Pani Einstein
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.73 / 5.00
liczba ocen: 1926
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
23.99 zł
Opis:

Jesień 1896 roku. Mileva ma dwadzieścia jeden lat i jako jedna z pierwszych kobiet rozpoczyna studia fizyczne na uniwersytecie w Zurychu. Uważa, że jej kalectwo przekreśla szanse na miłość. Postanawia w pełni poświęcić się nauce. Jest nieprzeciętnie inteligenta, ambitna i zamierza wiele osiągnąć. 

Studiujący z nią Albert zakochuje się w jej niezwykłym umyśle i niedoskonałym ciele. W ich małżeństwie jest miejsce nie tylko na miłość, ale też na wspólną pasję.

Kilkanaście lat później świat zachwyca się odkryciami Einsteina. Nikt nie pyta jak ich dokonał, nikt nie wspomina o Milevie. 

Wciągająca i poruszająca historia żony Einsteina, genialnej fizyczki, której wkład w naukę został zapomniany. Kim była i dlaczego nic o niej nie wiemy?

 

CYTATY:
Zazdrość jest silnym i nieprzewidywalnym uczuciem, nawet jeśli szczerze ufasz ukochanej osobie.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Dla mnie rewelacyjna książka. Mocno mnie poruszyła - obraz Alberta Einsteina, jaki wyłania się z tej książki, wskazuje na fakt, że prawdopodobnie był człowiekiem, do którego nie chciałabym się zbliżyć na odległość wyciągniętej miotły, niezależnie od jego dorobku intelektualnego ;-) Polecam!

  • Awatar

    To pierwsza książka na temat Einsteinów jaką przeczytałam. Nie mam porównania i nie znam faktycznych losów tej pary, a sama autorka,twierdzi, że to beletrystyka, nie naukowa biografia.
    Mimo założenia że jest w niej wiele fikcji literackiej, nie zapałałam sympatią do wybitnego Alberta Einsteina.

Warto zerknąć