Odcięci
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.20 / 5.00
liczba ocen: 1794
cena od: 23.00
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 23.00 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-29% 23.00 zł
25.83 zł
26.90 zł
27.88 zł
32.80 zł
Pozostałe księgarnie
32.80 zł
26.24 zł
26.31 zł
27.88 zł
28.29 zł
29.52 zł
29.52 zł
30.00 zł
31.16 zł
32.80 zł
Opis:

Berlin. Federalny Urząd Kryminalny. Laboratorium medycyny sądowej.
Paul Herzfeld, profesor medycyny sądowej, ekspert w zbrodniach ekstremalnych. Z tysięcy ciał bestialsko zamordowanych odczytuje dowody, znajduje ślady, demaskuje morderców. Nawet z ciał, których już prawie nie ma.
Ale tym razem zamiera z przerażenia: w głowie makabrycznie zmasakrowanej ofiary znajduje numer telefonu własnej córki. Komórka jest wyłączona, ale informacja w poczcie głosowej nie pozostawia cienia wątpliwości: Hannah została porwana. Umrze, jeśli Herzfeld zawiadomi policję. Na końcu wiadomości słyszy, że niejaki Erik się skontaktuje...

Odludna wyspa na Morzu Północnym.
Linda, młoda rysowniczka komiksów, szuka tu schronienia przed byłym chłopakiem i ukojenia panicznego lęku. Na plaży znajduje ciało z wyrytym na piersi imieniem Erik. Obok telefon z powtarzającym się nieodebranym numerem.
Linda naciska klawisz. Odbiera Paul Herzfeld... Wie, że ciało porywacza skrywa tropy prowadzące do córki...
Ale szaleje sztorm i wyspa jest odcięta od świata... Herzfeld nie zdoła tam dotrzeć. Musi przekonać sparaliżowaną strachem Lindę, by własnoręcznie dokonała sekcji zwłok... A potem jeszcze następnych... To ona musi zebrać od zmarłych dowody, by Herzfeld mógł uratować córkę i ich oboje. W tym desperackim śledztwie i szaleńczym pościgu profesor Herzfeld zmierzy się z cieniami i tragicznymi ofiarami... własnej uczciwości zawodowej.

CYTATY:
Strach jest jak źle wytresowany pies obronny, którego nie można utrzymać na smyczy jeśli tylko wyczuje krew. Kiedy człowiek poczuje bliskość śmierci, wtedy strach wybucha w sposób niekontrolowany i tak intensywnie, jak siły przyrody, a w takiej ekstremalnej sytuacji istnieją tylko dwie możliwości: atak albo ucieczka.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Powieści Fitzeka pędzą niczym kolumna aut Macierewicza. Z tym że kolumna aut Macierewicza zatrzymuje się w najmniej spodziewanym momencie, w losowych okolicznościach, a powieści niemieckiego autora zatrzymują się dokładnie tam, gdzie zaplanuje sobie autor. To już 3 książka Pana Sebastiana, którą dosłownie pożarłem - żadna nie była słabsza, bądź lepsza od innych, a na szczęście rozwiązania fabularne w każdej z nich nie są kopiowane, jak w przypadku np. Cobena. Nie inaczej jest z najnowszą powieścią, tym razem napisaną w duecie z praktykującym patomorfologiem Tsokosem.

    Akcja nabiera tempa już od pierwszych stron, solidny twist w co drugim rozdziale to już znak rozpoznawczy autora. Obrzydliwości jest tutaj na poziomie porównywalnym do chorej wyobraźni Edwarda Lee, czy Jacka Ketchuma, a akcja dziejąca się w różnych miejscach i liniach czasowych jest trzymana w ryzach - nie może być inaczej, skoro zabawy z płaszczyznami czasoprzestrzennymi dają duże pole do popisu we wkręcaniu czytelnika :)

    Jak dla mnie Sebastian Fitzek to aktualnie nr 1 jeżeli chodzi o solidne, mocne, krwawe i brutalne thrillery psychologiczne podane w błyskotliwym oraz paradoksalnie lekkim i rozrywkowym sosie.

Inne proponowane
Warto zerknąć