ebook Naznaczona
4.32 / 5.00 (liczba ocen: 67)

Naznaczona
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 14.76
wciąż za drogo?
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
19.90 zł
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
23.32 zł
23.62 zł Lub 21.26 zł
29.52 zł Lub 26.57 zł
14.76 zł
19.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane
Czwarta powieść znakomicie skrojonego cyklu urban fantasy autorki trylogii „Czarne Kamienie”. Przedstawia tajemniczy, barwny i niebezpieczny świat, nad którym władzę objęli Inni.
 

Przez wieki Inni i ludzie żyli obok siebie, ale stosunki między nimi były napięte. Gdy jednak ludzkość przekroczyła pewne granice, Inni muszą zadecydować, ile człowieczeństwa są w stanie tolerować – zarówno w swej społeczności, jak i w sobie samych…
Ponieważ Inni zawarli sojusz z cassandra sangue, delikatnymi acz potężnymi wieszczkami krwi, które były wykorzystywane przez własny gatunek, relacje między ludźmi a Innymi ulegają zmianie. Niektórzy z nich, tak jak Simon Wilcza Straż, wilczy strażnik i przywódca Dziedzińca w Lakeside, i wieszczka krwi Meg Corbyn, uważają nowe przymierze za korzystne – nie tylko pod względem osobistym, ale również praktycznym.
Nie wszyscy jednak są przekonani do takiego rozwiązania. Grupa ludzi o zradykalizowanych poglądach planuje przejęcie kontroli nad krainą i organizuje serię brutalnych ataków na Innych. Nie wie tylko, że ziem Innych strzegą o wiele starsze i bardziej niebezpieczne siły niż wampiry i zmiennokształtni. Owe moce są w stanie uczynić wszystko, by uchronić to, co do nich należy…

Naznaczona od Anne Bishop możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
W serii Inni autorstwa Anne Bishop przepadłam dobre pięć lat temu Pierwsze trzy tomy przeczytałam zaraz po premierze, a potem „tak jakoś wyszło”, że dopiero teraz znalazłam czas na kolejny z nich.

LUDZIE CZY INNI?

Od dawien dawna ludzie żyli w zgodzie z Innymi – zmiennokształtnymi stworzeniami natury. Jednak grupa osób o radykalnych poglądach chce przejąć wszystkie tereny dla siebie. Co na to Inni? Czy dojdzie do starcia? I kto ujdzie z niego z życiem?

Naznaczona to trzecia część serii, którą przeczytałam długo po poprzednich tomach. Sama poczułam, że taka przetrwa nie była najlepszym pomysłem – trochę odzwyczaiłam się nie tyle od fantastyki, ile od świata Innych, od postaci i miejsc. Ciężko było mi się odnaleźć po raz kolejny w fabule, bo nie pamiętałam w 100%, co zdarzyło się wcześniej. Oczywiście, mogłam to spokojnie nadrobić, ale nie chciałam tracić czasu.

Nie jestem pewna, czy moja ocena będzie realistyczną oceną twórczości Bishop, bo od poprzednich tomów nieco zmieniły się moje literackie gusta. Obecnie czytam więcej powieści obyczajowych i kryminałów, a stronię od fantastyki. Może to dlatego, że trochę dorosłam, dojrzałam i świat fantastyki po prostu przestał być dla mnie tak fascynujący jak niegdyś. Bo Naznaczoną czytało się wcale nieźle, nie narzekam, ale... zabrakło fajerwerków. Zabrakło „tego czegoś”, co w poprzednich tomach sprawiło, że nie mogłam oderwać się od lektury. Że nie mogłam przenieść się z powrotem do rzeczywistości. Miło było odwiedzić jeszcze raz moich ulubionych, sympatycznych głównych bohaterów. Spodobała mi się też lekka i niezwykle delikatna zapowiedź wątku romantycznego w następnej (następnych?) częściach. Ale jednak nie skompensowało to braku dreszczyku emocji, braku zwrotów akcji. Moim zdaniem większą część książki zajmują opisy dotyczące organizacji, przygotowań do wojny czy starcia zamiast właściwego starcia. Nie wiem dlaczego, ale co najmniej kilka razy wspomniano o zapasach papieru toaletowego, co dla mnie osobiście było już trochę dziwne.

Naznaczona to moim zdaniem kontynuacja serii, której jednak „czegoś zabrakło”. Nie wiem, czy to tylko moje uczucie, ale powieść nie wciągnęła mnie tak, jak poprzednie. Mimo to jestem pewna, że miłośnicy fantastyki dobrze odnaleźliby się w tej rzeczywistości.

Ocena: 3+/6
©Caroline Livre
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Szczerze mówiąc po pochłonięciu poprzednich trzech części czekałam z niecierpliwością na ta pozycję, ale nie jestem w pełni ustatysfakcjonowana. Nie zadziało się nic nowego moim zdaniem, nic nie przykuło mojej uwagi, książkę czytałam prawie miesiąc, męczyłam ją. Jestem zawiedziona :(

Warto zerknąć