ebook Muzeum porzuconych sekretów
3.8 / 5.00 (liczba ocen: 323) Ilość stron (szacowana): 688

Muzeum porzuconych sekretów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 22.00
wciąż za drogo?
22.00 zł Lub 19.80 zł
39.99 zł
39.99 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
34.81 zł
35.59 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Trzy kobiety. Ołena Dowhan, członkini UPA zabita przez stalinowską policję w 1947 roku. Jej historię, po znalezieniu starej fotografii, odkrywa kijowska dziennikarka Daryna Hoszczynska i zafascynowana postacią zamierza stworzyć o niej dokument. I wreszcie Władysława Matusewycz, przyjaciółka Daryny, malarka, która zginęła w wypadku samochodowym, a ktoś skradł jej obrazy. Ale czy jej śmierć była tylko nieszczęśliwym zdarzeniem? A może, jak w przypadku Ołeny, to zabójstwo polityczne?

Zaczynamy śledztwo i poznajemy historię każdej z kobiet.
Co je łączy?
Szukając odpowiedzi, odkrywamy Ukrainę, jakiej nie znaliśmy, bo „Muzeum porzuconych sekretów” jest powieścią, jakiej nasz sąsiad wcześniej nie miał.

„Muzeum porzuconych sekretów” wydane w 2009 roku, po Euromajdanie, okupacji Krymu i rosyjskiej inwazji, jest świadectwem heroicznej walki o pamięć i zarazem spoiwem jednoczącym społeczeństwo. Przywraca też należne miejsce kobietom w ukraińskiej narracji, będąc bezlitosną krytyką patriarchatu, zaś czytelnikowi zagranicznemu pozwala lepiej zrozumieć skomplikowane wybory rodaków Oksany Zabużko.

„Muzeum porzuconych sekretów” zostało okrzyknięte wydarzeniem roku (Korrespondent 2010), książka zdobyła m.in. nagrodę BBC Ukraine (2010), Literacką Nagrodę Europy Środkowej „Angelus” (2013), a szwajcarski dziennik „Tages-Anzeiger” uznał ją w 2020 roku za jedną z dwudziestu najważniejszych powieści XXI wieku.

Ebook „Muzeum porzuconych sekretów” – rekomendacje:
• Powieść na światowym poziomie literackim, w której pytania o człowieczeństwo i relacje między płciami przedstawione są w sposób historycznie konkretny i uniwersalny.
Achim Engelberg, NZZ News

• Postanowiliśmy nagrodzić książkę niezwykłą, w której przenikają się historia i dzień dzisiejszy, rzeczywistość i magia, miłość, zdrada i śmierć.
Natalia Gorbaniewska, przewodnicząca jury Nagrody Literackiej Europy Środkowowschodniej Angelus 2013.

• Wybitna pisarka, wybitna powieść.
„Newsweek Polska”

• „Muzeum porzuconych sekretów” jest darem dla narodu ukraińskiego. Jest powieścią mającą ambicje być odnośnikiem do dyskusji o tożsamości, która została na nowo przedefiniowana po karnawale Pomarańczowej Rewolucji.
„Tygodnik Powszechny”

Oksana Zabużko (ur. 1960) – jedna z czołowych ukraińskich pisarek, autorka ponad dwudziestu książek (poezja, proza, eseistyka, filozofia), laureatka wielu nagród krajowych i zagranicznych. Wykładała na uniwersytetach w USA (Pensylwania, Harward, Pittsburgh). Jej książki i artykuły zostały przetłumaczone na języki: polski, angielski, francuski, niemiecki, czeski, węgierski, chorwacki, bułgarski, rosyjski, perski. W Polsce ukazały się powieści • Badania terenowe nad ukraińskim seksem (2003) i • Muzeum porzuconych sekretów (2012), zbiór opowiadań • Siostro, siostro (2007), wywiad rzeka • Ukraiński palimpsest. Oksana Zabużko w rozmowie z Izą Chruślińską (2013) oraz zbiór esejów • Planeta Piołun. W 2013 r. za Muzeum porzuconych sekretów otrzymała Nagrodę Literacką „Angelus”. Mieszka w Kijowie.

Muzeum porzuconych sekretów od Oksana Zabużko możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Każda prawda jest wynikiem tak skomplikowanej łamigłówki, z tyloma ukrytymi elementami, że zwykły człowiek do końca życia się w tym nie połapie. A fikcja to zadanko z jedną niewiadomą, maksimum z dwiema. I im więcej informacji wokół, tym bardziej ludzie będą woleli proste rozwiązania.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć