ebook Między wierszami
3.29 / 5.00 (liczba ocen: 31) Ilość stron (szacowana): 305

Między wierszami
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.27
wciąż za drogo?
22.27 zł Lub 20.04 zł
27.90 zł
27.90 zł Lub 25.11 zł
22.32 zł
23.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Mieli już do siebie nie pisać. Miało nie być kolejnych e-maili, które złożą się później w książkę. Ale z przyjaźnią nie taka prosta sprawa. Potrzeba rozmowy jest silniejsza od wszelkich postanowień.

Małgorzata Domagalik i Janusz L. Wiśniewski znów zaczynają elektroniczną korespondencję. On w pierwszym liście pisze: będę cytował dane, zarzucał Cię faktami, odwoływał się do nauki, powątpiewał w Twoje dane, albo przyjmował je z zachwytem. Egoistycznie będę „wysysał” z Ciebie wszystko, czego nie wiem. Bo ja uwielbiam wiedzieć. Może nawet bardziej niż Ty. Ona zaś proponuje, by tym razem było więcej o miłości. I jest. Choć rozmawiają także o swoich lekturach, wizytach w teatrze, podróżach, wspomnieniach, rodzinnych radościach i smutkach. Ona opowiada mu o pobycie w Paryżu i rozmowie z Paulo Coelho; on zafascynowany donosi o teorii, jakoby szczęście zależało od działania trzech substancji chemicznych i dodaje, że najwięcej karatów w diamentach przypada na m2 placu, który ona widzi z okien hotelu. Rozmawiają o afrodyzjakach, starych fotografiach, zmysłowym głosie nowej żony Sarkozy’ego. Co chwila odkrywają, że patrzą na świat w różny sposób. I nieodmiennie ich to fascynuje. Ich e-maile są bardzo osobiste i niezwykle erudycyjne. Czasem prowokujące. Czasem zwyczajnie smutne. Kryje się w nich także coś więcej… Wszak czytelnicy lubią czytać między wierszami.

Z recenzji poprzedniej książki Domagalik i Wiśniewskiego 188 dni i nocy:

Wiśniewski czaruje Domagalik swoją subtelnością i umiejętnością przyglądania się kobietom niczym zjawiskom.

Joanna Podsadecka, Wirtualna Polska Książki

Jest w tej książce wiele błyskotliwego fechtunku na słowa i równie błyskotliwych ripost. Jest trochę gry, ale więcej wzajemnej życzliwości, zrozumienia i zadumy.

Gazeta Wyborcza

Domagalik i Wiśniewski piszą do siebie o tym, co przykuło ich uwagę, dało do myślenia i czekają na komentarz z drugiej strony. Dzięki temu ciekawemu zabiegowi czytelnik może poznać dwa punkty widzenia, współczesnego mężczyzny i współczesnej kobiety.

Joanna Boguszewska, www.female.pl

Między wierszami od Małgorzata Domagalik, Janusz L. Wiśniewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Gdyby ktoś zapytał mnie czym jest dla mnie szczęście, to dziś bez wahania odpowiedziałabym: być sobą. Mieć możliwość funkcjonowania wśród ludzi w zgodzie z tym, co naprawdę kołacze mi się w głowie i w sercu. Poza tym najcudowniejsze momenty szczęścia przytrafiają się niespodziewanie i mają wiele wspólnego z prostą radością. Widzisz jakąś piękną chmurę na niebie, psa, który biega jak oszalały po trawniku, czujesz zapach klopsów w kapuście, które podgrzewa w kuchni mama, słyszysz słowa lekarza: wszystko w porządku. Jakie to wszystko szczęśliwie banalne.
Czyjeś szczęście się po prostu czuje.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    On, znawca kobiet, pisarz ktory slowami uwodzi kobiety w swoich ksiazkach i Ona, zagorzala feministka, redaktorka naczelna pisma, silna kobieta. Bardzo przyjemnie czyta sie te listy glownie ze wzgledu na ich poziom intelektualny. Raz sa to potyczki slowne, raz cos na granicy flirtu a za innych razem niemalze naukowe rozterki na temat np. biologii :) Do dzis za mna chodzi historia Leona o "bialej plazy" w nocy na seszelach :) Polecam jako ksiazke do relaksu,chceci dowiedzenia sie czegos nowego i obserwacji relacji damsko-meskich na przykladzie 2 bardzo inteligentnych osob.

Warto zerknąć