ebook Mieć czy być
4.07 / 5.00 (liczba ocen: 5102) Ilość stron (szacowana): 204

Mieć czy być
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 21.76
wciąż za drogo?
25.95 złpremium: 16.74 zł Lub 16.74 zł
21.76 zł Lub 19.58 zł
27.90 zł Lub 25.11 zł
27.90 zł 20% rabatu
21.75 zł
21.76 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Erich Fromm (1900–1980) jest uważany za jednego z najwybitniejszych i najwszechstronniejszych myślicieli XX wieku. W swoich pracach poruszał ważkie problemy filozoficzne i społeczne współczesnej cywilizacji, dotkniętej doświadczeniem drugiej wojny światowej. Do jego najgłośniejszych prac należy m.in. Anatomia ludzkiej destrukcyjności, Kryzys psychoanalizy, O sztuce miłości – REBIS opublikował ich polskie wydania.

 

Fromm wskazuje w tej książce na dwa typy egzystencji właściwe dla współczesnej cywilizacji. Pierwszy to dominujący w nowoczesnym społeczeństwie industrialnym – modus „posiadania”, drugi – modus „bycia” zakorzeniony w miłości i przewadze wartości humanistycznych nad materialnymi.

Mieć czy być? stanowi dogłębną analizę kryzysu cywilizacji Zachodu i szczegółowy program społecznej i psychologicznej rewolucji mającej uratować zagrożoną planetę. I choć dzieło to ukazało się po raz pierwszy ponad trzydzieści lat temu, wciąż pozostaje aktualne wobec problemów, z którymi boryka się człowiek XXI wieku jako jednostka i jako członek społeczeństwa, niezależnie od tego, w jakiej kulturze żyje.

Mieć czy być od Erich Fromm możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia.
Przyjemność i dreszcz wiodą do smutku, który pojawia się po osiągnięciu tzw. szczytu: przyjemność została przeżyta, jednak naczynie duszy nie powiększyło objętości.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć