Czarnoksiężnik i kryształ
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.20 / 5.00
liczba ocen: 80161
Ilość stron (szacowana): 707
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-29% 26.60 zł
26.60 zł
29.91 zł
31.16 zł
31.54 zł
Pozostałe księgarnie
-13% 21.28 zł
-29% 21.31 zł
23.94 zł
30.40 zł
30.77 zł
31.54 zł
32.30 zł
32.30 zł
34.19 zł
34.50 zł
37.99 zł
37.99 zł
37.99 zł
Opis:

Trójka przyjaciół wygrywa pojedynek na zagadki i uchodzi z życiem z zastawionej pułapki. W konfrontacji z maszyną zwycięzcą zostaje młody Eddie. Bohaterowie docierają do Topeki we współczesnej Ameryce, zniszczonej i zdziesiątkowanej przez epidemię zabójczej grypy. Roland decyduje się opowiedzieć współtowarzyszom o swojej młodości, o walce, po której stał się prawdziwym rewolwerowcem. Wspomina pierwszą wielką miłość - Susan Delgado. W jego historii pojawia się czarownica przechowująca tajemniczą kryształową kulę, dzięki której osoby obdarzone magicznymi zdolnościami mogą oglądać wydarzenia dziejące się z dala od nich.

CYTATY:
Nie ma nic złego w odczuwaniu strachu, bać się - to normalne, ale okazać strach..o, to już zupełnie co innego.
Panika jest chorobą zaraźliwą, zwłaszcza w sytuacjach, gdy nic nie wiadomo i wszystko zmienia się z chwili na chwilę.
Mężczyźni. Nie mogła pojąć, dlaczego tak wiele kobiet boi się mężczyzn. Czyż bogowie nie stworzyli ich z najdelikatniejszą częścią flaków wiszącą tak po prostu, na świeżym powietrzu, niczym jakieś nienormalne jelito? Kopnąć ich tam, a zwijają się jak ślimaki. Popieścić ich tam, a mózg im się rozpływa.
(...) kiedy nie ma wyboru, wahanie zawsze jest błędem.
Głupcy to jedyni ludzie na ziemi, którzy zawsze dostają to, co się im należy
Z każdej sytuacji masz trzy wyjścia (...). Możesz postanowić coś zrobić, możesz postanowić nic nie robić... i możesz postanowić, że nic nie postanowisz.
Czasami, zwłaszcza jeśli człowiek wie, że będzie ciężko, najlepiej jest zacząć od razu. I niech się dzieje, co chce.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  W dużej mierze książka poświęcona retrospekcji życia Rolanda a szczególnie jego miłości do Susan.

 • Awatar

  Bardzo ciekawa część cyklu - dowiadujemy się sporo o przeszłości Rolanda, ale też główny nurt nie jest pozostawiony samemu sobie - wiele się dzieje, pojawia się wiele nowych elementów do układanki. Po prostu bardzo dobre rozwinięcie cyklu.
  Z ciekawostek: można tutaj zauważyć jak autor mocno splata cykl "Mrocznej Wieży" z innymi swoimi książkami, ale odkrywanie tego zostawiam zainteresowanym (lektura innych książek Kinga jest mocno wskazana, i nie koniecznie chodzi ty o horrory).

 • Awatar

  Chyba jeden z lepszych tomów. Trzymająca w napięciu opowieść z czasów młodości Rolanda jest chyba lepsza, niż cała reszta sagi. No i końcówka historii z Blaine'm... Ale jeśli ktoś dotarł już do tego tomu, to chyba nie potrzebuje rekomendacji ;)

Inne proponowane
Warto zerknąć