ebook Uciekałem przed zimą. Podróż na rosyjski Daleki Wschód
3.58 / 5.00 (liczba ocen: 11)

Uciekałem przed zimą. Podróż na rosyjski Daleki Wschód
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 16.69
wciąż za drogo?
21.39 złpremium: 13.80 zł Lub 13.80 zł
18.86 zł Lub 16.97 zł
19.64 zł
23.37 zł Lub 21.03 zł
16.55 zł
16.69 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (9)
Inne proponowane

Myśl o opisaniu rosyjskiego Dalekiego Wschodu wygnała autora z ciszy moskiewskiej Biblioteki im. Lenina na najdalsze krańce Ziemi. Żmudne przedzieranie się przez raporty i dane, które początkowo miało stać się doktoratem z geografii, zmieniło się w nostalgiczną podróż. Podróż, której towarzyszyła metafora jesieni, która jest „hymnem na cześć smutku, ale nie rozpaczy”. Owocem tej wyprawy stała się fascynująca książka spod znaku „geografii narracyjnej” – bardzo szczególnego rodzaju pisarstwa, w którym uczone odkrycia splatają się z opowieściami o rozmaitych, czasem najdziwniejszych, perypetiach.
Jak pisze Cédric Gras we Wstępie: „Chciałem nasycić moje oczy tym Dalekim Wschodem, przybliżyć go, spisać ciekawe miejsca, opowiedzieć ich historię i współczesność, przepowiedzieć przyszłość. Rosji nad Pacyfikiem nie da się wyjaśnić. Można tylko o niej opowiadać”.

Uciekałem przed zimą. Podróż na rosyjski Daleki Wschód od Cédric Gras możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć