Bramy Światłości. Tom 1
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.69 / 5.00
liczba ocen: 465
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 19.15 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
25.13 zł
26.17 zł
31.92 zł
31.92 zł
Pozostałe księgarnie
-13% 19.15 zł
31.92 zł
25.50 zł
26.49 zł
28.73 zł
28.73 zł
31.92 zł
Opis:

Pan odszedł i serce świata przestało bić. Królestwo, oparte na solidnej podstawie niebiańskiej hierarchii, musi trwać.

Daimon, jeszcze niedawno wyrzutek i szaleńca, pragnący zniszczyć świat, znów stał się szanowanym, choć niezbyt lubianym Świetlistym, Abaddonem Niszczycielem, w służbie Królestwu. Odwieczna, ulubiona banda uskrzydlonych drani, zabójców i intrygantów na nowo przygarnęła go do swoich wielkich, gorących serc. Alleluja!

Świetlista z dobrego rodu, imieniem Sereda – podróżnik, kartograf, odkrywca – która właśnie wróciła z kolejnej wyprawy, przyniosła Razjelowi, Panu Tajemnic dobrą nowinę. Znane jest miejsce bytności Pana.

Królestwo organizuje ekspedycję badawczą w dzikie i nieznane Strefy Poza Czasem, by rzucić się w wir najbardziej szalonych niebezpieczeństw czyhających gdzieś na najparszywszym zadupiu wszechświata i odnaleźć emanację Światłości.

Dowódcą wyprawy zostaje Tańczący Na Zgliszczach ze śmiercionośną Gwiazdą Zagłady.

Uważajcie na marzenia, skrzydlaci. Czasem spełniają się, jak klątwa.

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Świetna kontynuacja, która utrzymuje nastrój i tempo poprzednich części cyklu. Powrót do tematyki, po takim czasie, mógł okazać się karkołomny dla autorki (nie jeden na tym poległ) ale Bramy Światłości to coś więcej niż odcinanie kuponów.
  Bohaterowie znani z poprzednich części zupełnie w nowej odsłonie. Fascynujący obraz Stref Poza Czasem, gdzie muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, którymi często jest ich własny charakter.
  Dużo niespodziewanych zwrotów akcji, a wszystko podane w doskonałej, bogatej formie.
  Z niecierpliwością czekam na drugi tom.

 • Awatar

  Kontynuacja najlepsza z możliwych. Niby jest wszystko co już było, czytelnik wraca do tego co teoretycznie zna bardzo dobrze. Ten sam cykl, te same ulubione postacie, to samo lekko szydercze i czarne poczucie humoru. A jednak autorce udało się nie powielać schematów poprzednich tomów i stworzyć coś świeżego.

  Akcja przenosi się do Stref Poza Czasem, które są miejscem w równym stopniu fascynującym i pięknym, co przerażającym. Tak jak zmienia się kraina, tak zmieniają się i bohaterowie. Po traumatycznych przeżyciach z poprzednich części każdy (poza niezmiennie szalonym Piołunem) przeszedł pewną przemianę. Zmiany są subtelne, ale zauważalne. Charakter postaci delikatnie się wyostrzył, bohaterowie rozwinęli się i teraz mamy okazję niejako poznać ich na nowo dzięki czemu np. Lampa mógł w końcu zaświecić należytym blaskiem.

  „Bramy Światłości” to tak jak poprzednie tomy powieść fantastyczna, pełna intryg, magii i tajemnic, ale to również powieść przygodowa. Historia ryzykownej wyprawy w nieznane, której finał może być ostatecznym i definitywnym końcem.

  Maja Lidia Kossakowska ma niezwykle bogatą wyobraźnię a ja już nie mogę się doczekać co jeszcze wymyśli, w którą stronę potoczy się historia i jak rozwiną się losy bohaterów w kolejnym tomie.

Inne proponowane
Warto zerknąć