ebook Niebieski autobus
3.58 / 5.00 (liczba ocen: 504) Ilość stron (szacowana): 317

Niebieski autobus
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 18.24
Audiobook - najniższa cena: 26.41
wciąż za drogo?
21.30 złpremium: 13.74 zł Lub 13.74 zł
18.24 zł Lub 16.42 zł
22.90 zł
22.90 zł
22.90 zł Lub 20.61 zł
18.44 zł
18.86 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Głośna powieść Barbary Kosmowskiej o dojrzewaniu na prowincji w czasach PRL-u i tęsknocie do wielkiego świata. Idealna dla wszystkich, którym obce są kanki na mleko czy legendarne meblościanki.

Miśka Pietkiewicz dorasta w epoce kanek na mleko i chronicznych braków w zaopatrzeniu. Jej rodzinę trudno określić mianem pospolitej. Największą dumą taty jest mocna głowa i wysoka jakość produkowanego przezeń bimbru. Mama marzy o prawdziwym segmencie pokojowym i prowadzeniu kiosku z gazetami. Babka Bronia z rozrzewnieniem wspomina swoją karierę suflerki w prawdziwym teatrze i budzi powszechny szacunek w dni wypłaty renty, a wujek Roman do perfekcji opanował sztukę uwodzenia i tylko Temida nie chce się poddać jego czarowi.
Dzieciństwo Miśki rozświetlone jest blaskiem kineskopu telewizora zdobytego przez wuja w niejasnych okolicznościach. Dojrzewaniu zaś towarzyszy ogród pana Sybiduszki, miejscowego strażaka.
Pewnego dnia Miśka wsiada w niebieski autobus i wyposażana w obrazek Najświętszej Panienki, butelkę bimbru i słoik smalcu wyrusza na podbój wielkiego świata. Tylko czy dojedzie tam, gdzie chce dotrzeć – do domu?

Niebieski autobus od Barbara Kosmowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jadąc niebieskim pociągiem przez bezkres lasów i pól z radością, a momentami również wzruszeniem odkrywam ostatnie strony Niebieskiego autobusu. Ze świadomością, że jest to opowieść, która w zaskakująco piękny sposób wpisuje się w epokę, jakże odmienną od tej, gdzie mleko z butelki z kolorowym kapslem smakowało o niebo lepiej, niż ciecz, którą teraz dostajemy w kolorowych kartonach.

Dziwię się również sam sobie, że wcześniej nie dano było mi poznać tej ze wszech miar wyjątkowej książki autorstwa Barbary Kosmowskiej. Jednak, jak to mówią, co się odwlecze, to nie uciecze, tym bardziej więc napawa mnie dumą fakt, że mogłem ją poznać, a czytając odkrywać wszystko to, co bezpowrotnie przeminęło wraz z niebieskim autobusem z naszego życia.

Cała recenzja na blogu: Niebieski autobus

Ocena: 6/6
czytaj więcej
©Żółta karteczka
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Razem z główną bohaterką Miśką odbywamy sentymentalną podróż od czasów dzieciństwa w PRL-u poprzez dojrzewanie i podejmowanie pierwszych, dojrzałych decyzji. Książka pełna dowcipnych dialogów i zabawnych sytuacji, ale też poruszająca i często wzruszająca.

Warto zerknąć