Dręczyciel
4.19 / 5.00 (liczba ocen: 36) Ilość stron (szacowana): 328

Dręczyciel
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 31.12
Audiobook - najniższa cena: 42.82
wciąż za drogo?
31.12 zł
39.90 zł
35.02 zł
35.20 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Moja ukochana książka. Znam ją na pamięć. Szczególnie uwielbiam scenę w domu Jareda podczas ulewy”. 

Gorące Book Story

 

Zmienił jej życie w szkole w piekło. Nie rozumiała, dlaczego jej nienawidzi.

Nazywa się Tatum Brandt, ale on w żaden sposób się do niej nie zwraca. Jednak wciąż ją zauważa. Nie marnuje żadnej okazji w szkole, żeby upokorzyć Tate, a jego pomysły na dręczenie dziewczyny z każdym rokiem stają się coraz bardziej okrutne.

Kiedyś ona i Jared byli najlepszymi przyjaciółmi oraz sąsiadami. Myślała nawet, że go kocha. Teraz nie ma pojęcia, dlaczego sytuacja się zmieniła. Chłopak rozpowszechnia na jej temat kłamstwa, zwraca przeciw niej wszystkich uczniów, którzy zaczynają się śmiać z Tatum i ją poniżać. Dziewczyna staje się przez Jareda szkolnym pośmiewiskiem.

Dlatego, żeby od tego uciec, wyjeżdża na rok do Francji. Po powrocie jest inna. Odważniejsza. A co najważniejsze: obiecała sobie, że w tym roku postawi się Jaredowi. Nie pozwoli, by chłopak dłużej ją dręczył.

Opis pochodzi od wydawcy.

Dręczyciel od Penelope Douglas możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.
Tate i Jared znali się od dzieciństwa. Łączyła ich przyjaźń, byli sobie bliscy. Wszystko się zmieniło, gdy oboje mieli czternaście lat. Z dnia na dzień Jared zaczął dręczyć Tate — bez wyraźnego powodu. Upokarzał ją, poniżał, robił wszystko, aby zrujnować jej życie. Im bardziej Tate schodziła mu z drogi, tym bardziej sadystycznie ją prześladował. Wreszcie Tate uciekła na rok do Paryża. To ją odmieniło: przestała być przerażoną, zaszczutą dziewczynką, stała się młodą, pewną swojej wartości kobietą. Stała się silna, bardzo silna i zdecydowana. I postanowiła, że nie pozwoli więcej się dręczyć. Wreszcie była gotowa podnieść głowę i nie cofać się przed swoim prześladowcą. Wiedziała, że nie będzie łatwo. Gdy przyjaciel staje się wrogiem, ma ogromną przewagę. Zna wszystkie sekrety, lęki, myśli swojej ofiary i wie, co zaboli najmocniej.

Dlaczego Jared stał się prześladowcą Tate? Jakie tajemnice skrywa? Możesz się tylko domyślać mrocznej przeszłości i niezagojonych ran, tych przerażających zdarzeń, które wszystko skomplikowały...

Tate i Jared byli najlepszymi przyjaciółmi, znali wszystkie swoje sekrety i nie rozstawali się ani na moment. Wszystko zmieniło się, gdy mieli czternaście lat. Od tego momentu Jared zamienił życie Tate w piekło. Ona stała się ofiarą jego prześladowań, on doskonale wiedział, gdzie "uderzyć", żeby zabolało najmocniej. W końcu uciekła na rok i wróciła całkowicie odmieniona. Pytanie zatem brzmi: dlaczego najlepsi przyjaciele stali się swoimi wrogami? Co ich do tego posunęło?

Przyjaźń to coś pięknego, co może nas spotkać w życiu. Mamy kogoś, komu ufamy bezgranicznie i przy kim czujemy się bezpiecznie. Rozmawiamy na wszystkie tematy, wiemy o sobie dosłownie wszystko. Przyjaźń między dziewczyną, a chłopakiem najczęściej z czasem przeradza się w miłość. Tak było w tym przypadku, powoli rodziła się miłość. A później jak gdyby nigdy nic, w jeden zwykły dzień przerodziła się w nienawiść. Mówią, że "od miłości do nienawiści jeden krok", i jest w tym sporo prawdy. Tylko co ma zrobić biedna dziewczyna, która nie wie dlaczego tak się stało?

Jared stał się dręczycielem Tate, choć ona kompletnie nie wiedziała dlaczego.

"-Płakałam już przez ciebie wielokrotnie. - Uniosłam powoli środkowy palec i zapytałam: - Wiesz, co to jest? - Przyłożyłam go do kącika oka. - To palec, którym wycieram ostatnią łzę, jaką wylałam z twojego powodu."

Penelope Douglas stworzyła powieść, która wywołuje w czytelniku wiele emocji - radość, gniew, niedowierzanie i zaskoczenie. Dzięki niej mamy możliwość zobaczyć, co znaczy dręczyć jakąś osobę. Z całą pewnością nie jest to miłe uczucie, kiedy wszyscy i wszystko nagle staje przeciwko tobie, czujesz się jak jakiś niechciany wyrzutek, nie masz przyjaciół, nie masz gdzie wyjść na imprezę, nie masz do kogo się odezwać.

Tate miała swoją przyjaciółkę K.C., ale czy oby i ona była niezawodną przyjaciółką? Przyjaźń ma różne strony, czasem wydaje nam się, że wiemy o swoim przyjacielu wszystko, aż tu nagle okazuje się, że wcale tak nie jest. Czy zatem, zawsze należy ufać bezgranicznie przyjacielowi? Czy jesteśmy w stanie powiedzieć: nie, on mnie na pewno nie zawiedzie? Lepiej mieć się na baczności, niż później cierpieć podwójnie.

"Jared delektował się moim nieszczęściem jak cukierkami. Co i rusz mi dowalał, upajając się nieszczęściem, którego był przyczyną. Jared, mój przyjaciel, odszedł na zawsze, zostawiając w zamian bezwzględnego potwora."

Ona wychowywała się bez matki, której śmierć przeżywała każdego dnia. On nie miał łatwego dzieciństwa - ojciec go zostawił, a matka uwielbiała alkohol. Jednak skrywał coś, co miało wpływ na to, że zmienił się nie do poznania. Czy Tate uda się dowiedzieć co to takiego?

Ludzie, kiedy nie mogą sobie z czymś poradzić, uciekają się do ich zdaniem najprostszych rozwiązań. Jared myślał, że dręcząc Tate, pokona swoje słabości, nie myślał, że wyrządza jej jakąkolwiek krzywdę. Pomyślcie sobie, jak ona się czuła? Dręczył ją jej najlepszy niegdyś przyjaciel, którego kochała całym sercem.

"Wydaje ci się, że zachowujesz się szlachetnie i że jesteś silna, skoro nadstawiasz drugi policzek i czekasz na zakończenie szkoły. Ale to, co w sobie tłumisz, tylko cię osłabia. Czasem najlepszym lekarstwem jest okazać słabość, odsłonić się i pokazać mu, jak bardzo cię rani. Wtedy będziesz mogła naprawdę powiedzieć, że próbowałaś."

Dręczyciel to niezwykle emocjonalna powieść, ukazująca, że skrywanie w sobie swoich słabości nie jest dla nas korzystne. To powieść o przyjaźni i miłości, która miała swoje wzloty i upadki, ale przede wszystkim powieść o umiejętności wybaczania i uczenia się zaufania od nowa. Polecam!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Czytaninka
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Recenzja przedpremierowa

  Przyjacielu dlaczego stałeś się wrogiem?

  Przyjaźń jest wielkim darem, bez którego życie stałoby się puste i smutne. Każdy z nas chce mieć w życiu kogoś, kogo będzie mógł nazwać swoim przyjacielem. Ktoś taki w naszym życiu jest niczym anioł, który podnosi nas ku górze, kiedy my sami upadamy, Dzieli z nami nasze smutki i radości. Wspiera, pomaga, pociesza. Przyjaciel jest przy nas zawsze, wtedy kiedy go potrzebujemy. To on zna nasze wszystkie tajemnice i lęki. Prawda, że to wszystko brzmi pięknie? Z pewnością zarówno Ty drogi czytelniku, jak również ja życzylibyśmy sobie, aby ta piękna definicja przyjaciela miała swoje rzeczywiste odzwierciedlenie w życiu codziennym. Niestety nie zawsze wszystko wygląda tak idealnie.

  Tate i Jareda bohaterów powieści Penelope Douglas „Dręczyciel” od zawsze łączy przyjaźń. Są praktycznie nierozłączni. Wspierają się i pomagają sobie, ponieważ życie obojga nie jest łatwe. Tate bardzo wcześnie traci matkę, a jej najlepszy mieszka tylko z matką, która ma problem alkoholowy, bo ojciec po prostu odszedł. Nasza bohaterka tylko będąc blisko Jareda czuje się tak naprawdę bezpieczna. To jemu zwierza się ze swoich słabości i obaw, bo tylko jemu ufa bezgranicznie. Wszystko niestety zmienia się, kiedy w wieku czternastu lat chłopiec wraca z wakacji u ojca. Choć na zewnątrz wygląda tak samo, to dla Tate staje się kimś zupełnie obcym. Od tamtej chwili staje się jej dręczycielem. Robi wszystko, by zamienić życie swej byłej już przyjaciółki w piekło. Zagubiona dziewczyna czuje, że wszystko obróciło się przeciwko niej. Nie rozumie, dlaczego przyjaciel stał się jej prześladowcą. Nadchodzi jednak dzień, kiedy już nie dziewczyna, a silna kobieta jest gotowa, by stawić czoła oprawcy i odeprzeć jego ataki,które, choć nie są fizyczne bolą bardziej niż najbardziej dotkliwy cios.

  Autorka kreując w taki, a nie inny sposób koleje losów swoich bohaterów chce uświadomić nam czytelnikom, abyśmy nie oceniali zbyt pochopnie zachowań innych ludzi, nawet jeśli odbieramy je jako wręcz okrutne. Przyznam szczerze, że ja sama również już po przeczytaniu opisu znajdującego się na okładce książki wydałam bardzo bezwzględny osąd postaci Jareda, lecz kiedy poznałam powody, jakie kierowały jego tak wrogimi zachowaniami wobec Tate już nie byłam taka harda, choć niestety nie usprawiedliwiły one w moich oczach do końca postępowania młodego mężczyzny. Mimo to pamiętajmy, że w życiu nic nie jest tylko czarne albo tylko białe.

  Biorąc do ręki tę pozycję przygotujcie się na bardzo emocjonalną i trudną historię. Podczas lektury poczujecie wszystko to, co czuje osoba,która czuje się zaszczuta. Nie potrafi poradzić sobie z tym, co dzieje się w jej życiu, a jedynym sposobem,by przetrwać wydaje się ucieczka. Poznacie też drugą perspektywę, która z kolei przekona Was, że nienawiść może stać się sposobem na to, by rany, które skrywamy przed światem choć przez chwilę nie bolały tak mocno.

  Zdecydowanie jest to książka dla nieco młodszych czytelników jednak nie żałuję, że ją przeczytałam, za co serdecznie dziękuję wydawnictwu Editio oraz Grupie Wydawniczej Helion, ponieważ spędziłam przy niej bardzo wiele cennych chwil dzięki, którym po raz kolejny przekonałam się, że są w życiu wartości i uczucia, o które należy i warto walczyć bez względu na wszystko.

  Moja ocena to 7 /10

  Pozdrawiam,
  Agnieszka Kaniuk

Warto zerknąć