeżny smutek i rozpacz. Autorka potraktowała ten motyw "lekko", a może właściwiej mówiąc, nie wgryzła się w niego, nie rozłożyła na czynniki pierwsze. Dlatego jeśli ktoś obawia się takich trudnych tematów, tutaj ich analizy nie znajdzie. Pojawienie się Grace to wybuch wulkanu, które wywoła lawinę dalszych działań. Akcja pędzi i dużo się dzieje. Pomimo tego, że splot różnych wydarzeń jest grubymi nićmi szyty, przymykając na to oko daję się porwać.
Bardzo ciekawym zabiegiem było wprowadzenie, jako przerywniki, drugiego narratora, który swoją tożsamość wyjawia dopiero na końcu książki. Samo wyjaśnienie zagadki było jak dla mnie zaskakujące i szokujące. Co lepsze, cała ta historia ma drugie dno! Jedynie co mi się nie podobało, to niedaleka przyszłość jaką dla głównej bohaterki nakreśliła autorka. Chociaż, patrząc na całość, w iście hollywoodzkim stylu...

To była niewyrafinowana lektura, ale dostarczyła mi świetnej rozrywki. Jeśli macie ochotę na książkę, która z powodzeniem mogłaby zostać zekranizowana i występować w kategorii kino akcji, thriller, to śmiało, Córeczka będzie jak znalazł. Polecam!

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć