ebook O powstawaniu gatunków
3.98 / 5.00 (liczba ocen: 84261) Ilość stron (szacowana): 458

O powstawaniu gatunków
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 11.93
15.30 złpremium: 9.87 zł Lub 9.87 zł
13.16 zł Lub 11.84 zł
14.04 zł
16.45 zł Lub 14.81 zł
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
11.19 zł
11.65 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (19)
Inne proponowane

Pierwsze 1250 egzemplarzy słynnego dzieła Karola Darwina wykupiono w ciągu jednego dnia. Teorie w nim zawarte wywołały burzę nie tylko wśród naukowców...

Najsłynniejsze dzieło Karola Darwina zrewolucjonizowało nasze wyobrażenie o miejscu człowieka i innych żywych stworzeń na drabinie ewolucyjnej. Darwin jako pierwszy wykazał, że gatunki podlegają modyfikacjom w wyniku walki o byt, a dobór naturalny jest procesem trwałym i poprzez to nieodłącznym elementem istnienia.
Opublikowana w 1859 r. książka wywołała burzę. Zawierała bowiem treści nie tylko kontrowersyjne, lecz także obalające wcześniejsze teorie dotyczące życia na Ziemi. Darwin pisał swoje dzieło przed najważniejszymi odkryciami geologicznymi i paleontologicznymi, o czym warto dziś pamiętać, oceniając doniosłość jego teorii. Nauka szybko jednak przyznała rację autorowi „ O powstawaniu gatunków...”.
Współczesny czytelnik może podziwiać nie tylko przenikliwość angielskiego naukowca, nie ma bowiem wątpliwości, że w 2. połowie XIX w. kolejne odkrycia przyrodników zmierzały w kierunku teorii ewolucji – z podobną koncepcją chciał wystąpić choćby biolog Alfred Russel Wallace. Ponadto zachwyca klarowność wywodu, wielka kultura polemiki z oponentami, wreszcie skromność Darwina, a także jego ogromna erudycja poparta własnymi obserwacjami i licznymi podróżami.

O powstawaniu gatunków od Charles Darwin możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Dla wielu osób będzie trudna w odbiorze, mimo przejrzystości i podsumowań poszczególnych rozdziałów, jednak dla osób interesujących się naukami przyrodniczymi jest to pozycja obowiązkowa. Po prostu nie wypada nie znać jednego z najsłynniejszych dzieł biologii, a spokojnie można sobie tę lekturę odpowiednio dawkować – kawałek po kawałku, fragment po fragmencie. Będzie to dobre rozwiązanie, aby się nie zniechęcić, a żeby faktycznie mieć na swoim koncie czytelniczym coś tak konkretnego i istotnego.

Cała recenzja na blogu: O powstawaniu gatunków

Ocena: 5/6
©BookeaterReality
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć