Nowolipie. Najpiękniejsze lata
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

średnia ocena: 4.13 / 5.00
liczba ocen: 100
Ilość stron (szacowana): 475
dołącz do programu UpolujEbooka.pl
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.33 zł
33.92 zł
33.92 zł
39.90 zł
39.90 zł
Pozostałe księgarnie
33.56 zł
33.90 zł
33.92 zł
35.91 zł
39.90 zł
Opis:

 

Józef Hen - chłopak z Nowolipia - wraca do świata swojego dzieciństwa. Opisuje przedwojenną, wielokulturową Warszawę i żydowski Muranów - krajobraz najmłodszych lat. Wspomina czasy pierwszych miłości, podwórkowych figli, kłopotów w szkole i... debiutanckich artykułów w „Małym Przeglądzie". I wreszcie bombardowania w oblężonej Warszawie.

Siedemnastoletni pisarz trafił na budowę drogi z Lwowa do Kijowa. To był inny świat, okrutny i surowy, ale Hen przekornie nazywa ten okres „najpiękniejszymi latami". To czas, gdy straty i cierpienia mieszały się z psychologicznymi odkryciami, ważnymi dla późniejszego autora, a dramatyczne przygody miał zakończyć powrót do domu, którego już nie było. Na Nowolipie, które legło w gruzach.

Opowieść Hena poddaje się kaprysom pamięci, dystans kondensuje przeszłe wydarzenia, a doświadczenie dodaje do nich zabawne i dramatyczne puenty.

„Nowolipie” i „Najpiękniejsze lata” to dwie opowieści o dzieciństwie i młodości znanego pisarza, nasycone dystansem, cierpieniem, ale i ciepłym dowcipem. Józef Hen zabiera nas w fascynującą podróż.

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć