Mapa kości
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.77 / 5.00
liczba ocen: 711
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.99 zł
23.51 zł
26.23 zł
31.99 zł
31.99 zł
Pozostałe księgarnie
25.91 zł
27.59 zł
28.79 zł
28.79 zł
29.00 zł
30.39 zł
30.39 zł
31.99 zł
Opis:

Postapokaliptyczna kontynuacja „Ognistego oczyszczenia”. Mroczna powieść o żądzy władzy oraz o lęku przed innym, który prowadzi do upadku ludzkości.

Okrucieństwo mamy we krwi. Trzeba je tylko uwolnić...
Po masakrze na Wyspie Cass musi zrobić wszystko, by powstrzymać własnego brata i pozostałe Alfy przed całkowitym zniewoleniem Omeg. Czy pomoże jej w tym Prowodyr, który do tej pory był współpracownikiem jej bliźniaka?

Recenzje blogerów
Jeśli czytaliście moją recenzję Ognistego oczyszczenia to wiecie, że nie potrafiłam jednoznacznie ocenić tej książki. Zabierając się za Mapę kości spodziewałam się więc powolnego wprowadzenia i mozolnej akcji na początku książki i niewiele się pomyliłam. Podobnie jak pierwszy tom, tak i ten można podzielić na dwie części - pierwsza, która jest wolniejsza i druga, gdzie akcja pędzi niesamowitym tempem. Przyznaję, że pierwsza część tej książki mnie zaskoczyła, bo spodziewałam się, że trochę się wynudzę podobnie jak podczas czytania Ognistego oczyszczenia, jednak tutaj pomimo wolnego tempa akcji nie było mowy o nudzie. W początkowej części Mapy kości lepiej poznajemy bohaterów, ich uczucia i motywy. Dzięki temu, że autorka poświęciła im tak dużą uwagę, mogłam zrozumieć ich dalsze postępowanie i dlaczego zachowywali się tak, a nie inaczej. Spodobał mi się sposób, w jaki autorka przedstawiała swoich bohaterów - nic nie pisała wprost, wiele rzeczy trzeba było wyczytać pomiędzy wierszami, przez co postaci sporo zyskały. Kolejna rzecz, która wypada dużo lepiej niż w pierwszym tomie to ilość dialogów/monologów i ich stosunek do opisów, w Ognistym oczyszczeniu większość tekstu zajmowały dialogi/monologi Cass, a tutaj, w Mapie kości autorka postawiła na opisy, dzięki czemu książkę czyta się dużo szybciej. W drugiej części tej książki akcja przyspiesza, a autorka serwuje czytelnikowi kilka niesamowitych zwrotów akcji, przyznaję, że niektórych kompletnie się nie spodziewałam. Podtrzymuję moje zdanie co do genialnego wręcz pomysłu na fabułę, bo to, co otrzymujemy w książkach Francesca Haig, jest spektakularne, i o tle, o ile w Ognistym oczyszczeniu uważałam, że pomysł nie został wykorzystany w pełni, to w Mapie kości wypada to dużo, dużo lepiej. Nie będę wam tu opisywać, jak wygląda świat Alf i Omeg, bo to po prostu trzeba przeczytać.

Mapa kości to świetna powieść, dużo lepsza od pierwszego tomu serii. Autorka rewelacyjnie wykreowała świat Alf i Omeg, fani dystopii będą zachwyceni. Francesca Haig odpowiedziała na kilka pytań, które powstały po przeczytaniu Ognistego oczyszczenia, ale pozostawiła nam kolejne, na których rozwiązanie pozostaje nam czekać. Mapa kości jest dowodem na to, że Francesca Haig ciągle rozwija się jako autorka, pracuje nad swoim stylem, poprawia błędy, wierzę, że trzeci tom pokaże nam, że dojrzała i potrafi zaczarować każdego czytelnika. Z wielką przyjemnością przeczytałam tę książkę, mam nadzieję, że wy również się nie rozczarujecie!

Ocena: 5/6
©My Fairy Book World
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć