ebook Analityzmy leksykalne i ich syntetyczne odpowiedniki w prasie
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Analityzmy leksykalne i ich syntetyczne odpowiedniki w prasie
ebook: pdf

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 15.63
wciąż za drogo?
18.95 złpremium: 11.37 zł Lub 11.37 zł
15.63 zł Lub 14.07 zł
19.95 zł
16.13 zł
16.96 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

W książce przedstawiono obecne we współczesnej prasie analityczne konstrukcje leksykalne, które mają syntetyczne odpowiedniki. Praca ma charakter analityczno-materiałowy, zbiera dotychczasową wiedzę na temat tytułowego zjawiska. Autorka poddała obserwacji materiał pochodzący z wybranych periodyków polskich o zróżnicowanej tematyce i przeznaczonych dla różnego kręgu odbiorców. Treści teoretyczne łączą się z analizą zgromadzonych przykładów pod względem strukturalnym, semantycznym i pragmatycznym.

Publikacja przynosi odpowiedź na pytania, z jakich komponentów zbudowane są analityzmy leksykalne mające jednoelementowe odpowiedniki, jakie relacje znaczeniowe zachodzą między omawianymi jednostkami, jakie kompetencje nadawczo-odbiorcze są wymagane do właściwego odczytywania peryfraz i ich ekwiwalentów oraz jakie funkcje przypisywane są konstrukcjom analitycznym i syntetycznym we współczesnych periodykach.

Analityzmy leksykalne i ich syntetyczne odpowiedniki w prasie od Katarzyna Burska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć