ebook Imperia Śródziemnomorza. Czynniki warunkujące powstanie, rozwój i upadek Seria Studia Antiquitatis Christianae 21
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Imperia Śródziemnomorza. Czynniki warunkujące powstanie, rozwój i upadek Seria Studia Antiquitatis Christianae 21
ebook: pdf

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 17.76
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
17.76 zł Lub 15.98 zł
18.26 zł
20.80 zł
Inne proponowane

W dziejach świata imperia stanowią niejako kamienie milowe, bo choć nie trwają wiecznie, mając swój początek i kres, to jednak pozostawiają niezatarte piętno w historii ludzkości. Powstawały we wszystkich epokach i we wszystkich częściach świata. Wyznaczały prawa, które miały zapewnić im władzę nad jak największym terytorium. Choć czas, jaki upłynął od powstania do upadku poszczególnych imperiów, a także ich zasięg geograficzny, były bardzo różne, szczególnie intrygująca wydaje się kwestia, czy miały one jakieś cechy wspólne.

Problem imperiów stanowi zagadnienie interdyscyplinarne. W kontekście coraz głębszego wewnętrznego kryzysu Unii Europejskiej, potwierdzonego Brexitem, jak również kryzysu zewnętrznego spowodowanego przez napływ imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, powracają z całą mocą pytania o trwałość projektu europejskiego. W jakim miejscu swojego rozwoju jest Unia Europejska? Czy jest to nadal faza wzrostowa, stabilizacyjna czy już schyłkowa? Rozpadnie się czy przetrwa? W tej refleksji często brakuje spojrzenia historycznego i prób porównania zachodzących dziś procesów politycznych z podobnymi sytuacjami z przeszłości.

Imperia Śródziemnomorza. Czynniki warunkujące powstanie, rozwój i upadek Seria Studia Antiquitatis Christianae 21 od Autor nieznany możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć