ebook Muza
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 28311)

Muza
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 28.41
wciąż za drogo?
34.32 złpremium: 22.14 zł Lub 22.14 zł
28.41 zł Lub 25.57 zł
36.90 zł
36.90 zł
36.90 zł Lub 33.21 zł
28.70 zł
29.70 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Świat wielkiej sztuki, jeszcze większych namiętności i tajemniczy obraz, który skrywa więcej niż tysiąc słów. Po jednej stronie płótna dziewczyna trzyma odciętą głowę swojej siostry, po drugiej − lew, który za chwilę poderwie się do zabójczego skoku... Obraz, który latem 1967 roku trafia do renomowanej galerii w Londynie, elektryzuje środowisko marszandów. To może być „śpioch”, dzieło młodego hiszpańskiego artysty z lat 30. XX wieku zaginione w trakcie wojny. Potwierdzają to listy z muzeum Prado oraz fundacji Peggy Guggenheim. Wskutek szczególnego zbiegu okoliczności stenotypistka zatrudniona w galerii, 26-letnia Odelle Bastien, trafia na trop fascynującej historii z Andaluzji roku 1936. Losy Harolda Schlossa, Żyda z Wiednia, który pośredniczy w sprzedaży dzieł Kokoschki, Klee i Klimta, jego pięknej żony Sary i niezwykle uzdolnionej córki Oliwii, w nieoczekiwany sposób splotą się z jej własnym. Czarnoskórej imigrantki z Trynidadu, która choć nagrodzona prestiżowym literackim wyróżnieniem za debiutanckie opowiadanie, z trudem znajduje swoje miejsce w ksenofobicznym Londynie. W tej pięknej powieści Jessie Burton raz jeszcze porywa nas w czarowny świat sztuki i artystów, namacalnie wręcz dając odczuć atmosferę minionych dekad, pełną wewnętrznych napięć i niepokoju. Mądra i poruszająca książka o kobiecości, miłości, wolności i sztuce. Niełatwo powtórzyć spektakularny sukces debiutu, jakim była Miniaturzystka, przetłumaczona na 36 języków i sprzedana w nakładzie miliona egzemplarzy. A jednak Jessie Burton się udało! Mistrzowski akord. Przykuwające uwagę postaci, zręcznie poprowadzona narracja, sugestywnie oddana atmosfera dwóch epok [rok 1936 w Hiszpanii i lata 60. w Londynie]. „Library Journal” Oryginalna opowieść o wolności artystycznej, odnajdowaniu własnej formy ekspresji i poszukiwaniu twórczego odkupienia. „Publishers Weekly” W twórczy sposób Burton wtapia w historyczne wątki zagadkę oszustwa o dalekosiężnych konsekwencjach, związku między sztuką a artystą i skomplikowanej trajektorii kobiecych pożądań. „Booklist” Doskonała i mądra książka. „Elle”

Muza od Jessie Burton możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nie zawsze jesteśmy w stanie dostrzec, co jest grane, jeśli druga osoba nie chce, żebyśmy to widzieli. Szczególnie jeśli zadaje sobie ogromny trud, by to ukryć.
Żal, który nie znajduje ujścia, wciąż narasta i jeśli nic się z tym nie robi,któregoś dnia może dojść do wybuchu.
Dlaczego jesteśmy tak bardzo uwięzieni w godzinach i minutach codzienności? Dlaczego nie potrafimy pójść dalej, żyć tym, czego nie możemy dosięgnąć?
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    No i mam kolejną ulubioną pisarkę! Już przy Miniaturzystce łapałam się za głowę z zachwytu, ta książka dopełniła miary mojego czytelniczego szczęścia. Jessie Burton, podobnie jak Sara Donati, maluje piórem. Obcowanie z taką literaturą, to mieniące się barwami światy, to opuszczenie własnego pokoju i wylądowanie w wytyczonym przez autorkę zakątku świata. Tym razem znalazłam się w XX wieku, w Hiszpanii u progu wojny domowej i II wojny światowej oraz 20 lat po wojnie w Londynie. Powieść biegnie dwutorowo. Z jednej strony śledzimy losy młodej kobiety, z genialnym talentem malarskim, która aby tworzyć "podrzuca" swoje dzieła spotkanemu młodemu mężczyźnie. Jej jako kobiecie nie wypada mieć "uzdolnień". Z drugiej strony widzimy czasy powojenne, w których odnajduje się dzieło wspomnianej malarki przypisane owemu mężczyźnie. Narratorka opowieści próbuje dociec, kto jest prawdziwym autorem dzieła oraz odkryć, jaka historia stała się jej udziałem. Lektura jest pasjonująca do tego stopnia, iż mam to okropne ambiwalentne uczucie, że jestem książką zachwycona i jednocześnie zła, że ją przeczytałam. Chciałabym być tą, która to spotkanie ma jeszcze przed sobą i móc znów delektować się każdym kolejnym zdaniem. Wspaniała powieść o odwadze, miejscu kobiety w świecie, sposobach na radzenie sobie z własnymi słabościami i sile, która z nich wypływa...

Warto zerknąć