Geniusz zbrodni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.43 / 5.00
liczba ocen: 2535
Ilość stron (szacowana): 392
Audioteka#Audiobooki nawet 50% taniej
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
32.00 złpremium: 19.20 zł
-37% 19.90 zł
25.60 zł
27.20 zł
30.01 zł
Pozostałe księgarnie
27.19 zł
27.20 zł
27.84 zł
28.48 zł
28.80 zł
29.00 zł
32.00 zł
32.00 zł
32.00 zł
32.00 zł
Opis:

Detektyw Robert Hunter musi zmierzyć się ze swoją przeszłością, żeby przechytrzyć najbardziej perfidnego mordercę, z jakim miał do czynienia.

W prowincjonalnym miasteczku w stanie Wyoming dochodzi do wypadku. Kierowca ciężarówki, który zasłabł za kierownicą, wjechał do przydrożnego baru, po drodze taranując stojący na parkingu samochód. Wypadek okazuje się jednak dużo bardziej makabryczny, kiedy w bagażniku potrąconego auta policja znajduje ludzkie głowy. Szeryf aresztuje człowieka podejrzanego o podwójne morderstwo. W trakcie śledztwa dokonuje przerażającego odkrycia…

Sprawę przejmuje FBI, ale tym razem agenci muszą poprosić o pomoc z zewnątrz. Zwracają się do Roberta Huntera, psychologa, który swego czasu specjalizował się w badaniu zachowań przestępców, a obecnie jest inspektorem policji w Los Angeles w wydziale zajmującym się szczególnie brutalnymi przestępstwami. Podczas przesłuchań Hunter dociera do straszliwych tajemnic, których nikt się nie spodziewał, a tożsamość samego mordercy okazuje się tak niejasna, że nawet FBI nie zdawało sobie sprawy z jego istnienia… aż do teraz.

CYTATY:
Wprawdzie cierpliwość jest cnotą, ale jej pielęgnowanie nie należy do przyjemności.
Morderstwo zawsze pozostanie morderstwem, a jego motywy nie mają żadnego znaczenia, czy to będzie sprawiedliwa zemsta, czy sadystyczna żądza.
Czyż to nie jest intrygujące, jakie mechanizmy obronne stosuje psychika ludzka? Próbując uniknąć cierpienia, które pojawia się na horyzoncie, nasz mózg, czasem nawet podświadomie, stara się za wszelką cenę znaleźć jakąś alternatywną odpowiedź. Jesteśmy gotowi pomijać fakty i trzymamy się kurczowo wygodnej wersji, chociaż wiemy, że nie jest prawdziwa.
W przypadku kogoś, kto nosi w sobie tak głębokie urazy, wystarczy jedno słowo, jakiś dźwięk, kolor, zapach, obraz... jeden z wielu najróżniejszych drobiazgów, by w jego okaleczonej psychice na nowo rozjątrzyła się niezwykle bolesna rana. Zazwyczaj człowiek taki reaguje bardzo nieprzewidywalnie, a jeśli ma skłonności do przemocy, wtedy najczęściej się do niej posuwa.
Wyzwiska są dla słabych. Dla ludzi, którym brakuje inteligencji, by spierać się na poziomie.
Każdy czasem potrzebuje trochę wsparcia. Nie ma się czego wstydzić. Dzisiaj ja pomogłem jemu, może kiedyś on pomoże komuś innemu.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Poprzednie powieści autora powodują szybsze bicie serca, ale ta cześć to najbardziej ekstremalny rollercoaster.

  Historia zaczyna się niemal niewinnie. W małym amerykańskim miasteczku kierowca traci panowanie nad samochodem i mijając o włos przydrożny bar, potrąca parkujący tuż obok pikap. Ot zwykły wypadek, zrządzenie losu. Mówiąc kolokwialnie - bywa. Za to bagażnik tegoż samochodu kryje szokujące znalezisko wywołujące gęsią skórkę - dwie ludzkie głowy. Następuje natychmiastowe aresztowanie właściciela "feralnego" pikapa. Z taką sprawą służby mundurowe prowincjonalnego miasteczka z pewnością sobie nie poradzą, więc do akcji wkracza FBI. Poza tym okoliczności całego zdarzenia powodują, że do śledztwa zostaje zaangażowany Robert Hunter. Razem z dyrektorem Krajowego Centrum Analitycznego FBI Adrianem Kennedy i agentką specjalną Courtney Taylor toczą nierówną grę z geniuszem zbrodni.

  Spotkanie Huntera z podejrzanym jest jak kamień, który wrzucony do wody zatacza coraz większe kręgi. Autor serwuje nam coraz to nowe zagadki, ujawniane zostają kolejne tajemnice również z życia agentki Taylor jak i samego Huntera, który musi mierzyć się z koszmarami przeszłości.

  "Pytania piętrzyły się sterta brudnych naczyń i jak dotąd wszystkie pozostawały bez odpowiedzi."

  Z całą pewnością mamy do czynienia z jednej strony z niewyobrażalnym zwyrodnialcem, potworem w ludzkiej skórze, a z drugiej genialnym umysłem, który zaplanował wszystko w najdrobniejszych szczegółach i jest jak lalkarz, który panuje nad całym przedstawieniem.

  "Zboczony świr. Poziom mistrzowski."

  Czytając "Geniusza zbrodni" miałam przed oczami sceny z filmu "Lot skazańców" (Con Air) z Nicolasem Cagem, jak i genialnego "Milczenia owiec" z Anthonym Hopkinsem i Jodie Foster. A najlepsze i najbardziej przerażające w tej książce jest to, że autor oparł fabułę i postaci na autentycznych wydarzeniach i ludziach, z którymi się zetknął jako psycholog badający zachowania przestępców (ze stron redakcyjnych). Dla mnie bomba!
  http://naczytniku.blogspot.com/2017/05/geniusz-zbrodni.html

Inne proponowane
Warto zerknąć